Dnes je streda, 19.február 2020, meniny má: Vlasta
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

S novým prsteňom nový muž?

január 17, 2011 - 12:56
Jedenásty ročník Plesu v opere moderovala Adriana Kmotríková. Sprevádzal ju jej brat, no na prste mala nový prsteň, ktorý našla pod vianočným stromčekom. Venoval jej ho muž. Objavil sa niekto nový v jej blízkosti a na obzore je svadba?

Nepoviem, od koho ten prsteň je, ale bude to vedieť ten, kto mi ho dal, a azda sa poteší... Nie je to však zásnubný prsteň, svadba mi nehrozí, i keď každý, samozrejme, niekoho potrebuje. Nie som však sama, mám dlhoročné vzťahy. Nemyslím tým milenecké – sú to ľudia, na ktorých sa spolieham. Ja nie som  typ, ktorý sa každé tri mesiace zamiluje do niekoho iného...

Vy sa už neplánujete druhý raz vydať? Ste mladá, krásna, nebola by škoda, keby ste svoj život ešte s niekým nespojili? Neodrádza mužov vaša dokonalosť?
K dokonalosti mám veľmi ďaleko. A tiež si nemyslím, že by mužov niečo odrádzalo...

Kto vám potom robí garde v spoločnosti?
Na Plese v opere mi robil spoločnosť brat, aj keď sa spočiatku bránil, ale v hre bol aj otec a bratanec... Teraz chodím na plesy pracovne ako moderátorka, a tam partnera nepotrebujem. 

Viete, prečo si vybrali za moderátorku prestížneho Plesu v opere práve vás?
Zasadala plesová rada a preberali to vraj zo všetkých strán a vyšla som im z toho ja, čo ma, samozrejme, veľmi potešilo. Osobne si myslím, že si ma vybrali asi aj preto, že sa v médiách snažím vystupovať seriózne, nemám žiadne škandály a ak aj mám, tak novinári o nich nevedia...

Ani trocha ste neváhali prijať túto ponuku?
Ani chvíľu. Bola by som nerada, aby to z mojej strany vyznelo nafúkane, ale nie som typ, ktorý o sebe pochybuje. Na Plese v opere som už bola ako hosť, vedela som, o čom to je, navyše, s moderovaním plesov mám už svoje skúsenosti. Nerobím to však bežne, ale skôr z kamarátstva. Napríklad, keď bol môj bratanec viceprimátor Košíc a robil otvárací ples, uvádzala som ho a bola tam celá moja rodina – asi pätnásti. Niekoľkokrát som moderovala aj právnické plesy v mojich rodných Košiciach, lebo mám kamarátov právnikov, ktorí ich organizujú.

Rok čo rok počas plesovej sezóny počuť aj také hlasy, že plesy sú len pre solventných, že je to snobská záležitosť... Čo si o nich myslíte vy?
Mám rada plesy, lebo vtedy sa žena aj muž môžu krásne vyobliekať, sú tam spoločenské, aj diskotékové tance, ale nie je to také divoké ako diskotéky. Na Plese v opere sú ľudia, ktorí vo svojej oblasti niečo dosiahli, treba si ich skôr vážiť, a nie im závidieť. Plesy majú tradíciu, svoju históriu, takže asi niet čo riešiť, keď sa Slovensko zaradilo ku kultúrnym krajinám. 

Aj ste sa na tento ples nejako špeciálne pripravovali?
Ani nie. Prešla som, samozrejme, skúškou šiat, mala som dvoje – jedny do polnoci, druhé po polnoci. Preštudovala som si scenár, ktorý ma veľmi potešil, lebo bol od začiatku zaujímavý a žánrovo pestrý, a najmä tam bolo dosť práce pre mňa – posledný vstup som mala o dve tridsať v nedeľu ráno, teda nebola tam nuda. Trocha som predtým plávala, aby som dobre vyzerala. Za posledné obdobie som schudla desať kíl, ktoré sa na mňa nalepili v čase, keď som prestavovala svoj dom.

