Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Spomienky na leto

september 14, 2010 - 12:32
Ako ste si užívali leto a chvíle oddychu? Určite vám bolo úžasne a budete mať na čo spomínať. I naše známe tváre z obrazovky sa v lete pozreli do teplých krajín a pekných destinácií. Niektorí z nich sa s nami podelili o svoje fotky z rodinných albumov.
Na Bali a v Austrálii
Dva týždne takmer hneď po svadbe strávila redaktorka Promi Novín Nora Hamar – Ducká v Austrálii a na Bali. Bola to ich svadobná cesta, a preto im vôbec neprekážalo, že zamilovaný párik stála nekresťanské peniaze. „Bali je krásny ostrov a ľudia sú tam veľmi milí a pohostinní,“ povedala redaktorka, ktorá by sa na ostrov veľmi rada vrátila. „Austrália bola tiež krásna, veľa sme videli a cestovali, bolo to skôr o poznávaní. Bali bol potom taký relax a oddych, ktorý nám veľmi dobre padol. Navyše tam bolo krásne a bolo to veľmi romantické,“ dodala s úsmevom. S manželom si užívala západy slnka a svitania, aké inde ako pri mori človek nezažije. Na dovolenke strávili vyše dvoch týždňov, na ktoré ešte dodnes veľmi radi spomínajú.

Trojgeneračný Egypt
Henrieta Kecerová alias bacharka Alexandra Vrbovská z obľúbeného jojkárskeho seriálu Odsúdené sa toto leto rozhodla relaxovať v Egypte. Nebola to tak celkom jej voľba, nechala sa totiž inšpirovať svojou sestrou, no s výberom bola nakoniec veľmi spokojná. „Moja sestra chodí do Egypta už päť rokov po sebe a vždy sa vracia veľmi nadšená,“ prezradila herečka. „No a keďže našu dovolenku vybavovala ona, tak padla voľba práve na Egypt,“ s úsmevom spomína. Pre Henrietinu extrémnu  vyťaženosť boli v Egypte iba týždeň, no i tak vraj bolo úplne úžasne. Oddýchla si nielen ona, jej sestra, ale aj ich mama a sestrine deti. Tri generácie sa prechádzali v Luxore, Údolí kráľov a videli výrobu papyrusu a alabastrových sošiek a vázičiek. A aký suvenír si sympatická plavovláska doniesla?

„Alabastrovú vázičku a tiež mastičku na pleť z tajomných egyptských bylín, ktorá má vraj zázračné účinky,“ vymenúva.  Celej rodine sa veľmi páčilo more, ktoré bolo príjemné a čisté, ako aj pohostinnosť miestnych. Aj keď sa traduje, že sú miestami až príliš priateľskí, Henrieta sa nemohla sťažovať. „Prekážalo mi iba to, že som musela zjednávať ceny,“ spomína, ona to totiž nemá v povahe.

Užil si majstrovstvá
Ako pravý chlap, ktorého baví futbal a rád mu fandí, sa moderátor Vlado Voštinár vybral do Juhoafrickej republiky na súboj medzi Holandskom a Uruguajom. Atmosféra na mieste bola neuveriteľná a pri televízore by ju určite nezažil. „Videli sme toho naozaj veľa. Okrem iného aj semifínále Holandsko – Uruquaj, čo bol naozaj obrovský zážitok,“ priznal plný emócií krátko po návrate. Z tašky vytiahol pravú vuvuzelu, ktorú si kúpil v dejisku samotných majstrovstiev, takže má pre neho veľkú hodnotu. Okrem zápasu však navštívil aj mys Dobrej nádeje, videl Stolovú horu a samozrejme neobišiel ani Kapské Mesto. „Všetkým, ktorí nad touto destináciou rozmýšľajú, ju vrelo odporúčam, treba to vidieť," povedal, a to napriek tomu, že keď tam bol, bolo v JAR zimné obdobie.

Po rozvode na dovolenke
Jojkárka Ivana Šišková si užila dovolneku v chorvátskej Baška Vode. Vybrala sa tam doslova zo dňa na deň. Síce išla sama, no na zájazde bolo ďalších stotridsať ľudí, takže to zaurčovalo, že dlho osamelá nezostane. „Nabrala som knižky,  DVD, tenisky na behanie a hovorila som si, že si tam vychutnám samotu a urovnám myšlienky po tých hektických mesiacoch, čo mám za sebou, a  popremýšľam, akým smerom sa budem uberať ďalej,“ priznala, no dodala, že dlho sama nezostala. Od začiatku si totiž „padla do oka“ s pár ľuďmi, s ktorými si mala čo povedať, a tak spolu trávili dni a noci.

