Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenka roka pre vás

júl 21, 2010 - 22:27

Človek je tvor väčšinou nespokojný. Keď je horúco, prosí o dážd a keď, naopak, prší , čuduje sa prečo je to tak. Asi ako vo všetkom, najdôležitejší je rovnovážny stav, minulý týždeň však teploty nabrali rekordný charakter a človek – v tomto prípade moje unavené ja už takmer nevládalo vzhliadať k nebesám. Chýbajúca rovnováha Zeme absentovala aj v rovnováhe mojej mysle a tela. Núdzovo som si ju navodila aspoň v myšlienkach. Najprv som sa preniesla do chladnejších májových príprav na Slovenku roka, keď sme organizovali program na priamy televízny prenos a tvorili publikáciu s rovnakým názvom Slovenka roka.

Všetky tie májové a svieže dni mi teraz uprostred leta pripomenulo fotografovanie úspešných Sloveniek do modného editoriálu. Spomenula som si, ako nás veľmi tešilo robiť s týmito dámami rozhovory, dozvedať sa čo najviac o ich živote a priznám sa, že nebyť tých spaľujúcich letných dní, nahovorila by som ich na ďalšiu spoločnú párty. Publikáciu,  ktorá ako prvá zachytáva nielen ich pracovné tempo, ale hovorí o ich detstve, súkromí a neobchádza ani malé zaváhania, je, myslím si, príjemným a dôstojným spoločníkom na dovolenkové dni a možno pre mnohé z nás aj dobrým motivačným príkladom.

V tejto súvislosti mám pre vás ešte jednu, dúfam, dobrú správu. Tak ako vždy jedna z vás môže prostredníctvom esemeskového hlasovania vyhrať zaujímavý módny kúsok z exkluzívneho salónu, tak trom z vás, milé čitateľky, pošleme publikáciu Slovenka roka. Stačí, ak nám do budúceho týždna pošlete svoje tajné tipy na zaujímavé dámy, ktorých životné príbehy by sme mohli zverejniť a z ktorých by možno raz mohli byť aj Slovenky roka... Netreba za tým hľadať žiadny patetizmus – ale naozajstný záujem spoznať úžasné a šikovné ženy, ktoré dávajú nám ostatným veľa, len o nich nevieme, aby sme sa im mohli verejne poďakovať... Na Slovenky roka myslím nielen vtedy, keď listujem v publikácii, keď si prezerám fotografie Katky Brychtovej, ale aj keď sa cez víkend túlam po svojom rodnom kraji a zdravím sa so svojimi starými známymi – sestričkami, lekárkami, učiteľkami, mamami, keď spoznávam stále nových a úžasných ľudí. Každý z nich so svojím príbehom alebo aj obyčajným pozdravom, úsmevom mi pomáha nastoľovať vnútornú stabilitu, v horúcom slnku je zvítanie s dobrým človekom viac ako príjemným osviežením a hľadanie svojich koreňov a svojej identity napríklad počas dovolenky je aspoň pre mňa ako dobre vychladený džús.  

Želám vám krásne leto a rovnovážny stav duše a tela

Mária Miková

- - Inzercia - -