Dnes je sobota, 26.máj 2018, meniny má: Dušan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni

november 03, 2010 - 10:22
Piaty ročník Bratislavských módnych dní bol výnimočnou udalosťou, ktorá si postupne získava medzinárodný rozmer. Potvrdilo sa, že Bratislava sa zaraďuje k svetovým mestám módy, ako sú Paríž, Londýn, Miláno, v ktorých sa na týždňoch módy tvoria trendy a prezentujú svetové módne značky. „Verím, že Bratislava v blízkej budúcnosti bude patriť so svojimi módnymi dňami, ktoré už piaty rok predstavujú slovenských talentovaných invenčných tvorcov i známe svetové osobnosti, do módneho kalendára k svetovým mekkám módy,“ povedala autorka tohto jedinečného, odvážneho projektu Mária Reháková.
18.10.
V prvý modny deň ožilo bratislavské mólo kreatívnymi, nápaditými modelmi mladých tvorcov, ktorí dostali priestor na prezentáciu svojej tvorby. Osem talentovaných návrhárov predviedlo svoje módne kolekcie na tému Bratislava. Víťazkou súťaže Nové tváre módnej scény sa stala Zlatica Hujbertová, ktorá oslovila porotu i publikum svojou nekonvenčnosťou, extravaganciou a nebála sa svojimi modelmi poukázať aj na kontroverznú spoločenskú tému.

Michaela Balogová (21)Milan Cehlárik (27)


Katarína Halasová (25)

Lucia Homoliaková

Zlatica Hujbertová (33)

Jana Jurčenková (37)

Jana Ľuptáková (20
)
Paulína Polonyová (29)
19.10.
Počas druhého dňa sa bratislavskému publiku predstavili dvaja svetoznámi módni dizajnéri – Thang De Hoo z Rakúska a Clark Sabbat z USA. Jesenná kolekcia Thanga De Hoa doplnená honosnými kožuchmi má podľa návrhára vyjadrovať kombináciu luxusu a pohodlia, ktorú ocení každá žena. Renomovaný americký módny návrhár Clark Sabbat, ktorý oblieka svetové celebrity, tvorí módu pre náročné manažérky, ale aj príťažlivé športové kolekcie. Na Bratislavských módnych dňoch predstavil nápadité a pritom nositeľné modely.

Thang de Hoo /Rakúsko/Clark Sabbat /USA/

20.10.
V záverečný večer Bratislavských módnych dní svoju tvorbu prezentovali známe tváre slovenskej módnej scény – Veronika Hložníková, Izabela Komjati, Odette Fedorová a Róbert Bartolen. Svoje modely predviedla aj značka Luisa Spagnoli s doplnkami Coccinelle. Všetko dopĺňali diamantové šperky D.I.C.

Luisa Spagnoli

Odette Fedorová
Róbert Bartolen
Módna kolekcia z módnej prehliadky:Izabela Komjati
Veronika HložníkováAutor: RED
Foto: Tony Štefunko

- - Inzercia - -