Dnes je štvrtok, 25.apríl 2019, meniny má: Marek
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Preč s chorobami

február 24, 2015 - 22:44
Mnohí ľudia majú problémy s civilizačnými chorobami ako sú obezita, cukrovka, rakovina či vysoký krvný tlak. Takýmto ochoreniam možno predchádzať vyváženou stravou a zdravým životným štýlom.
Ľudia, ktorí majú málo pohybu, prijímajú nadmerné množstvo cukrov a tukov, fajčia a žijú v strese sú väčšinou tí, ktorých civilizačné choroby postihnú. Na Slovensku sa každý rok zvyšuje počet ľudí, ktorí trpia cukrovkou a obezitou u nás trpí až 57% populácie. Ľudia musia spraviť radikálny krok a zmeniť svoj životný štýl. Každý je zodpovedný za seba a svoje telo, ktoré by sme mali v prvom rade chrániť. 
 
 
Ako to ale urobiť? O žiadnej potravine sa nedá povedať, že by bola zlá, ide ale o to, ako často a koľko jeme. Ľudia musia hlavne zmeniť svoje stravovacie návyky. Jesť pravidelne v menších množstvách je kľúčom k úspechu. Príjem bielkovín, cukrov a tukov by mal byť vyvážení. Zdravá strava by mala obsahovať dostatok zeleniny, kvalitných bielkovín, celozrnných výrobkov a ovocia. 
 
 
Nemali by sme ale zabúdať na pohyb, ktorý je tiež dôležitý. Každý deň aspoň 30 minút pohybu nikomu neuškodí. Ľudia začali byť veľmi pohodlní. Po príchode z práce si sadnú za počítač alebo televízor a tu sa ich večer veľakrát aj skončí. 
 
Martina Rybárová
Zdroj: SITA
Foto: Getty Images

- - Inzercia - -