Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spálňa a kúpelňa v jednom

október 25, 2014 - 01:59
Ak sa orientujete v trendoch v oblasti bývania, pojem Open space pre vás asi nebude ničím novým a nestretnete sa s ním pravdepodobne prvýkrát. Ak ste sa s týmto pojmom ešte nestretli, nič to.
Po uvedení do obrazu, o čom je vlastne reč sa vám táto možnosť využitia priestoru na prvý pohľad zapáči, alebo z nej zostanete mierne v šoku a nevedeli by ste si ju u seba doma vôbec predstaviť. 
A čo to teda ten anglický výraz vlastne pomenúva? Open space, v preklade otvorený priestor, je už niekoľko rokov bežnou súčasťou architektúry v zahraničí. No tento pojem sa začal udomácňovať a praktizovať u nás iba pred nedávnom. A tak sa vám kľudne môže spať, že kúpeľňové doplnky budete mať rovno vo svojej spálni. Ako je to ale možné? Čítajte ďalej...
 
 
Tento trend otvoreného priestoru postihol v bytoch či domoch najskôr kuchyňu, ktorá sa spojila s obývačkou. No teraz je na rade kúpeľňa, ktorá sa presúva priamo do spálne. No vyriešiť priestor týchto dvoch diskrétnych izieb v byte, tak aby bol súčasne otvorený ale aj oddelený je pre mnohých architektov poriadna výzva. A ako vyniknú tieto dve miestnosti v jednej? No jednoznačne iba kvalitným osvetlením. Ale aby ste nemali mylné predstavy, Open space neznamená to, že v jednom rohu máte mini kúpeľňu a ostatný priestor zaberá vaša spálňa. To teda nie. Priestor musí byť umne rozdelený na tieto dve miestnosti. Dopomáhajú k tomu priečky, presklenné sklá a posuvné prvky. Ak nechcete mať kúpeľňu príliš "viditeľnú", potom skúste riestor odeliť za pomoci šatníkových skríň. No aby sme sa venovali obom izbám a nie iba samotnej kúpeľni, nesmieme zabudnúť ani na spálňu. A čo je lepšie pre kvalitný spánok, ak nie dobrá posteľ a kvalitné matrace? A keďže si už doprajete pompéznosť v štýle Open space, prečo to nedotiahnuť až do konca a nezakúpiť si luxusné matrace?
 
Zdroj a foto: www.najkupelna.sk
 

- - Inzercia - -