Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

S krásnou pokožkou kráľovnou večierkov

december 14, 2011 - 14:17
V zime zvykneme na našu pokožku tak trochu pozabudnúť, keďže chodíme zahalené od hlavy až po päty. Veď čo oko nevidí, to srdce nebolí.

Ale pozor, čas odhaľovania sa s príchodom vianočných a silvestrovských večierkov nezadržateľne blíži. Ktorá z nás by nechcela v túto magickú noc vyzerať neodolateľne a sexi? Najúčinnejšou zbraňou sú šaty odhaľujúce ramená alebo chrbát, ktoré môžeme nápadite dozdobiť. Skôr ako začneme zháňať šaty s hlbokým výstrihom, mali by sme skontrolovať, či naša pokožka na chrbte je v poriadku. Vianoce sú okrem iného aj obdobím stresu a prejedania. A ako dobre vieme, stres aj nezdravá strava sa často zvyknú prejaviť v podobe nepekných zapálených vyrážok, ktoré sú ako na potvoru ešte aj na nedostupnom mieste. Rozhodne s vytŕčajúcim akné veľkú parádu nenarobíme, preto začnime so starostlivosťou o pokožku už teraz. 

Telový peeling
Pri silných vyrážkach je lepšie navštíviť dermatológa, ktorý môže problém riešiť hormónmi alebo antibiotikami. Ak však bojujeme len so slabšími prejavmi, môžeme si pomôcť samy. Zadovážte si telový peeling, v zime je všeobecne dobré pravidelne peelingovať pokožku, zbavíme sa tak odumretých buniek, prekrvíme ju a vyhladíme. Nechajte si v drogérii alebo v lekárni poradiť peeling vhodný na akné, teda s antibakteriálnymi či inými účinnými látkami. Takisto pomôže, ak si dva razy týždenne očistíme pokožku pleťovou vodou s obsahom zinku. Pleťové mlieka a krémy môžu upchať póry a stav zhoršiť, preto sa im radšej vyhnite. Vyrážky na chrbte spôsobené stravou sa zvyknú objaviť najmä po konzumácii orechov, paradajok či  citrusovom ovocí. Môže byť za tým aj tzv. „zanesenie“ organizmu nezdravou stravou. Vtedy je najlepšie organizmus očistiť detoxikáciou, o ktorej sme písali v predchádzajúcom čísle. Pomôcť môžu aj antioxidanty. Vďaka tomu, že obmedzujú proces oxidácie v organizme, sú výborným pomocníkom v boji s nepeknou pleťou. Pitím bylinkových čajov vyplavujeme toxíny z tela a celý proces čistenia tak urýchlime.


Prvá pomoc
Ak dodržíte všetky naše rady a aj napriek tomu sa  uprostred výstrihu objaví zapálená vyrážka, nemusíte hneď bežať do obchodov zháňať novú róbu či štólu, ktorou by ste sa omotali. Tuhý korektor dokáže veľmi ľahko inkriminované miesto zamaskovať. V obchode môžete zohnať špeciálne korektory v rôznych odtieňoch. Okrem klasickej telovej farby sú aj v zelenej a červenej. Pre nás je v danej situácii dôležitý ten zelený, ktorý dokáže zneutralizovať červenú pokožku. Naň potom nanesieme bežný korektor vo farbe vašej pokožky a púdrom zafixujeme. A katastrofa je zažehnaná. Ak používame prípravky s liečivým účinkom, teda s obsahom zinka či čajovníkového oleja, je to pre nás dvojitá výhra. Treba mať však na pamäti, že by sme toto maskovanie nemali používať, ak máme posiaty celý chrbát.

 Nezdobme len stromček
Ak sa nám podarilo dosiahnuť hodvábnu pokožku bez chybičiek krásy, pokojne môžeme náš dekolt či chrbát zaujímavo vyzdobiť. Tetovanie je módne a s veľkým drakom, ale aj s decentnou ružičkou na ramene rozhodne celému outfitu dodáte šmrnc. Vrývať si však akokoľvek krásne kresby do pokožky permanentne nemusí byť v súlade s naším vkusom či názorom, a to ešte nehovoríme o cene za tieto majstrovské diela a bolestivom procese výroby. Našťastie existujú dočasné tetovania – henna – takmer na nerozoznanie vyzerajúce štýlové povrchové úpravy pokožky, ktorých veľkou výhodou je že samy po niekoľkých dňoch zmiznú a navyše, nenabúrajú rodinný rozpočet. S hennou máte možnosť na každej párty zažiariť vždy s niečím novým. Ak kreslenie po tele nie je pre vás to pravé, možno vás osloví lesk ozdobných kryštálikov, ktoré si môžete taktiež aplikovať priamo na pokožku. Tieto takzvané kryštálikové tetovania zoženiete v bižutérii, ale aj v drogérii. Ak vás žiadny z ponúkaných vzorov neosloví, môžete si vyrobiť vlastné kombinácie – je to celkom jednoduché. Budete potrebovať lepidlo na pokožku a kryštálikové kamienky rôznych veľkostí a farieb. Stačí už len nápad a ste kráľovnou vianočných a silvestrovských večierkov. Rok je ako dobrá kniha či film. Je menej podstatné, ako sa začínal či prebiehal. Oveľa dôležitejšie je, ako sa končí. Nech už bol ten náš akýkoľvek, vieme, že možnosť odhaliť peknú a zdravú pokožku a cítiť sa pri tom krásne rozhodne patrí do kategórie happy endov.Autor: KRISTI KLEIMAN
Foto: Thinkstock

- - Inzercia - -