Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh lásky č. 1: Svadba je len začiatok

február 06, 2015 - 20:14
Veľmi ťažko sa mi hodnotí, prečo práve môj partner by mal byť partnerom roka.... Nie preto, žeby som nenachádzala vhodné slová alebo musela vymýšľať niečo, čo neexistuje. Avšak každý jeden dôvod, ktorý pomenujem, bude len subjektívne vnímanie nášho nastavenia v spoločnom živote, a to čo napríklad mne vyhovuje natoľko, že by som svojho manžela označila za partnera roka, iným by naopak prekážalo.
S Ivanom som sa zoznámila, keď som mala 20 rokov. Mladým ženám na starších partneroch najčastejšie vyhovuje ich určitá životná stabilita a skúsenosti. Nie každý muž dokáže tieto dva atribúty natoľko zdieľať  v začínajúcom vzťahu ako Ivan. Keďže aj z jeho zamestnaní novinára a PR manažéra vyplýva presnosť informácii, rýchlosť a precíznosť, na študentku vysokej školy to bola zo začiatku trochu silná káva. Bežné praktiky ako učiť sa na skúšku od tretej hodiny rána v deň samotnej skúšky, riešiť problémy spôsobom „veď sa to nejako vyrieši“ boli zrazu miernym konfliktom v spoločnom fungovaní., keďže môj prah zodpovednosti bol podstatne nižší. Ale ako som už spomínala, spôsob spolužitia partnerov, keď jeden zastáva na začiatku rolu viac-menej „rodiča a edukátora“ a druhý je školák, nie každej žene musí vyhovovať. 
 
 
Ivana by som označila za partnera roka kvôli jeho schopnosti v akomkoľvek mojom období sa prispôsobiť tomu, čo je pre mňa najvhodnejšie, a to nie z jeho pohľadu, ale všeobecného. Nebojí sa prejaviť svoje city, emócie, názory a hlavne vždy stojí na strane spravodlivosti a rovnováhy . Prešlo už 12 rokov odkedy sme sa zoznámili a keď som bola študentka, bol mi oporou a podporou, dnes sa ma naopak pýta na moje názory, nechá ma riešiť situácie a rozhodovať a podporuje ma v ďalšom profesionálnom raste.  Po tejto spoločne strávenej etape života môžem len skonštatovať, že nedávna svadba po 12-tich rokoch spoločného vzťahu je len začiatok. A keďže náš vzťah sa dá prirovnať k úplnej symbióze, nemali sme problém zhodnúť sa na štýle svadby, ktorá bola Art deco počnúc od hudby, oblečenia novomanželov, svedkov, po historické autá, tortu a výzdobu.
 
Zdroj a foto: La Femme, Thinkstock, archív

- - Inzercia - -