Dnes je štvrtok, 18.apríl 2019, meniny má: Valér
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pripravte sa na degustáciu vína z oblasti Bordeaux

október 15, 2014 - 14:47
V Bratislave budú degustovať vína z jednej z najuznávanejších vinárskych oblastí na svete. Podujatie Grand Bordeaux 2014, ktoré sa uskutoční 24. októbra, ponúkne milovníčkam a milovníkom vína ponúkne ochutnávku od producentov z kategórie TOP 100. Akciu na Slovensku organizujú po prvý raz.
„Odprezentujú sa najmä červené vína Bordeaux z 22 zámkov, ktoré sú skutočnými legendami tohto regiónu ako napríklad Château Pichon Comtesse, Château Palmer, Château Leoville las Casses alebo Château La Conseillante. Počas degustácií rozlejeme cez 600 fliaš vína v celkovej cene viac ako 25-tisíc eur,” povedal spoluorganizátor podujatia Zlatko Míčka zo spoločnosti Merlot d'Or. 
 
Počas podujatia budú môcť návštevníci a návštevníčky degustovať vína z ročníka 2011. „Cieľom je predstaviť kompletný ročník 2011 z Bordeaux pri vstupe na svetový trh. Je to jedinečná možnosť porovnať vína od jednotlivých prestížnych výrobcov z Bordeaux a vytvoriť si tak vlastný obraz o rozdieloch v kvalite a vidieť rôzne štýly jednotlivých vín,“ vysvetlil Zlatko Míčka. 
 
Na ochutnávke v priestoroch Perlovej sály Reštaurácie Hrad sa zúčastnia aj majitelia alebo pivniční majstri niektorých slávnych vinárstiev, ako napríklad Château Lagrange, Château Giscours či Château Smith Haut Lafitte.
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -