Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Potulky po gréckych ostrovoch

august 03, 2014 - 19:47
Grécko – obľúbená európska destinácia, vyhľadávaná slovenskou cestovateľskou klientelou. Krajina s bohatou históriou, nádhernou prírodou a dlhými plážami má návštevníkom čo ponúknuť. Prvá návšteva Grécka vás uchváti, zatúžite sa tam vrátiť. Grécko je krajinou, ktorá vám ponúka neustále nové možnosti spoznávania krás krajiny, antických pamiatok, výbornej gréckej kuchyne, tradičnej hudby, ale i pohostinnosti. Prídu si tu na svoje náruživí bádatelia túžiaci po spoznávaní krás ostrovov, aj tí, čo zbožňujú leňošenie a chytanie slnečného bronzu na pláži. Ak aj vy túžite spoznať antické Grécko, kúpať sa v azúrovom mori a prechádzať sa po dlhých plážach, CK Kartago tours vám vďaka svojej bohatej ponuke zájazdov na ostrovoch Kos, Kréta, Rhodos a Zakynthos splní všetky vaše túžby.
KOS
Kos – nazývaný aj Hippokratov ostrov, je po Rhodose a Karpathose tretím najväčším ostrovom v súostroví Dodekanes. Mierne podnebie, úžasné pláže, romantické dedinky, kultúrne a architektonické pamiatky robia z ostrova významné medzinárodné turistické centrum. Ostrov rozjasňuje bohatá zelená vegetácia, vďaka ktorej je Kos nazývaný záhrada Egejského mora. V tejto malebnej „záhrade“ sa nachádza množstvo prameňov, z ktorých najvyhľadávanejší je sírny termálny prameň Embos Therma. Jeho blahodarné účinky pomáhajú pri liečbe kožných ochorení a ochorení dýchacích ciest. Hlavným mestom ostrova je Kos, v ktorom nájdete množstvo záhrad, obchodov, reštaurácií, taverien, diskoték, požičovní áut, motocyklov a bicyklov. Svoju dovolenku na ostrove Kos môžete stráviť v letoviskách Kos, Tigaki, Marmari, Psalidi, Mastichari a Agios Fokasi, v ktorých CK Kartago tours ponúka ubytovacie služby v dvaapol- až päťhviezdičkových hoteloch. Na spestrenie vašej dovolenky môžete využiť niektorý z fakultatívnych výletov po ostrovoch Nissyros, Pserimos, Plali, Kalimnos, Kos, a dokonca aj výlet do neďalekého tureckého mesta Bodrum.
 
KRÉTA
Najväčším a najjužnejším gréckym ostrovom ležiacim v Stredozemnom mori je Kréta.   Fascinujúci ostrov vás uchváti svojou históriou, starými kamennými stavbami, kláštormi, malebnými dedinkami na horských hrebeňoch, rôznorodými plážami, intímnymi zátokami a horúcim letným počasím, ktoré tu prevláda od mája do októbra. Kréta je ostrov stvorený na spoznávanie, čo naznačuje aj skutočnosť, že sa na ňom nachádza množstvo požičovní áut, motocyklov a bicyklov, ktoré vám poslúžia pri spoznávaní nádhernej krajiny. Širokú škálu troj- štyriapolhviezdičkových hotelov nájdete v ponuke CK Kartago tours v letoviskách Rethymno, Amoudara, Kokkini Hani, Gouves, Hersonissos a Malia-Stalis. Pre mladých ľudí, milovníkov nočného života a diskoték, odporúčame letoviská Hersonissos a Malia. V Hersonissose sa nachádza zábavné stredisko Star Beach, ktoré svojimi vodnými atrakciami, vystúpeniami známych dídžejov a penovými diskotékami láka mladých ľudí z celého sveta. Samotní obyvatelia Hersonissosu toto miesto porovnávajú s Ibizou. Na Kréte okrem zábavy treba navštíviť aj miesta, ktoré dýchajú históriou. Zakúpiť si môžete fakultatívne výlety na ostrovy Chrissi, Spinalonga, Gramvoussa, mesta Knossos, Heraklion, ale taktiež by ste mali zažiť pravý krétsky večer či dobrodružstvo na džíp safari.
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
ALICA ŠIPOŠOVÁ
foto: KARTAGOtours 

- - Inzercia - -