Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Prvá pomoc po lete... a bez bolesti!

október 04, 2012 - 12:04
Počas letných dovoleniek naša duša oddychuje, ale telo dostáva poriadne zabrať. A zlízne si to predovšetkým pokožka a vlasy. Toto sú novinky, ktoré vás dostanú do pôvodného stavu.

 

Pigmentové škvrny, vlasy zničené od slnka a slanej vody či unavená pleť, to všetko sú pozostatky letných dovoleniek, ktoré v septembri treba akútne riešiť. Vybrali sme pre vás bezbolestné procedúry, ktoré budete v nasledujúcich dňoch najviac potrebovať. Tie najlepšie. Pretože starať sa o seba je prirodzené.


Problémč. 1: PIGMENTOVÉ ŠKVRNY
Riešenie: Mikrodermabrázia + I2PL terapia a Mezowhite metóda
Na hyperpigmentáciu sú náchylné najmä ženy. Je to v dôsledku hormonálnych pochodov v našom tele. Pigmentové škvrny môžu vznikať u žien počas tehotenstva alebo pri užívaní hormonálnej antikoncepcie či dllhodobým braním niektorých liekov alebo používaním nesprávnej kozmetiky a nadmerného slnenia. K najúčinnejším metódam patrí mikrodermabrázia v kombinácii s IPL terapiou a Mezowhite.


Mikrodermabrázia
Dermatológovia mikrodermabráziu považujú za jednu z najcielenejších a najefektívnejších foriem povrchového peelingu kože. Jej pôsobením sa odstraňujú povrchové vrstvy pokožky a odumreté kožné bunky a podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky. Výsledkom je jemná a čistejšia pleť s lepšou textúrou a výrazne redukovanými pórmi. V kombinácii s fotorejuvenizáciou I2PL dosahuje vynikajúce výsledky pri odstránení pigmentových škvŕn. „Kombinovaná liečba s pulzným svetlom druhej generácie sa aplikuje počas jedného sedenia, prípadne v oddelených sedeniach podľa typu problému, pokožky, o čom samozrejme rozhoduje lekár. Najnovšou indikáciou kombinovanej liečby sa stala liečba akné. Mikrodermabrázia je určená nielen na peeling tváre, ale aj tela, kde zvyčajne riešime problém strií alebo jaziev,“ hovorí o výhodách kombinovanej liečby MUDr. Hasová, ktorá pracuje v medicínskom kozmetickom centre Mediskin. Zákrok nie je bolestivý, pociťujete pri ňom len jemné štipkanie a po zákroku vám môže pleť mierne sčervenať. Odstránením povrchových vrstiev pokožky sa zlepšuje prienik účinných látok do kože, čo sa samozrejme efektívne využíva. MUDr. Hasová používa účinné séra na regeneráciu a oživenie pleti, napríklad vitamínové ampulky. Najmodernejšie mikrodermabrazívne prístroje sú vybavené ultrazvukovými hlavicami, ktoré ešte účinnejšie napomáhajú prieniku týchto ošetrujúcich látok do hlbších častí kože a zároveň podporuje regeneračný biostimulačný proces.


Fotorejuvenizácia I2PL
V centre Mediskin používajú na pigmentové škvrny fotorejuvenizáciu pulzným svetlom druhej generácie. Na rozdiel od predošlých IPL systémov dokáže zlepšiť pigmentové škvrny v  kratšom čase a s minimálnymi vedľajšími efektmi. Okrem hyperpigmentácie riešia aj problém ako sú rozšírené cievky, rozšírené póry či ochabnutá pleť. Kúra mikrodermabrázia + I2PL pozostáva zo 4- 8 pravidelne sa opakujúcich sedení v rozpätí 2 týždňov.


Mezowhite
Chemický peeling používala už kráľovná Kleopatra, ktorá sa kúpavala v oslom mlieku. Blahodárne účinky kúpeľa spočívali v obsahu kyseliny mliečnej v mlieku oslíc. Dnes je chemický peeling trocha sofistikovanejší. Jeho výhodou je, že sa môže aplikovať na všetky typy pokožky a v každom veku. Okrem hyperpigmentácie odstraňuje aj jazvy po akné, vrásky či zjemňuje rozšírené póry. Mezowhite je metóda chemického peelingu, pri ktorej sa používa kyselina azelaová. Tá sa pomocou dermarolleru vstrebe do hĺbky 1-1,5mm. Kyselina azelaová má silnejší bieliaci účinok ako kyselina glykolová a keďže sa aplikuje transdermálne, je efekt lepší ako pri klasickom chemickom peelingu kys. glykolovou aplikovanou len povrchovo.Terapiu Mezowhite môžete absolvovať v MKFamily Beauty Salon na Záhradníckej 46/A v Bratislave.


