Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh lásky: Adriana a Juraj Kemkoví

november 05, 2010 - 10:13
Hoci bol herec Juraj Kemka už počas vysokoškolských štúdií obletovaný svojimi krásnymi kolegyňami, jeho srdce napokon vyhrala žena z úplne inej brandže – jeho manželka Adriana pracuje v oblasti IT technológií.
Ešte pred ňou si stihol tmavovlasý sympaťák získať srdcia Slávky Halčákovej či Anky Šiškovej. Prvá menovaná bola jeho spolužiačkou na vysokej škole a mladík si pre ňu dokonca pohneval kamarátov. „Bolo to celé dosť zábavné. Slávka k nám prepadla do ročníka a všetci z nej boli hotoví. Ale ona si vybrala mňa. Čo ja za to môžem?“ so smiechom spomínal. Jeho ďalší ročníkový kolega, Robo Jakab sa s ním ani nebavil. „Mám v živej pamäti, ako sme spolu stáli na zastávke a čakali na autobus v Mlynskej doline. On nastúpil prednými dverami, ja zadnými,“ usmial sa Juraj.

Po Slávke svojím šarmom pritiahol aj o štrnásť rokov staršiu herečku Annu Šiškovú, ktorá u neho našla útechu po rozchode s dlhoročným partnerom Jurajom Nvotom.

Spája ich láska k divadlu
Jeho vyvolenou sa však napokon stala Adriana, ktorá nemá s umeleckou brandžou či šoubiznisom vôbec nič spoločné.  „Zoznámili sme sa v Astorke na maškarnom bále, kam prišla prezlečená za Marilyn Monroe,“ prezradil. Jeho žena pracuje v IT oblasti. No napriek tomu k umeniu má blízko a pravidelne si chodieva do publika vychutnať každé manželovo predstavenie v Astorke. „Srdcom je to veľká umelkyňa," povedal o svojej oficiálnej polovičke Juraj. „Miluje umenie, miluje pečenie, miluje tanec, miluje dobré filmy, miluje mňa," dodal so smiechom. Svoj vzťah spečatili pred rokom. Na svadbe sa zúčastnilo viac ako stoštyridsať hostí.

Ženích pochádza z okolia Martina a nevesta je rodená Bratislavčanka, no pre obrad si zvolili romantický bratislavský Modrý kostolík. Na svadobný deň si Juraj s odstupom času spomína príjemne. „Po intenzívnom daždi cez sobáš nám počasie doprialo príjemnú teplú noc." Párik dbal na tradície. Juraj preto Adrianu pred sobášom v svadobných šatách nevidel. Nechcel, aby im to prinieslo smolu do ďalšieho spoločného života.

Od kolegov hercov dostali pri tej príležitosti originálne prekvapenie. „Darovali nám trojdňový pobyt v Paríži so vstupenkami na šou do Moulin Rouge,“ prezradil. No dostať sa k darčeku nebolo len tak. Novomanželia museli pochopiť rôzne indície a nájsť k nemu cestu. „Poslednú sme vykopali na chalupe u Vlada Kobielskeho, predtým sme odkazy hľadali na rôznych miestach v okolí Bratislavy. Napríklad aj na vlakovej stanici v Malackách či na hrade Červený kameň, kde sme mali prehliadku vo francúzštine... Vymysleli to teda úžasne, bolo to hravé a plné vtipu,“ nadšene pochválil kamarátov.

Samotný pár si za destináciu svadobnej cesty zvolil zákutie maďarského jazera Balaton. „Povedali sme si, že sa pred civilizáciou ukryjeme do jednej malej zátoky," vysvetlil herec ich zámer. „Pre niekoho je to možno menej atraktívna destinácia, no srdečne odporúčame všetkým," nezabudol podotknúť.

Život s hercom nie je vždy zábavný
Po sobáši novomanžel prezradil, že potomka rozhodne plánujú. „Užívame si jeden druhého a myslím, že pokojne si budeme užívať aj tretieho, štvrtého, piateho či šiesteho," povedal so smiechom. S prvým dieťaťom si však dávajú načas. „Chceme trošku cestovať. V lete sme dovolenkovali v Grécku, aby sme ich trošku vytiahli z biedy, keď majú také problémy, a koncom augusta sme boli v New Yorku,“ prezradil nedávno.

O komikoch sa hovorí, že v súkromí sú to nudní, často až zlostní ľudia. Juraj je však presvedčený, že jeho manželka sa v ich vzťahu baví. No nie vždy. „Baví sa väčšinou, ale generálkové týždne sú pre ňu náročné. Lebo vtedy som neznesiteľný a zlý,“ prezradil na seba. Život s umelcom rozhodne nie je len prechádzka ružovou záhradou. „Je to náročné, pretože chodíme veľa na zájazdy a potom prídeme domov, a zasa si len celé dni čítame texty. Ale musím povedať, že moja žena Adrika to zvláda úplne bravúrne,“ pochválil svoju polovičku.

„Pred premiérou Platonova som sa rozhodol, že sa na pár dní odsťahujem do jej starého bytu, aby som sa tam mohol v pokoji pripravovať. Úplne bez problémov to pochopila,“ spokojne sa usmial Juraj, ktorý je však aj tak presvedčený, že humor je prirodzenou súčasťou vzťahu. „Ženy túžia mať pri sebe mužov, ktorí majú správny zmysel pre humor. Určite si tieto veci všímajú aj na nás. Ale nehrám nejakého šaša s brmbolcami. Doma síce hrám niekedy pred manželkou rôznych divných ľudí, ale všetko v rámci normy,“ zamyslel sa nad sebou.

Hádka končí Adrianiným smiechom

Dobre vyvinutý zmysel pre humor nemá len Juraj, ale aj Adriana. To sa prejavuje obzvlášť pri hádkach. „Keď sa pohádame, ona má vzácny dar, že sa začne na mne smiať, kým ja to beriem smrteľne vážne,“ popísal jej reakcie Kemka. Každý spor preto končí tým, že si sľúbia, že pri najbližšej hádke sa vo chvíli, keď sa Adriana rozosmeje, musí začať smiať aj on a zvadu ukončia. „Ale je to strašne ťažké. Zatiaľ to proste nedokážem! A som o tom presvedčený, že keby som sa videl na nejakej kamere, tak by som sa na tom zabával. Každý človek, ktorý sa berie príliš vážne, je komický,“ pripustil Juraj, ktorý svoje chyby určite prekonávať chce. „Je to určite aj vekom. V určitom štádiu človek vo vzťahu dozrie a chce sa zbavovať chýb a žiť s partnerom harmonicky,“ zhodnotil. Podľa neho v mladosti vzťahy stroskotávajú na banalitách, ktoré sa dajú riešiť, lebo ani jeden sa vo vzťahu nechce prispôsobiť a zísť z piedestálu. No neskôr už je vzťah prednejší pred vlastným egom.

Autor: MÁRIA ŠIDLOVÁ
Foto: Showpix, Elle, Avon


- - Inzercia - -