Dnes je štvrtok, 24.január 2019, meniny má: Timotej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Ján Koleník: Z divadla nevyžijem!

september 06, 2010 - 15:59
Priznal sa herec Ján Koleník. Kde teda zarobí?

O tom, že je považovaný za nový sexsymbol
“Mne doteraz vlastne nikto poriadne nevysvetlil, čo to znamená. Ale keď už musím, tak symbolizujem... Ale chcel by som symbolizovať napríklad nejakú peknú ľudskú vlastnosť. Ak je to označenie podľa toho, ako na mňa reagujú diváčky, tak to môže iba imponovať. A odporúčam so mnou stráviť pár dní, aby zistili, že je to to posledné, čo môžem symbolizovať.”

O trochu odvážnych scénach v KBK

“To je výsledok toho, že sme chceli ukázať, že napriek cynizmu je im spolu fakt dobre. Takže majú svoj význam. Ale tie scény nie sú zďaleka také odvážne, ako by mohli byť. Veď vyzlečený som stále iba ja, no so Zuzou sa hrá dobre čokoľvek.”

O športe
“Na šport si čas rád nájdem. Je to nevyčerpateľný zdroj endorfínov. Hormón spánku, ktorý sa mi vyplavuje po práci, mi však bráni v akejkoľvek fyzickej aktivite a prepína ma do stavu hybernácie. Keď sa vyberiem do fitnescentra, tak sa tam buď hodinu bezcieľne prechádzam, ležím na lavičke a rozmýšľam nad tým, dokedy mi postačí veľkorysá genetická výbava a telo mi povie, že už nebude spaľovať zadarmo. Prestal som už aj tancovať.”

Voľný čas v Bratislave
“Na Bratislave mi vyhovuje, že cez víkend sú tu zatiaľ stále prázdne cesty a ulice, mesto má stále kapacity na to, aby sa vyprázdnilo. Hektike sa dokážem vyhnúť. Aj počas štúdia na VŠMU som poznal iba tri miesta v Bratislave. Školu, Tesco a internát. Nikam inam som nechodil. Teraz tiež dávam prednosť skôr spoločnosti v byte s partiou, ako by som mal ísť niekam von.”

O postave Maslák v seriáli Panelák
“Neviem. Daňové podvody, špinavé obchody a akože mafiáni sú pre mňa španielska dedina. Keď ma tvorcovia seriálu vidia takto, tak sa snažím pôsobiť verne. Zatiaľ ma diváci poznajú ako nejakú vážnu, sebaistú, arogantnú figúru, ale Jano Koleník taký nie je. Ak by to prerástlo do toho, že by ma na ulici ľudia začali negatívne osočovať, tak by mi to prekážalo. Dúfam, že veria v moju skutočnú citlivú dušu. Zatiaľ Masláka vnímam ako príjemné spestrenie svojej hereckej škály a nakoniec, zlí hrdinovia sú vždy zaujímavejší.” ()

Bežný deň Jána Koleníka
“Vstávam veľmi tesne pred odchodom z bytu. Stačí mi 15 minút, aby som vykonal základné veci rannej hygieny. Neraňajkujem, lebo mám sústavne prázdnu chladničku. Potom idem nakrúcať, odtiaľ na skúšku do divadla. Najem sa v divadle, prvé jedlo je obed a ráno len nejaké ovocie. Keď po skúške nejdem do dabingu alebo nakrúcať, mám problém efektívne využiť voľný čas do predstavenia. Tak väčšinou len ležím a presviedčam sa, že by som mal niečo robiť. Večer sa idem do divadla najesť a potom hrám predstavenie. Po predstavení bývajú nočné nakrúcania, ktoré nemám rád najviac zo všetkého. Alebo idem domov a zaspím väčšinou o druhej nadránom. V prípade, že mám deň voľno, tak vstávam, kedy chcem a potom zavolám nejakým kamošom a niekam vyrazíme.”

Prečo prijal prácu v televízii
“Poviem dve základné veci. Financie a povedomie diváka, že existujem. Z divadla nevyžijem ani nedám o sebe vedieť. Účinkovanie v televízii mi dáva ďalšiu možnosť pôsobenia, sprostredkúva mi eventuálne ďalšiu prácu.”

O svojich zlých vlastnostiach

“Bývam náladový, vybíjam si zlosť na nevinných ľuďoch. Vtedy akoby som v jednej sekunde nikoho nemal rád, ale to si skôr snažím riešiť sám v sebe. Často som neohľaduplný, rád mlčím, nezaujímam sa o nič. A naše dievčatá od garderóby z divadla hovoria, že som veľký neporiadnik.”

O výzore
“Pre herca je dôležité, ako vyzerá, zaujímavým sa však stáva, až keď ponúkne zo seba  niečo viac. A to je aj moja ambícia. Je fakt, že moja výška a asi aj vizáž ma predurčujú k rolám, o ktorých iné postavy hovoria – to je ten pekný. V päťdesiatčlennom hereckom súbore SND má každý svoju škatuľku. Chvalabohu, hrám však aj postavy, ktorým napríklad páchne z úst, nosia silné dioptrie alebo sa dokonca prezliekajú za ženu.”

Autor: RED
Foto: Daniel Kaplavka


- - Inzercia - -