Dnes je štvrtok, 18.apríl 2019, meniny má: Valér
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Hana Gregorová: Lásky jednej tmavovlásky

december 14, 2010 - 13:57
Bratislavská rodáčka sa môže považovať za miláčika osudu. Život jej doprial dobrodružstvo, vášeň, rodinnú pohodu, umelecké naplnenie a toľko energie, že by občas mohla suplovať jadrovú elektráreň v Mochovciach.
Najkrajšia zo všetkých
Tmavovlasá herečka, ktorá aj niekoľko rokov po oslave päťdesiatky dokáže pôsobiť sexi a sofistikovane zároveň, s prirodzeným sebavedomím spomína, že krásna a mužmi obletovaná bola vždy. Nie darmo sa jej oficiálnymi partnermi stali neoficiálne najatraktívnejší muži vo svojej brandži. S temperamentnými čokoládovohnedými očami, bohatými tmavými vlasmi siahajúcimi až po pás a klasickými ženskými krivkami bola Hana Gregorová vždy stelesnením zmyselnej ženskej krásy. V kombinácii so zdravým sebavedomím a primerane hrdým držaním tela nečudo, že hlavy mužom mútila ako na počkanie, a to i bez toho, aby sa o to unúvala čo i len mierne pousilovať.

So svojou životnou filozofiou, zážitkami  i bohatými skúsenosťami by si dnes mohla rovno otvoriť školu efektívneho zvádzania. Tak napríklad, herečka dobre vie, na rozdiel od tisícok menej vnímavých žien, že žiarlivosť je dôkazom ťahania za kratší koniec a vo vzťahu je kontraproduktívna. „Nikdy som nežiarlila. Musíte to postaviť tak, že on sleduje vás. Chlapi musia mať vždy takú malú neistotu,“ odtajuje. Vzápätí pokračuje: „Každá žena by mala byť dostatočne sebavedomá a svoju ženskosť vedieť predať. Nemyslím prehnané sebavedomie. Jednoducho, byť žena a byť si natoľko istá, že keď nie tento, tak päť iných. Nikdy som nemala malý zadok, ale nemala som s tým problém. Ani s mužmi.“ Radíme zapísať zlatým gélovým perom do denníčka, veľkými písmenami vyťukať do osobného priečinku v počítači a najtmavšou čerňou vytetovať za uši. A hlavne – raz a navždy si zapamätať slová ženy, ktorá skrotila exotického krásavca, aby ho neskôr opustila, pretože sa stala manželkou jedného z najsexi hercov v celej česko-slovenskej divadelno-filmovej galaxii.

Casanova Gassan
Po vymenovaní Gregorovej fyzických i duševných atribútov sa nemáme čo čudovať, že prvým manželom vtedy ešte málo známej slovenskej herečky sa stal vychýrený fešák, ešte vychýrenejší donchuan a úplne najvychýrenejší lámač ženských sŕdc, exotický Gassan. Ako princ na arabskom koni bol tento zvodný arabský študent medicíny importovaný do hlavného mesta Slovenska až hen z ďalekého Jordánska. Hana Gregorová o svojom prvom formálnom partnerovi dodnes s hrdosťou i zadosťučinením hovorí, že jej milý Gassan v Bratislave striedal frajerky sťaby to boli ponožky... avšak to len do momentu, kým sa jeho casanovský pohľad nevpil do hlbokých tmavých očí istej poslucháčky VŠMU... „Gassan študoval medicínu a bol veľmi šarmantný. Nebol bigotný moslim. Fajčil, pil alkohol a mal milión frajeriek, preto mi bol sympatický. Bol moja prvá veľká láska,“ oboznamuje s obrazom prvého manžela čitateľskú obec známa herečka.

Skúšky ohňom
Hana Gregorová totiž stála za to a vedela, ako na to, že sa notorický striedač žien sťaby šibnutím čarovného prútika ustálil a svoje správanie z večera do rána zmenil o stoosemdesiat stupňov. Ako znovuzrodený seriózny partner si získal dôveru mladej umelkyne a postupne i jej blízkeho okolia, vrátane herečkiných rodičov, ktorí pre mladíka pochádzajúceho z úplne cudzej kultúry a vyznávajúceho moslimské náboženstvo predstavovali najtvrdší oriešok. Po prelomení poslednej bariéry mladému kozmopolitnému páriku už nestálo nič v ceste, aby sa zosobášil a založil si rodinu úplne v súlade s kostolným poriadkom (či už kresťanským alebo islamským).

Osudová láska má iniciálky R. B.
Až na pár malých kameňov úrazu klapalo manželstvo Gassana a Hany pomerne ideálne, herečka naň dodnes spomína ako na „fungujúce“. Idylka sa odohrávala predovšetkým v Jordánsku, kde pár spoločne žil tri roky a vychovával dcérku Rolu. Hane Gregorovej síce v ďalekej cudzine chýbala profesia i rodičia, ktorých nechala samých na Slovensku (Hanin brat niekoľko rokov pred jej odchodom do Ázie emigroval do Švédska), ale inak nemala na sťažovanie sa veľa pádnych dôvodov. V skratke, v arabskom svete si žila takmer ako v raji. „Nemusela som chodiť zahalená. Sama som si chodila nakupovať, autom na pláž,“ spomína s úsmevom.

