Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Dovolenka s deťmi? Skvelá zábava!

jún 29, 2010 - 15:05
Dovolenky pri mori, kde je o deti dobre postarané, sú čoraz žiadanejšie. Cestovná kancelária SATUR má práve pre rodiny s deťmi zaujímavé pobyty, na ktorých sa vašim ratolestiam venujú skúsení animátori. Čím všetkým vychádzajú v ústrety rodičom a tým najmenším, nám prezradila generálna riaditeľka SATUR-u Nora Fedorová.
Čo čaká vašich klientov, ktorí cestujú na dovolenku s deťmi?
Predovšetkým ponúkame rodinné detské kluby. Vyšli sme z toho, že ľudia chcú počas dovolenky program pre deti. Keď sú deti spokojné, tak sú spokojní všetci, preto sme začali robiť detské kluby Planet Fun a a Active Fun. Počas celého dňa sa deťom venujú naši slovenskí animátori, ktorí im
pripravujú zábavný program v obľúbených minikluboch. Program miniklubu je veľmi pestrý a ponúka rôzne celodenné hry alebo kreatívne dielne. Deti milujú maľovanie na tvár a plachty. Nerada by som zabudla na rovnako veľmi obľúbené detské minidiskotéky, ktoré otvárajú denne večerný program. Malých aj veľkých každý večer láka tzv. Show time, kde sa predstavia animátori ako tanečníci či herci v muzikáloch a rôznych kabaretných programoch, ale aj ako moderátori v zábavných súťažiach. Nie je v našom záujme, aby rodičia mali tendenciu deti odložiť, ale aby aj oni boli aktívni a spolupracovali s animátormi a s deťmi na zábave. Obľúbené hry pre rodiny s deťmi sú napríklad Hľadanie pokladu, Miniolympiáda, Karneval, Pirátska noc a podobne. Okrem hier ponúkame  súťaže v bazéne, v mori alebo na pláži. V našich minikluboch nájdete zábavu pre menšie aj väčšie deti, sú určené deťom od štyroch do dvanástich rokov. Dôležitým faktorom je, že so slovenským animátorom odpadá aj jazyková bariéra a do aktivít sa teda môžu zapojiť všetci.

Kde všade sa nachádzajú tieto kluby?
Snažili sme sa, aby v každej našej destinácii bol jeden detský klub. Pre klientov je zaujímavé najmä Chorvátsko, kde sú však hotely väčšinou menšie, čiže nie je tam veľa priestoru na tieto aktivity. Vybrali sme preto hotely, ktoré sú pri pláži a majú záhradu, a teda aj priestor, kde sa dajú robiť animácie pre deti. Odporučila by som napríklad Gradac, hotel Sunce, vo Vodiciach je zas hotelový kompex Imperial. To sú dva tipy so záhradou a s plážou a so všetkým, čo k tomu patrí.

Ktoré ďalšie krajiny majú povesť, že sú „baby friendly“ a majú dobrú vybavenosť pre deti?
Grécke ostrovy ako Rodos, Kos či Kréta majú výborné hotelové komplexy s mnohými aktivitami – detské bazény so šmykľavkami aj pre menšie deti, veľké detské ihriská, ale aj ihriská na futbal či volejbal. Aj Turecko a Tunisko sú veľmi dobré destinácie na rodinné dovolenky, veľa hotelov tam už má vlastné dobré vybavenie pre deti. Sú tam tobogany a aquaparky, dajú sa tam robiť športové aktivity. Máme v ponuke hotel v Turecku, kde je dokonca ruské kolo, ako býva v zábavných parkoch. Kolotoče sú pre deti veľmi atraktívne.

A niečo exotickejšie?
V Egypte v stredisku Marsa Alam máme hotel, kde sú tiež tobogany, takzvaná lenivá rieka – dá sa na nej spúšťať na nafukovačkách. Na gréckych ostrovoch, napríklad na Korfu, máme hotel, ktorý má veľký aquapark, minizoo a obrovskú záhradu. V rámci hotelového komplexu poskytujeme aj tanečné kurzy alebo surfovanie na pláži. To všetko už je zahrnuté v cene v rámci animácií.

