Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovákom záleží na tom, čo pijú

máj 09, 2014 - 17:08
Časy, kedy sme si ráno s radosťou dávali 3v1 sa zmenili. Záleží nám viac na kvalitnej a dobre pripravovanej káve. Informoval o tom portál Kavickari.sk, ktorý združuje nielen profesionálov z oblasti gastronómie, ale aj nadšencov pre cestovanie, či gurmánov.
Trend kávy je v poslednom období mimoriadne aktuálny. To, čo pijeme, trápi viac ľudí. Mnohé prevádzky sa snažia posilniť kvalitu – a to nielen výberom kávy, ale aj samotnou prípravou. Detaily ako nahriatie šálok, hrúbka a čerstvosť pomletia zŕn, či čistota samotného kávovaru, vedia výslednú chuť espressa veľmi ovplyvniť. 
 
Projekt vznikol z pôvodne facebookovej skupiny Kávičkári, kde skupinka nadšencov pridávala svoje zábery na rôzne druhy káv v rôznych gastronomických zariadeniach. „Ľudia sa toho okamžite chytili a komunita nám rástla takmer sama. Zistili sme, že to akú kávu pijeme, nezaujíma len nás, ale aj stovky ďalších ľudí,“ tvrdí Simona Budinská, zakladateľka portálu.
 
 
Dobrá káva je téma sama o sebe a zahŕňa nespočetné množstvo ďalších zaujímavých podtém. Súvisí s ňou nielen história, ale aj príprava, či samotná prevádzka kde sa podáva. „Celková myšlienka projektu sa tak časom zmenila. Náš portál je nielen o káve, ale skôr pre tých „kávičkárov“ – ľudí, ktorí majú radi dobrú kávu, kvalitné jedlo, radi cestujú a spoznávajú nové miesta,“ špecifikuje projekt Budinská.
 
Zdroj a foto: www.kavickari.sk

- - Inzercia - -