Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Letná dovolenka im zmenila život

august 02, 2011 - 20:08
Čo sa môže stať, keď dve kamarátky vyrazia na dovolenku, na ktorú sa jednej z nich ani trochu nechce a dokonca má k vybranej destinácii vyslovený odpor? Andrea (29) a Dominika (28) sú najlepšie kamarátky, na prvý pohľad však úplne rozdielne, ako jin a jang. Andrea je tmavovlasá bacuľka, oblečená od hlavy po päty do čiernej. Dominika pôsobí ako typická blond kráska, celá v cukríkových farbách, s tváričkou ako bábika. Jedno však majú spoločné. Zamilovaný výraz, ktorý im ani na sekundu nezmizne z tváre.

Všetko odštartovala poriadna hádka. Najlepšie kamarátky sa rozhodli, že pôjdu spolu na letnú dovolenku, no každá mala úplne inú predstavu. „Dominika  túžila po luxuse v päťhviezdičkovom rezorte v Egypte, Andrea chcela žúrovať  na Mallorke. A keďže kompromis neexistoval, riskla som to a zaplatila pre obe zájazd do Hurghady,” spomína Dominika. „Aďa sa strašne vytočila, vraj do žiadneho špinavého Egypta nepoletí. Nebavila sa so mnou štyri dni.” Nakoniec však so šomraním vyplatila polovicu zájazdu a začali spolu baliť kufre. „Vôbec som sa netešila. Bolo mi jasné, ako to skončí- všetci Arabi budú slintať po blonďatej Nike, ktorá si záujem chlapov náramne užíva a ja sa môžem sama unudiť k smrti. Alebo sa ísť rovno zo zúfalstva utopiť,” vysvetľuje Andrea, prečo išla prvýkrát v živote na dovolenku s takou nechuťou.

Radšej pohľad na múmiu ako na otrávenú kamošku

Po pár dňoch sa už mračili obe. Dominiku záujem Egypťanov neskutočne rozčuľoval, Andrea zas zúfalo hľadala diskotéky, kde by sa mohla zabaviť. Márne. V polovici zájazdu najlepšie kamarátky chytila ponorka. „Rozhodla som sa pre dvojdňový výlet do Káhiry. Povedala som si, že sa budem radšej pozerať do tváre múmie, ktorá bude určite optimistickejšie naladená ako znudená Nika,” smeje sa Andrea a kamarátka jej kontruje:  „No a ja som sa hneď prihlásila na kurz potápania. Vedela som, že Aďu by som na žiadny pohyb okrem popíjania v bare a hádzania pohľadmi po chlapoch nikdy nenahovorila.

Kto sa skrýva pod kuklou?

Po dvoch dňoch sa Andrea s Dominikou stretli na hotelovej izbe, a keď sa na seba pozreli, vyprskli do smiechu. Obom bolo jasné, že sa niečo za dva dni zmenilo. Áno, tmavovlasá Andrea, ktorá tak odmietala ísť do Egypta, lebo ju arabskí muži vonkoncom nelákali, sa hneď na prvý pohľad zamilovala do sprievodcu, egyptológa Ahmeda. „Vždy sa mi páčili sladkí blonďáci, typickí plážoví inžinieri. No keď som ho videla, pripadala som si ako hrdinka z červenej knižnice... Celá som sa spotila, valila na neho oči. No koniec!“ smeje sa.  Dominika zas rezignovala na možnosť zoznámiť sa,až kým sa na svet nepozrela... nie cez ružové okuliare, ale cez potápačskú masku: „Z nášho inštruktora potápania som pod vodou videla len vyšportované telo v kombinéze a oči za maskou, no a tie sa mi zdali riadne sexi. Len som sa bála, čo z neho vylezie, keď zhodí kombinézu,“ opisuje nám svoje prvé pocity. „Neskôr na lodi si stiahol kuklu a ja som skoro odpadla. Blonďaté vlasy po plecia, opálený dozlata- bolo mi jasné, že tento fešák sa v Egypte určite nenarodil,“ spomínala so zasneným výrazom Dominika, z ktorej je dnes už veľká milovníčka potápania. Sexi inštruktor sa volal Martin a bol- zo Žiliny. Po zvyšok dovolenky tak kamarátkam ponorková choroba ani v najmenšom nehrozila. Andrea trávila všetok čas s Ahmedom spoznávaním egyptských pamiatok a romantickými prechádzkami. Dominika sa zas celé dni opaľovala na lodi, alebo sa potápala s Martinom- a každý večer si ju odviezol do bytu v Hurghade, kde býval už štyri roky.„Nespoznávala som túto osobu,“ ukazuje Andrea naoko vážne na Dominiku: „Na Slovensku ju volali ľadová kráľovná, nikoho si nechcela pripustiť k telu, flirtovať, to áno, ale sexuálne dobrodružstvá ju nikdy nelákali. A teraz trávila celé noci u svojho zlatovlasého prica v potápačskej kombinéze, na raňajkách vždy zívala a mne bolo jasné, že toho veľa nenaspali. Ak vôbec niečo,“ rozosmeje sa Andrea a kamarátka jej to vracia: „A myslíš, že ja som teba spoznávala? Ty, najväčšia žúrmenka z Bratislavy! Zrazu ťa namiesto barov zaujímali pamiatky a hneď si sa začala učiť po arabsky. Mala som čo robiť, aby som ťa odhovorila od šatky na hlave!“

A bude sa sťahovať!

Zaujímalo nás, ako toto egyptské dobrodružstvo skončilo. Odzvonilo po skončení dovolenky aj letným  láskam? Ich pohľady však hovoria za všetko a Andrea nevydrží a nadšene nám ukazuje  krásny zásnubný prsteň: „S Ahmedom máme termín svadby koncom decembra. Už vybavujem všetky papiere. Samozrejme, mnohí ma od toho odhovárajú, rodičia neboli nadšení, no zvykli si. Milujem ho a chcem ísť do toho. Tá dovolenka mi bola súdená. Nike som za ňu ozaj vďačná. Inak by som asi žúrovala do štyridsiatky a premárnila si tak život.“ A Dominika? Priznáva, že spočiatku brala okúzlenie Martinom zo Žiliny ako veľmi silnú chémiu a jej prvé spontánne sexuálne dobrodružstvo v živote,ale...“Bolo nám spolu tak strašne dobre. Andrea si myslela, že len sexujeme, ale veľa sme sa rozprávali, pozerali české komédie, ktoré mal na dévedéčkach. Maťo chodí za mnou na Slovensko vždy, keď má voľno a ja u neho teraz strávim celý mesiac. O svadbe zatiaľ nehovoríme, načo sa ponáhľať, na to sú experti Arabi,“ s úsmevom podpichne svoju kamarátku a pokračuje: „Život je niekedy ozaj zvláštny, musela som odletieť tisícky kilometrov, aby som stretla chlapa, ktorý sa narodil len 50 km od môjho rodného mesta. Pred týždňom mi ponúkol, či by som sa k nemu nechcela nasťahovať. Môžete hádať, čo som odpovedala...“ Andrea s Dominikou si navzájom doprajú šťastie, len je im ľúto, že ak všetko vyjde a blonďatá Nika skončí žiť v Hurghade a Andrea so svojím Ahmedom v Bratislave, nebudú sa vídať tak často. „Ale tie dovolenky v Egypte, alebo na Slovensku potom budú stáť ozaj za to!” žmurknú na seba obe kočky a pri pohľade na ne vám  napadne, aké dokážu byť aj letné lásky nevyspytateľné…

Autor: Naďa Uličná
Foto: Thinkstock

- - Inzercia - -