Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Prezident pokrstil CD Hlasy 2

september 17, 2014 - 12:56
Krst nového albumu Richarda Müllera a skupiny Fragile Hlasy 2 sa stal historickou udalosťou. Po prvýkrát krstil CD sám prezident.
Exkluzívny album obsahuje takmer štyri hodiny hudby - live verziu z turné HLASY 1, dvojhodinové live DVD a nové štúdiové CD! Hlasy 2 sa predstavia aj na megaturné, ktoré zahŕňa 40 koncertov po celom Slovensku aj Česku!
 
„Pre mňa bolo veľkou cťou, keď mi Richard zavolal, aby som mu pokrstil jeho nové cédečko. Sme s Richardom skoro rovnaký ročník a na jeho pesničkách som vyrastal. Nové CD som si už aj vypočul. Aj keď času je čoraz menej, ale pokiaľ je dobrá hudba, tak priestor na to, aby si človek vložil cédečko do počítača a popri práci vypočul, sa vždy musí nájsť," povedal prezident Andrej Kiska. Prezident Slovenskej republiky pokrstil nové CD vínom Müller.
 
 
„Keď sa riešila otázka krstného otca, tak sme navrhli pána prezidenta. Spoločne sme sa tomu zasmiali, boli sme presvedčení, že sa to nemôže podariť. Keď však o dva dni prišla z prezidentskej kancelárie kladná odpoveď, veľmi ma to potešilo. Keby všetko v našej krajine bolo také bezproblémové, ako stretnutie s pánom prezidentom a tento krst, tak by to bolo výborné," vyhlásil Richard Müller.
 
Fragile, aktuálni držitelia cien OTO a Krištáľové krídlo, na krste predviedli skladbu „Happy“ a potom si s Richardom zaspievali megahit „Po schodoch“. Večer v bratislavskom hoteli Sheraton moderoval český moderátor Jan Kraus.
 
„Krstom a podobným akciám sa koncepčne vyhýbam. Richarda Müllera mám rád, vážim si ho a cítim sa poctený, že pre neho môžem niečo urobiť. Tento rok mam nabitý, pokiaľ ide o krsty cédečok. Nedávno som krstil CD Karlovi Gottovi – z rovnaných dôvodov, ako Richardovi. Uvažujem, že by som sa tomu venoval profesionálne...“ S úsmevom konštatoval Jan Kraus.
 
 
„Výber skladieb išiel hladko, Richard má obrovské množstvo skvelých piesní. Ďalší proces bol však znova veľmi náročný. Asi pol roka sme starostlivo pripravovali samotné aranžmány, následne sme pripravili materiály na ich naštudovanie. Je to ako stavať katedrálu po tehličke. V niektorých skladbách dosiahol počet stôp až číslo 150. To je už naozaj dosť. Ale 
chceme našim fanúšikom ponúknuť čo najlepší zvuk, kde vynikne jedinečnosť samotného ľudského hlasu.“ Opisuje pracovný postup Braňo Kostka.
 
Aranžmány skladieb vytvorila spolu s Braňom Kostkom speváčka a skladateľka Jana Golis. Niekoľkonásobný Zlatý Slávik a skupina Fragile nahrávali album vyše pol roka a s albumom sú 
spokojní. 
 
„Pracovať s Fragile je magické. Sú to profesionáli, ktorí pracujú sústavne a sú nesmierne kritickí voči sebe aj voči mne. Okrem toho sú Fragile ľudsky naozaj úžasný kolektív. 
Som šťastný, že sa naše cesty spojili.“ Nešetrí chválou Richard Müller.
 
Vzájomnú spoluprácu si nevedia vynachváliť všetky HLASY. Okrem Richarda Müllera a Braňa Kostku aj členovia Fragile Jana Golis, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík.
 
CD HLASY 2 tracklist
 
CD1 - 35:30 - nové štúdiové skladby
 
1. Slon v porceláne 
 
2. Hluk
 
3. Čo ťa bolí 
 
4. Baroko 
 
5. Srdce jako kníže Rohan 
 
6. Nahý II. 
 
7. Rieka 
 
8. Mama 
 
CD2 - 59:11 - KONCERT
 
1. Nočná optika 
 
2. Naša láska letí 
 
3. Už asi nie si 
 
4. Tlaková níž 
 
5. Čo s tým 
 
6. Štěstí je krásná věc 
 
7. Cigaretka na dva ťahy 
 
8. Milovanie v daždi 
 
9. Nebude to ľahké 
 
10. Srdce jako kníže Rohan 
 
11. Očenáš 
 
12. Po schodoch
 
DVD - 01:24:14 - KONCERT
 
rovnaký tracklist ako pri CD2

Text: red
Foto: René Miko

- - Inzercia - -