Dnes je utorok, 18.február 2020, meniny má: Jaromír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Žiadna krehká kvetinka

máj 07, 2010 - 16:43
Tanečníčka IVANA SUROVCOVÁ je nielen krásne dievča, ale aj dievča do nepohody. Teda jednoduchšie – do voza i do koča. Vie, čo to je robiť v záhrade a dokonca to považuje za svoje najobľúbenejšie činnosti. Však posúďte samé.

Ste praktická Slovenka? Čo všetko vás baví robiť v domácnosti či okolo záhrady?
Bývam v rodinnom dome s veľkou záhradou, takže vžday sa nejaká robota u nás nájde. Prácu v záhrade mám však radšej, pretože som na čerstvom vzduchu. Baví ma ryľovanie, okopávanie, náročnejšie práce, pri ktorých sa trošku zapotím.

Dostali ste takúto výchovu?
Rodičia nás odmalička viedli k poriadku. Keď sme boli malí, vymysleli bodovaciu súťaž, pri ktorej sme mohli dostať najviac 10 bodov. A ten, čo mal najčistejšiu izbičku, dostal najvyšší počet a získal malú odmenu. Myslím, že to bola dobrá motivácia (smiech). V záhrade mal každý svoju časť políčka a sadil si rôzne druhy semiačok. Bola medzi nami taká malá súťaživosť.

A čo váš priateľ? Kto napríklad u vás vymieňa žiarovku?
Ešte sa taká situácia nenaskytla, ale myslím, že by to Filip zvládol ľavou zadnou.
Viete si predstaviť, že by ste si svojpomocne zrekonštruovala byt, vytvorila záhradu, skalku v nej?
Zaujímavá otázka, byt som nerekonštruovala, ale keď sa do mojej izby kupoval nový nábytok, tak som ho s bratovou pomocou pozliepala. Je to ako lego, len s väčšími kúskami. Bolo to navyše cekom zábavné a hoci to trvalo päť dní, stálo to za to.

Ako bude teda raz vaše domáce bývanie vyzerať? Farebne, štýlovo, typovo, s konkrétnymi kvetmi?
Keď budem mať niekedy svoju vlastnú záhradu, tak by som v nej chcela mať množstvo farebných kvetov. Napríklad tulipány, ruže, malé jazierko, kde by plávali ryby. A krásnu zelenú trávu.

A čo uprednostňujete v móde, akú farebnosť a aký štýl?
Čo sa týka farby, tak v zime mám väčšinou na sebe čierne a sivé veci, v lete už len samé svetlé. Pastelové, obľubujem azúrovo modrú, béžovú, zelenú. Mám rada pohodlné veci, klasiku. Rifle, tenisky, nejaké tričko.

Vedeli by ste si aj sama niečo ušiť, upliesť, vyšiť?
Babka ma učila štrikovať a vyšívať, keď som bola malá. Ale odvtedy som si na to nenašla čas.

A keď varíte alebo pečiete, čo najradšej?
Som milovníčkou polievok, obed bez nej akoby nebol. Najradšej mám zeleninovú s domkácimi haluškami, zemiakovú na kysli, šošovicovú. Z hlavných jedál je to najčastejšie kura na medovo-hočicovej omáčke, kuskus so zeleninou alebo rôzne druhy cestovín. Pečiem, žiaľ, málo.

Dáte teda čitateľkám Praktickej Slovenky nejaký zaujímavý recept?
Dám, na avokádový šalát.
4 avokáda, 4 lyžice citrónovej šťavy, 1 lyžička horčice, 150 g bieleho jogurtu, 2 lyžice Sherry, 2 cibule, 6 paradajok, 400 g čerstvých šampiňónov, 8 kokteilových paradajok, 1 lyžička kôpru, vegeta
Avokáda prekrojíme na polovice, odstránime jadrá, očistíme a dužinu okamžite pokvapkáme 2 lyžičkami citrónovej šťavy. 2 avokáda nakrájame na tenké plátky. Ďalšie 2 avokáda rozdrvíme na kašu spolu so zvyšnou citrónovou šťavou, vegetou, horčicou a jogurtom. Pridáme Sherry a zálievku dochutíme vegetou. Cibule očistíme a nakrájame na plátky. Paradajky umyjeme a nakrájame na osminky. Šampiňóny očistíme a nakrájame na plátky. Všetky prísady narovnáme spolu s plátkami avokáda na tanieri a prelejte šalátovou zálievkou. Kokteilové paradajky umyjeme, prekrojíme na polovice a ozdobíme nimi šalát. Na záver posypeme kôprom.

A nejaký tip na máj?
Máj je lásky čas. Takže tip je: piknik v prírode s dobrým papaním (úsmev).

Text: Dina Maxová
Styling a vizáž: Zuzana Pauková
Produkcia: Mária Reháková
Foto: Tony Štefunko
Oblečenie: Calioppe a D&A

- - Inzercia - -