„Knižky zostali neprečítané, DVD som ani nevytiahla z tašky, ale zabehať som si bola a môžem povedať, že som sa zamilovala,“ priznala s červeňou v lícach. Ak by však niekto čakal, že krátko po rozvode si sympatická moderátorka našla nového muža, mýlil by sa. „Zamilovala som sa do ranného behu popri mori,“ ozrejmila s úsmevom a dodala: „Mala som pocit, že mi patrí celé pobrežie,“ opisuje nádherný pocit, keď o pol šiestej ráno behala po ľudoprázdnej pláži a potom skočila do mora, tak ako ju pán Boh stvoril. A aby mala na tieto nádherné chvíle spomienku, nechala sa na promenáde zvečniť ruským maliarom.  

V Turecku bol zjednávať
Po tom, čo sa moderátor Novín TV JOJ Ľuboš Sarnovský minulý rok vybral s manželkou len do neďalekej Prahy, si počas tohtoročných prázdnin vychutnal i so Adriánom a Kristiánom krásy Turecka. „Nešlo veľmi o poznávaciu dovolenku, skôr sme si užívali more, bazény, slnko a oddych,“ priznal po návrate oddýchnutý Ľuboš. Nevedel si vynachváliť, že vypli mobily a odložili internet. Iba tak totiž dokázal vypnúť a zrelaxovať sa úplne. Okrem vodných radovánok si však užili aj typické turecké trhy, kde sa s radosťou dohadovali na cenách jednotlivých produktov.
Svadobná cesta po rokoch

Redaktorka z Markízy Andrea Šprochová si konečne s manželom Števom užila svadobnú cestu. I keď sú už niekoľko rokov svoji, bola to ich prvá spoločná dovolenka a podľa toho si ju aj užívali. „Brali sme to ako svadobnú cestu, pretože sme hneď po svadbe pred troma rokmi nemali akosi čas. Vynikajúco sme si oddýchli,“ prezrádza redaktorka spravodajstva, ktorej manžel je tiež súčasťou markízackého tímu. V Egypte však zažili aj poriadne plážové prekvapenie – piesočnú búrku.

,,Doslova nás to vyhnalo z pláže. Keď človeka ošľaháva silný vietor pieskom, normálne to bolí. Piesok pichá ako ihličky, mali sme ho všade,“ dodáva. Keďže je jej manžel Števo aj dídžejom, samozrejme nemohli obísť dva preslávené disko kluby v Hurghade. No a aby toho nebolo málo, nevšedný bol aj ich let domov. ,,Kapitánom lietadla bol Števkov spolužiak zo školy. Chvíľu mi trvalo, kým som sa upokojila pri predstave, že tridsaťročný mladý muž má v rukách naše životy, ale nakoniec všetko prešlo v pohode,“ zaspomínala si.

Delfíny ju niesli 10 metrov po vode
Karin Haydu si so svojím partnerom Martinom a ich dcérkami Vanessou a Charlotte užili mimosezónnu dovolenku na Bahamách a v USA. Prvú časť cesty strávili na ostrove Modrá lagúna, kde sa natáčal i rovnomenný film.  Herečke sa práve tam splnil sen a vo voľnom oceáne si zaplávala s mierumilovnými cicavcami – delfínmi. „Bol to zážitok, po ktorom som túžila vyše 30 rokov. A presne podľa očakávaní, mám z neho celoživotný dojem,“ hovorí pri spomienke na to ako tieto nádherné tvory obijímala, bozkávala a preháňala sa vedľa nich. Delfíny sa vo voľnej prírode dožívajú cca 25 rokov a v akváriu v Nassau mali samicu, ktorá mala 34 rokov a dokonca bola tehotná.

„Volali ju Čepi čo ma nesmierne potešilo, pretože moja mama má takúto prezývku a znamená kvapôčka,“ pousmiala sa Karin. Pár dní strávila rodinka i na Miami u priateľov, ktorí sa o nich kráľovsky starali. Karin ako typická žena tri dni nakupovala a po večeroch si s partnerom užívali romantické prechádzky po známej promenáde Ocean Drive, na ktorej je množstvo barov a reštaurácií. „Sadli sme si do reštaurácie Milano Café, a až retrospektívne sme sa dozvedeli, že práve tam si svoju poslednú kávičku vychutnával aj Versace,“ spomína. Karin zaujalo množstvo kvalitných potravín o ktorých na Slovensku môžeme len chyrovať. A práve tu sa nechala nahovoriť i na plody mora, ktorá práve od tejto dovolenky budú patriť medzi jej obľúbené jedlá.

Autor: MÁRIA GYURÁNOVÁ
Foto: domáci archív

- - Inzercia - -