Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Šelmy z bratislavskej zoo ako módne návrhárky!

január 23, 2015 - 09:54
Zvieratá trhali džínsovinu, z ktorej módna návrhárka Lucia Spišáková ušila osem kusov takzvaných manifest jeans.
Ak ste si doteraz mysleli, že zvieratá v zoologických záhradách dokážu len jesť, spať a predvádzať sa pred zvedavými návštevníkmi, možno budete prekvapení. Šelmy z bratislavskej ZOO ukázali, že cudzie im nie sú ani ďalšie činnosti, z ktorých môžu mať dokonca prospech aj ony. Ako je to možné?
 
 
Šelmy z bratislavskej zoo sa zahrali na spolunávrhárov takzvaných manifest jeansov. Leopardica Nimali, samica jaguára Laima, tigrica Shilang, levica Jawa a medveď Félix dostali vlani na jeseň kusy džínsoviny, s ktorými sa hrali a trhali ich. Látku im po niekoľkých dňoch zobrali, vyčistili a odovzdali módnej návrhárke Lucii Spišákovej, ktorá z nej bez nároku na honorár počas decembra a januára vytvorila osem kusov džínsov pre pánov i dámy v rôznych veľkostiach. Každý kus je originál a majitelia či majiteľky môžu nájsť na zadnej strane špeciálnu etiketu so zvieraťom, ktoré látku trhalo.
 
 
Výťažok z predaja takzvaných manifest jeans bude putovať na pomoc zvieratám v spomínanej zoo, ktorú napríklad ročné náklady na chov jaguára stoja 1100 eur, na tigra viac ako 1300 eur a levy vyžadujú 1600 eur za rok. 
 
Autor: RED
Zdroj: SITA
Foto: Mili Vigerova, ZOO Bratislava

- - Inzercia - -