Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Selfie palička, s ktorou dokráčate k oltáru

október 12, 2015 - 19:35
Selfie fotografie a ich zdieľanie prostredníctvom sociálnych sietí sú fenoménmi súčasnosti. Čoraz častejšie tieto fotografie zachytávajú jedinečné miesta a unikátne príležitosti. Vďaka tohtoročným týždňom módy v Miláne, Paríži a New Yorku sa sociálne siete a selfie stali súčasťou módneho priemyslu. Viete si však predstaviť, že by si nevesta robila selfie počas toho, čo kráča k oltáru? Libanonská módna návrhárka Reem Acra to zrejme považuje za hudbu budúcnosti. Preto vytvorila selfie paličku pre nevesty.

Prvým netypickým vstupom selfie do sveta módy bola októbrová prehliadka módneho domu Dolce and Gabbana, keď si jeho modelky robili selfie priamo na móle v Miláne.

Druhý prekvapivý krok z hľadiska moderných technológií urobil šéfdizajnér a výkonný riaditeľ spoločnosti Burberry Christopher Bailey, keď odprezentoval najnovšiu kolekciu prostredníctvom aplikácie Snapchat. Účastníci módnej prehliadky v Londýne, na ktorej Burberry predstavila kolekciu jar 2016, aj tí, ktorí sa jej nemohli zúčastniť, si mohli pozrieť videá, fotografie a živé vysielanie zo zákulisia už hodinu pred vypuknutím módnej šou.

Americká dizajnérka Misha Nonoo sa rozhodla svoju najnovšiu kolekciu ukázať verejnosti len prostredníctvom sociálnej siete Instagram. „Chcela som v tejto sezóne zariskovať a porozprávať príbeh mojej kolekcie v kreatívnom prístupnom formáte, ktorý mi dovolil spojiť vrstvu fantázie so skutočným životom.“

Novým spôsobom prezentácie svadobného dňa by rozhodne boli fotografie priamo od nevesty. Selfie ako kráča k oltáru, selfie s otcom, so ženíchom a s družičkami, prvý manželský bozk zachytený z výšky vašej selfie paličky. Je dosť možné, že svadobnú kyticu v ruke krásnej nevesty v bielom onedlho nahradí selfie palička zladená so šatami. S týmto nápadom prišla libanonská módna návrhárka Reem Acta.

Upravenú selfie paličku vložila do ruky modelke Julii Katherine Wetherell počas módnej prehliadky svadobnej kolekcie Jeseň 2016. Podľa žien, ktoré svadobnú selfie paličku videli na prehliadke, je to perfektný doplnok pre ženy, čo nevedia prestať fotiť ani počas vlastného svadobného dňa. Argumentujú aj tým, že svadobný deň je taká jedinečná udalosť v živote ženy, že len nevesty samé vedia, aký okamih chcú zachovať vo forme fotografie.

Svadobná selfie palička je pokrytá stužkami, mašličkami, bielou látkou, glitrami a flitrami. Zatiaľ nie je isté, či sa návrhárka rozhodne tematicky ladené selfie paličky predávať, alebo si ich nevesty budú musieť vyrábať samy.

Zuzana Čapčíková
Foto: Instagram Julia Katherine Wetherell, Reem Acta, Krista Oser, Dolce and Gabbana, Misha Nonoo
Zdroj: Elle – Burberry, Elle – Misha Nonoo, Cosmopolitan, Racked, Harper´s Bazaar

- - Inzercia - -