Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Omladnite bez ihiel a skalpela!

marec 09, 2011 - 10:50
Rýchla doba si vyžaduje rýchle a efektívne rozhodnutia. Prečo by ste teda mali strácať čas a podstupovať finančne náročné zákroky, ktorými násilne dodáte pleti to, čo potrebuje? Viete jej to predsa dodať a pritom ju nepoškodiť!
Mladým patrí svet. Tak akosi sa to hovorí. Dnešná občas až prirýchla doma si vyžaduje, aby bol človek dravý, pracoval niekedy až príliš a tváril sa, že únava neexistuje. No pri vysokom pracovnom tempe sa na vás skôr či neskôr prejaví. Je vaša pleť bez života, pribúdajú vám vrásky a nechcete si priznať, že predsa len starnete? Keď sa človek nechce podriadiť prírodným zákonom, prichádzajú na rad dermatológia, korektívna dermatológia a kozmetológia. Začína sa  hľadanie nových bezpečných a širokodostupných metód, ktoré procesy starnutia spomaľujú, dokonca dokážu už vzniknuté zmeny vrátiť.

Prečo máme vrásky?
Základnými štruktúrami pokožky sú kolagén a elastín. Zabezpečujú jej pevnosť a hydratáciu. Prirodzeným starnutím pokožka každý deň stráca zásoby kolagénu a jeho nedostatok spôsobuje stratu elasticity pokožky, jej ochabnutie a tvorbu vrások. Vrásky však vznikajú z viacerých dôvodov. V určitých častiach tváre sú podmienené činnosťou mimických svalov. Ďalším nevítaným prejavom neúprosného pôsobenia času, ktorý ide s vráskami ruka v ruke, je celková ochabnutosť pokožky. Elasticita pokožky klesá a plasticita sa zvyšuje. Vznikajú deformácie, ktoré pre činnosť mimických svalov pretrvávajú, to však už ovplyvniť nedokážeme. Súčasne sa povrch pokožky stáva suchším, menej lesklým a zhrubne. Ak chcete svoju pokožku čo najdlhšie ochrániť pred predčasným starnutím, chráňte ju pred vplyvom UV žiarenia!

Ako sa dá omladnúť?

Na trhu je množstvo metód, ktoré vám „zaručene“ vrátia mladosť. V princípe ich môžeme rozdeliť na dva druhy:
invazívne – zákroky plastického chirurga, kožné implantáty, aplikácia botulotoxínu, dermabráza či chemický peeling
neinvazívne – zákroky, pri ktorých ide o vonkajšiu, prípadne aj vnútornú aplikáciu účinných látok, ktoré riešia vzniknuté škody alebo im predchádzajú.  

Nahraďte zákrok kozmeceutikami

V posledných rokoch sa čoraz častejšie stretávame s kozmetickými produktmi, takzvanými kozmeceutikami, ktorých účinné látky patria do skupiny peptidov. Ide o kozmetiku, ktorá na rôznych úrovniach neinvazívne ovplyvňuje fyziologické pochody pokožky. Väčšina kozmetických prípravkov obsahuje iba niekoľko percent kolagénu, ktorý sa nedokáže dostatočne vstrebať do pokožky a preto nevie byť v boji so starnutím veľmi aktívny. Práve preto dámy čoraz častejšie podstupujú zákroky, pri ktorých sa injekčne vstrekuje kolagén priamo do pokožky. Sú však finančne náročné, bolestivé a spojené s rizikami. Biotechnologické emulzie sú svojím zložením revolučným krokom v prevencii tvorby vrások a ich redukcii neinvazívnou cestou, bez injekcií.

Nech sa vaša pleť nadýchne
Niekedy nám ani nenapadne, že problémy s pleťou môžu byť spôsobené i nedostatkom kyslíka. Veď o tom, že je kyslík najdôležitejším zdrojom energie v ľudskom tele, nikoho určite netreba presviedčať. Možno ste však netušili, že okrem toho stimuluje aj bunkové dýchanie a preto ho potrebuje aj vaša pleť. A je tu riešenie! Nové metódy ponúkajú možnosť aplikovať medicínsky čistý aktívny kyslík, ktorý je súčasťou špeciálneho nosiča alebo ako výťažok z rias, priamo do pokožky, a tak jej dodať energiu. Ošetrenie špeciálnou rozprašovacou kyslíkovou kozmetikou sa na pleti prejaví takmer okamžite. Vďaka plynnej štruktúre je kyslík schopný dostať sa cez hranice pleti, čo je veľmi dôležité pre účinok v jej hĺbkových vrstvách. Otvára póry a zároveň umožňuje vstrebávanie vzácnych rastlinných účinných látok až do strednej vrstvy kože. Pokožka je tak neinvazívne, no zvnútra, doplnená cennými látkami a vrásky okamžite miznú.

Autor: MÁRIA GYURÁNOVÁ
Foto: Shutterstock, Element Cosmetics

- - Inzercia - -