Ako ešte sa udržiavate v kondícii?
Od minulej zimy mám nový bazén, ktorý pravidelne využívam, cvičím tam aj cviky z aqua aerobiku, na ktorý som chodila niekoľko rokov, a to mi celkom pomohlo. Ak je vhodné počasie, radi aj s deťmi lyžujeme, bicyklujeme sa.

Je moderovanie Plesu v opere aj dobrá lukratívna ponuka? 
Honorár nie je zlý, ale moderovanie takejto prestížnej akcie nie je o peniazoch.

Predpokladám však, že šaty, ktoré vám na mieru ušila Veronika Hložníková, vám zostanú...
To áno, ale ja som si ich aj zaplatila. 

Volajú vás chodiaca reklama na taliansku módu. Vždy ste krásne oblečená a dokonale zladená. Viem, že máte slabosť na kabelky a topánky. Je jasné, že v lacných obchodoch nenakupujete, ale mali ste už aj plesové šaty z požičovne? Ak nie, čo robíte s toľkými šatami a doplnkami, keďže móda sa stále mení?
Požičané som mala šaty jediný raz. Boli pekné, ale keďže mám jasnú predstavu o farbe a štýle na konkrétnu príležitosť, nekupujem ich, ale dávam si ich šiť. Večerné róby neskladujem. Dávam ich do dražby alebo ich posuniem ďalej  – mame, sesternici, kamarátkam.

Vždy ste sa tak dobre a draho obliekali, alebo až keď ste svoj život spečatili s podnikateľom Ivanom Kmotríkom, s jedným z najbohatších mužov na Slovensku?
V istej ankete som bola vyhlásená za najlepšie oblečenú ženu na televíznej obrazovke, a to ešte predtým, ako som bola vydatá... Ale zopár krásnych kúskov som dostala aj od manžela.

Ako vnímajú vaše deti Tomáš a Linda maminu popularitu?
Keď boli menšie, bolo im to jedno, no teraz si už o mne aj samy môžu všetko prečítať na internete, teda už vnímajú, čo je to popularita. Preto ich chcem toho ušetriť pred médiami. Najmä dcéra je citlivá a je celá po mne. Inklinuje ku kultúre, aj športy, ktoré má rada, majú niečo spoločné s umením. Syn je, naopak, technický typ. Som šťastná, že ich mám, sú šikovní, no majú svoj život a ja ich nerada zaťahujem do mediálneho sveta len preto, že pracujem v televízii. 

Patríte medzi ľudí, ktorí si dávajú v novom roku nejaké predsavzatia? Viem, že ste v mladosti netúžili po modelingu, ale po herectve, napokon ste prijali ponuku stať sa hlásateľkou. Začínali ste v STV a z tohto postu ste sa vypracovali na moderátorku večerných správ TV JOJ. Netúžite po vlastnom programe?
Vždy som si dávala predsavzatia, ale nikdy som ich nedodržala. Ale každú výzvu, ktorá prišla do môjho života, som prijala. Rada sa zúčastním na všetkom, čo zvládnem, takto som napríklad prijala aj šou Hviezdy na ľade. Nepatrím však k adrenalínovým typom. Spolupracovala som aj s UNICEF-om, s ktorým som cestovala do Ugandy, čo bola tiež pre mňa výzva. Inak žijem celkom obyčajný život. Som napríklad rada, že zajtra stihneme vstať včas do školy.

Aký bol pre vás uplynulý rok?
Nebol ničím výnimočný, ale bol pokojný, vzhľadom na to, že som si náš dom po takmer štyroch rokoch prestavby prvý rok užívala. Som však rada, že sme všetci prežili v zdraví a šťastí, teda kiežby boli takéto roky aj ďalšie.

Autor: ALENA HORVÁTHOVÁ-ČISÁRIKOVÁ
Foto: Maroš Datko a archív A. K.

 

- - Inzercia - -