Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Táňa Pauhofová: Chcela byť patológom

október 18, 2010 - 13:20
Krehko pôsobiaca herečka Táňa Pauhofová (26) sa až teraz vyznala zo svojich ozajstných detských túžob. Keď bola malá, nesnívala o kariére baletky či modelky, ako to u dievčat býva zvykom. Táňu už od mala fascinovali mŕtvoly.
Červenovláska sa v médiách už dávnejšie vyjadrila o tom, že pred štúdiom herectva sa pôvodne chcela uberať medicínskym smerom. Nezaujímalo ju ale lekárske odvetvie v tom zmysle, aby mohla pomáhať uzdravovať živých. Práve naopak. Táňu skôr zaujímali ľudia po smrti. „Pôvodne som chcela byť súdnou lekárkou alebo patológom,“ usmieva sa nad dávnym snom dnes uznávaná herečka.

Možno raz...
Prečo však útlu dievčinu lákala práve patológia, jednoznačne nevie povedať ani ona sama. „To ťažko povedať. To prišlo ešte v období detstva, keď som o tom veľa čítala,“ naznačuje Táňa, ktorá si namiesto rozprávok radšej čítala odbornú literatúru z lekárskeho prostredia. „Strašne ma to zaujímalo a hovorila som si, že keby bolo niečo z toho, čo si doma tajne čítam, a mohlo sa to aspoň naplniť,“ zasnívala sa priateľka Tomáša Maštalíra (32). Aj keď sa situácia vyvinula napokon celkom inak, divadelníčka nič neľutuje a dnes už dúfa aspoň v to, aby si súdnu lekárku zahrala aspoň vo filme. „Potom sa to ale ubralo úplne iným smerom. Každopádne dúfam, že si raz patologičku aspoň zahrám.“

Autor: V. V.
Foto: Isifa

- - Inzercia - -