Problém č. 2: SLNKOM ZNIČENÉ VLASY
Riešenie: Steampod
Vysušené vlasy bez lesku? Typický problém po návrate z dovolenky, špeciálne ak ste boli pri mori. Našťastie, dnes už ani toto nie je problém. Firma L’Oreál prichádza s absolútnou novinkou, vďaka ktorej budú vaše vlasy krásne a zdravé už po prvom ošetrení. Steampod je ideálnou kúrou po lete, pretože pôsobením slnka naše vlasy strácajú vlhkosť a práve tú metóda Steampod obnovuje. Je to druh salónneho ošetrenia vlasov špeciálnou žehličkou na vlasy na princípe naparovania s použitím špeciálnych regeneračných prípravkov. Najskôr vám kaderníčka do takmer suchých vlasov aplikuje pro-keratínový krém alebo sérum a následne použije žehličku s keramickými plochami, ktoré vypúšťajú stlačenú paru, čím sa zabezpečí lepšie preniknutie pro-keratínu priamo do vlasovej pokožky. Vlasy sa dajú podľa želania vyžehliť alebo zvlniť, pričom ostávajú hebké, lesklé a efekt vydrží tri dni alebo do nasledujúceho umytia.


Problém č. 3: OCHABNUTÁ PLEŤ S PRVÝMI VRÁSKAMI
Riešenie: Secret – Tajomstvo vašej krásy
Slniečko vám síce dodá krásnu čokoládovú farbu, ale pleť zároveň aj nesmierne zaťažuje a urýchľuje jej starnutie. V dôsledku toho sa môžu objaviť aj na mladej pokožke prvé vrásky a pleť stráca elasticitu. Tajomstvom ošetrenia ,,SECRET“ , ktoré patrí k najčerstvejším novinkám medicínskeho kozmetického centra Mediskin, je pôsobenie mikroihličkovej bipolárnej rádiofrekvencie. Tá cielene zasahuje do hlbokej vrstvy pokožky, spevňuje ju, omladzuje, a to všetko bez akýchkoľvek vedľajších príznakov. V priebehu ošetrenia dochádza k zavedeniu tenkých mikroihličiek až ku kolagénovým vláknam, kde sa uvoľní presne kontrolovaná dávka tepelnej energie. Silné zahriatie kolagénových a elastínových vlákien stimuluje ich následnú obnovu a spevnenie. Bipolárna rádiofrekvencia sa aplikuje ako samostatné ošetrenie alebo v kombinácii s inými zákrokmi.


Epilácia laserom Light Sheer Duet
Zarastajúce chĺpky a nežiadúce ochlpenie patrí takisto k frekventovaným problémom mnohých žien. Riešením je trvalá epilácia. Najúčinnejšou metódou ostáva stále epilácia diódovým laserom. Tá sa však nemôže aplikovať na opálenú pokožku, a preto jeho čas prichádza až na jeseň. Laserová epilácia je založená na princípe selektívnej fototermolýzy. Zmenou žiarenia na tepelnú energiu dochádza k deštrukcii vlasu, pričom okolité štruktúry kože zostávajú nepoškodené. Výhodou liečby je schopnosť ošetriť bezbolestne i veľké plochy. Light Sheer Duet je jediný bezbolestný diódový epilačný laser firmy Lumenis s vlnovou dĺžkou 800 nm. Bezbolestnosť je zaručená vďaka vákovej hlavici s chladiacim systémom. Pomocou lasera môžete nežiadúce ochlpenie odstrániť natrvalo až do 90%. Obvykle treba absolvovať 6 – 7 ošetrení a udržiavať raz do roka a môžete ich absolvovať v Mediskine. 


Autor: Alexandra Okálová
Foto: Thinkstock, archív

- - Inzercia - -