Neodradila kríza v Grécku ľudí od dovolenky v tejto krajine?
Spočiatku, keď sa o tom veľa písalo, sa Grécko veľmi nepredávalo, ale teraz už ide na odbyt veľmi dobre. Na kvalitu dovolenky to nemá vplyv, Gréci si turistov vážia a tento rok to cítiť ešte viac. Väčšina ponúk je so službami all inclusive a ceny pobytov sú nižšie ako vlani.

Je o služby animátorov záujem?
Veľký. Rodiny s deťmi sa vyslovene pýtajú, či bude postarané o ich deti.

Neberú to ako otravovanie na dovolenke?
Nie. Tí, čo to nechcú, si vyberú iný typ dovolenky, buď bývanie v apartmáne, alebo niečo pokojnejšie. Napríklad na gréckom ostrove Zakyntos je vyslovene pokojná dovolenka. Je ešte stále dosť miest, ktoré nie sú veľmi rušné, takže je si z čoho vybrať.

Čo hovoria na detské kluby deti?
Na konci zisťujeme formou dotazníkov, čo sa im páčilo. Napríklad pesnička, ktorá je k Planet Funu, je veľmi obľúbená. Tancuje sa na ňu v kluboch a teraz ju vydáme aj na CD, aby si ju deti mohli zobrať so sebou. Chceme tiež zaviesť systém, že deti budú zbierať body za súťaže. Napríklad nedávno počas MDD sme urobili niekoľko akcií s naším Planet Funom na Slovensku a veľmi to deti bavilo. Chceli sme deťom a ich rodičom ukázať, aká zábava ich čaká na dovolenke. Deti to zaujíma, rady súťažia.

Ovplyvnia animácie cenu zájazdu?
V zásade nie. Robíme to v hoteloch, kde máme veľa klientov, a keď sa rozrátajú náklady na  animátorov, nie je veľký rozdiel v cene.

Aké kritériá musia spĺňať hotely pre rodiny s deťmi?
Vyberali sme ich podľa toho, aby spĺňali charakter hotelov pre rodiny s deťmi – teda musia tam byť záhrady, piesočnatá pláž, pozvoľný vstup do mora, detské ihriská, lebo to tiež nie je samozrejmosťou hotelových komplexov. Ide skrátka o to, aby boli dobre vybavené, aby mali aj futbalové, basketbalové a volejbalové ihrisko. Dôležitý je aj prirodzený tieň, aby sa bolo kde skryť s deťmi pred slnkom.

Poskytujú hotely aj detské menu?
Všetky hotely s klubom Planet Fun, okrem Chorvátska, sú all inclusive. Majú vyslovene detskú časť, detský kútik, kde je v rámci bufetových stolov detské menu.

Poskytujete zľavy pre rodičov s deťmi?
Zvýhodňujeme dospelých, ktorí sami cestujú s dieťaťom, máme takisto zľavy pre seniorov, lebo na dovolenky chodievajú aj starí rodičia s vnúčatami. Takisto by som chcela upozorniť na rodinné hotelové izby – to sú buď dve miestnosti, alebo je jedna priestrannejšia izba. Deti môžu bývať zdarma.

O ktoré destinácie je najväčší záujem?
Okrem Chorvátska je to Turecko, Egypt, Tunisko. Rada by som upozornila, že aj v Bulharsku, ktoré je taktiež obľúbené, máme hotel all inclusive, čo je dosť netradičné. Podľa našich skúseností totiž rodiny s deťmi vyhľadávajú hotely all inclusive, aby nemuseli rátať, koľko deti míňajú na zmrzliny a malinovky. Je to výhodné a je aj dobré, že dieťa má pitný režim a na obed aj na večeru si vždy môže vybrať z ponuky jedál. Celý deň majú deti pestrú stravu. A rodičia môžu dovolenkovať.

Autor: IRIS KOPCSAYOVÁ
Foto: Satur

- - Inzercia - -