Dnes je nedeľa, 21.júl 2019, meniny má: Daniel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Svadobné šaty na mieru

máj 08, 2014 - 19:20
Módna návrhárka Zlatica Hujbertová sa do povedomia verejnosti dostala vďaka Bratislavským Módnym Dňom. Jej kolekciu si všimla aj porota a odmenila ju prestížnym ocenením Objav roka. Boli sme zvedaví na jej ďalšie plány a odporúčania pre novodobé nevesty.
Kolekcia svadobných šiat na fotkách je z vašej minuloročnej tvorby? Kde si ich možno zakúpiť alebo objednať?
 
Áno kolekcia svadobných šiat je presne spred roka. Časť kolekcie už má svoje majiteľky a ten zvyšok ešte na tie pravé čaká. Zakúpiť alebo objednať  sa dajú priamo u mňa alebo cez novootvorený svadobný salón Caroline’s.
 
 
Pre akú príležitosť ste ich vytvorili?
 
Táto kolekcia bola vytvorená presne pred rokom a predstavená na Bratislavských módnych dňoch. Jej vzniku predchádzal enormný dopyt klientiek, ktoré hľadali čosi iné ako bežne nájdu v klasických salónoch.
 
Aká línia svadobných šiat je dnes v kurze?
 
Spod mojich rúk v poslednej dobe vychádzajú kúsky asi všetkých línií ktoré existujú. Od siluety morskej panny cez korzetové šaty s veľkou nadýchanou sukňou, po splývavé šaty s otvoreným chrbtom.  Alebo šaty tričkového strihu s priehľadnou jemne zriasenou bedrovou sukňou v kombinácii s veľkým množstvom perlových náhrdelníkov.
 
Zmenila sa aj farebnosť za posledné roky?
 
Farebnosť zostáva klasická. Klientky si zväčša potrpia na bielu a veľkú škálu krémových odtieňov. V dizajne chcú viac experimentovať ako vo farbe.
 
 
Ktorý materiál sa najčastejšie využíva?
 
Milujem úplety alebo materiály kombinované s elastanom. Telu podľa mňa lichotia omnoho viac ako pevný ťažký lesklý satén. Samozrejme je to naďalej čipka, rôzne ozdobné bordúry, či štrasové detaily.
 
Viac sa dočítate v májovom vydaní Praktickej Slovenky!
 
Foto: Adam Suchánek, Barbora Jurkovic
 
Podobné články:

O svadbe zatiaľ neuvažujeme, dôležitejšia je budúcnosť detí

Jennifer Aniston vraj chce, aby Adele spievala na jej svadbe

- - Inzercia - -