Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

SÚŤAŽ (Ukončená): Vyhrajte prírodné tabletky Kofex proti únave

september 26, 2014 - 12:44
Ochladenie a zmeny počasia nás každú jeseň zaskočia. Cítite sa akosi unavená a bez energie? Po letnej dovolenke ani stopy, pracovné tempo nabralo na obrátkach, do toho škola, úlohy s deťmi... Máte pocit, že potrebujete „tajný doping“? Únava v období jesene je úplne bežnou záležitosťou. Čo ju spôsobuje a ako s ňou bojovať?
Citlivosť na zmeny počasia
Posledné roky vymieňame tričká s krátkym rukávom rovno za jesenné kabáty. Výrazný teplotný skok však nie je pre organizmus priaznivý. U väčšiny populácie spôsobuje náhle ochladenie či oteplenie spomalené reakcie či stav malátnosti, v extrémnych prípadoch vedie k depresiám.  Znížená pozornosť zvyšuje riziko dopravných nehôd či úrazov. Ľudia s nízkym krvným tlakom sú extrémne citliví na teplotné zmeny. Či už máte nejaké zdravotné ťažkosti alebo ste zdraví ako repa, počasie aj tak vplýva na ľudskú psychiku i organizmus. Počas upršaných dní bývame často pesimistickí, podráždení a trpíme migrénami. 
 
Pocity únavy trápia aj ženy v klimaktériu (prechode). Okrem únavy ho sprevádzajú ďalšie znaky ako podráždenosť, návaly horúčavy, výrazné potenie, búšenie srdca a priberanie. S pocitmi neprekonateľnej únavy je spojený aj stav anémie, teda chudokrvnosti. Ochorenie znižuje výkonnosť chudokrvných ľudí, spôsobuje malátnosť a uberá im sily pre zvládnutie každodenných povinností. 
 
Na jeseň máme v dôsledku častých zmien počasia, náhleho ochladenia a chrípkovej epidémie zníženú imunitu. Okrem príznakov únavy sa chrípka prejavuje  bolesťami svalov a kĺbov, zvýšenou teplotou, kašľom, kýchaním, nechutenstvom, prípadne hnačkou alebo zvracaním. 
 
Ako bojovať proti únave?
Stravujte sa zdravšie, uprednostnite ľahšie potraviny (biele mäso, cestoviny, zemiaky), vylúčte mastné, vyprážané jedlá a krémové múčniky.
Zvýšte príjem vitamínov, ideálne v prirodzenej podobe, jedzte viac ovocia a zeleniny, pite bylinkové čaje.
Dôležitý je aj pohyb. Absolvujte rodinné výlety na bicykli, behajte, choďte na prechádzky plávajte, cvičte a vždy, keď je to možné, choďte pešo. 
Posilnite imunitu saunou, striedaním teplej a studenej vody pri sprchovaní a masážou tela počas kúpeľa.  Pomáhajú organizmu zbavovať sa škodlivín a tým posilňovať jeho imunitu. 
Trávte maximum času v prírode. 
Vylúčte alkohol a fajčenie. 
Doprajte si dostatok spánku a telu potrebnú regeneráciu. Pokojne si zdriemnutie po obede, ak môžete. 
Vetrajte doma. Čerstvý vzduch dokáže zázraky!
Dodržujte pitný režim. 
 
Kofeín v zdravšej forme
Kofeín je tiež obľúbeným dopingom. Skúste siahnuť po zdravšej sestre kávy vo forme rastlinnej tabletky Kofex od spoločnosti Naturvita. Praktická krabička sa zmestí do každej kabelky. Prírodná tabletka obsahuje čistý kofeín a extrakt z guarany, ktorého užívanie nie je návykové a teda bezpečné. Stačí hodiť energetickú bombu do úst a únava i nesústredenosť sú razom preč. Priaznivo stimuluje centrálny nervový systém – čím odďaľuje únavu a zlepšuje koncentráciu.  Zvyšuje krvný tlak, rozširuje tepny a podporuje srdcovú činnosť, stimuluje krvný a respiračný systém (srdce a dýchanie), preto pomáha aj astmatikom. Pomáha pri únave a vyčerpaní a stimuluje fyzický výkon. Viac na www.hyppatrade.sk.
 
Zapojte sa do súťaže a traja z Vás získajú balíček s Kofex-om od spoločnosti NATURVITA! 
Stačí ak odpoviete na jednoduchú otázku!
 
Zdroj a foto: Michal Bartek

 

- - Inzercia - -