Blesk preťal jej manželskú jasnú oblohu úplne znenazdajky a zároveň úplne definitívne. Herečka bola pozvaná vrátiť sa na Slovensko nakrúcať do Tatier film po boku českého herca Radka Brzobohatého. Dlho váhala, či ponuku prijať, alebo nie, k finálnemu áno ju dokonca postrčil manžel, ktorý chcel talentovanej žene predsa len dopriať možnosť realizácie a ukázania vrodeného a školami toľko cibreného talentu. Keby len vtedy tušil, ako mu jeho manželská veľkorysosť napokon bude oplatená, asi by sa nesprával až tak blahosklonne...

Jordánsko – Vysoké Tatry – Praha
Filmovanie prebiehalo na Slovensku vo Vysokých Tatrách a napriek chladu spôsobeného danou nadmorskou výškou bolo na ňom horúco ako neskôr v dejinách kinematografie asi už len na nakrúcaní hollywoodskej snímky Mr. & Mrs. Smith, keď sa zblížil ženatý Brad Pitt so zadanou Angelinou Jolie a postaral sa tak o jeden z najväčších škandálov vo svetovom šoubiznizse. Keby Brangelina poznala tunajšie pomery, dvojica by sa mohla ľahko vyhovárať na duo Brzobohatý – Gregorová ako na svoju inšpiráciu.

Aj česko-slovenský pár sa totiž dal na nakrúcaní dokopy nečakane, vášnivo a definitívne. Obaja herci boli manželsky spriahnutí s inými osobami a nie práve nešťastne. Srdciam však nerozkázali a v časoch, keď sa film dostával do kín, oni podpisovali rozvodové papiere. Radek Brzobohatý, český sexidol, narodený v slovenských Vrútkach a vyrastajúci na Morave, dal zbohom Jiřine Bohdalovej, ktorá mu tento krok dodnes neodpustila a od odhalenia nevery s ním neprehodila ani slovo. Hana Gregorová zase na druhom kontinente balila kufre a z Jordánska sa sťahovala za svojou životnou láskou do Prahy. Apropo, žije tam s ňou dodnes. S dvoma deťmi. A šťastne.

Láska hory preniesla
Z tatranského romániku je dodnes nedopísaný solídny pražský román. Brzobohatý si Gregorovú vo všetkej počestnosti vzal za manželku, dokonca jej navrhol, že si adoptuje aj jej dcéru Rolu z predchádzajúceho manželstva s Gassanom.  Začiatkom roku 1983 sa dvojici narodilo ich prvé a jediné spoločné biologické dieťa, syn Ondřej. K rozvodu nedošlo ani po vyprchaní prvotného ošiaľu, ani po skúške prvých siedmich rokov vzťahu, ani po tom, ako deti vyleteli z hniezda a dvojica si samým zunovaním už mohla liezť smrteľne na nervy. Práve naopak. Podľa poznámok, ktoré na margo manželstva Hana Gregorová občas utrúsi, možno vydedukovať, že u Brzobohatých Gregorových je dodnes pomerne živo.

Ich spoločná domácnosť údajne pripomína talianske komédie della arte a v nich sa veru na nezáživnosť či nudu nemožno ponosovať. Tak napríklad, aby sa náhodou sedemdesiatnik Radek Brzobohatý na staré kolená nenudil, neutiekal k záhaľke, neutápal v depresiách, alkohole či hypochondrických rozjímaniach, darovala mu akčná Hanka Gregorová na narodeniny vzácny darček – vlastné divadlo v centre Prahy, nesúce jeho meno, prinášajúce kvalitný repertoár (s jeho maličkosťou obsadenou v množstve hlavných úloh), oslovujúce sofistikovaných divákov. Ako skvelá manažérka a Levica – Dračica prekypujúca energiou mu ho manželka i manažuje. Skvelo.

Na detičkách potešenia
Rodina v zložení Radek Brzobohatý, Hana Gregorová, Rola Brzobohatá a Ondřej Brzobohatý predstavuje zaujímavú kozmpolitnú jednotku. Hereckému páru sa podarilo vychovať obe deti tak, že sa vždy našlo viac dôvodov na spoločné spájanie ako rozdeľovanie. Súrodenci sú síce charakterovo i fyzicky úplne odlišní (dcéra je sexi kombináciou driečnej mamy a exotického otca, pričom po mame podedila praktický prístup k životu a manažérske vlohy; syn je športovo a muzikálne nadaný po otcovi, pričom herecký talent zrejme schytal z každej strany), vyrastali a sú si však blízki, ako keby ich nielen jedna mater, ale i jeden otec mal. Hoci Rola ani Ondro už nebývajú v dome rodičov v Říčanoch v blízkosti Prahy, s mamou a otcom majú solídne vzťahy. Nebyť Ondřejovho sobášu s istou Johankou, ktorá má len základné vzdelanie, osobné skúsenosti s drogami a lesbickými vzťahmi, dalo by sa dokonca prirovnať k priam ideálnym.

Autor: LUCIA MUŠÁKOVÁ
Foto: ČT, Isifa, ČTK, S.A.


- - Inzercia - -