Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Princ George ako torta v životnej veľkosti

november 10, 2015 - 13:13
Najšikovnejší cukrári z Veľkej Británie ukázali v Birminghame svoje majstrovstvo. Medzinárodnej súťaže Cake International sa zúčastnili muži a ženy rôznych vekových kategórií. Najmenší pekári vytvorili samostatnú kategóriu 9 a menej rokov. Medzi tortami rozličných tvarov a veľkostí vynikla torta princa Georgea v životnej veľkosti. Sladký následník trónu je teraz skutočne na zjedenie.

Cake International - The Sugarcraft, Cake Decorating & Baking Show v Birminghame je najväčšia súťaž v pečení a zdobení tort a muffinov na svete. Popularita tejto cukrárskej súťaže je taká veľká, že usporiadatelia museli súťažiacich rozdeliť do 18-tich kategórií (podľa veku, veľkosti zdobenej torty či spôsobu zdobenia). Okrem toho, torty, ktoré šikovní pekári vytvorili, boli také skvostné, že rozhodcovia udelili v každej kategórii okrem absolútnych prvých troch miest aj ďalšie zlaté, strieborné a bronzové medaily.

Tortu, ktorá spomedzi tohtoročných výtvorov upútala azda najviac, vytvorila pekárka Lara Clarke. Sladký princ George v životnej veľkosti má oblečené krátke červené nohavice a bielu košeľu, v ktorých sa ukázal na krste svojej mladšej sestry, princeznej Charlotte.

Dvadsaťdeväťročná cukrárka v predošlých ročníkoch súťaže zažiarila so sladkými sochami Jennifer Lawrence a Johnnyho Deppa. „Rozhodcovia mi vždy hovoria, že by som mala upustiť od tort v životnej veľkosti, pretože sú príliš veľké na rozhodcovské stoly. Ale torty v životnej veľkosti sú mojou vecou, takže som si pomyslela, že vymodelujem aj jedno dieťa Povedali mi, že to musí byť niekto rozoznateľný, a tak mi napadlo, kto by mohol byť viac rozoznateľný ako budúci kráľ.“

Výrobou torty princa Georgea strávila 30 hodín v priebehu dvoch týždňov. Na jeho vytvarovanie spotrebovala 4 – 5 veľkých plátov piškótového cesta a tiež množstvo modelovacej čokolády.

V galérii pod článkom si môžete pozrieť fotografie z tohto ročníka cukrárskej súťaže Cake International spolu s fotografiami z predchádzajúceho ročníka.

Zuzana Čapčíková
Zdroj: Cake International, Daily Mail,
Foto: SITA/AP, Facebook Cake International, Instagram It News, Instagram Ciara Riordan, Instagram Zus & Zo Keukengerei

- - Inzercia - -