Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Svetoznámi Janoska Ensemble prvýkrát na Slovensku!

august 13, 2015 - 17:39
Svetoznámych virtuózov Janoska Ensemble pozná celý svet a už tento piatok odohrajú svoj prvý koncert na Slovensku. Celovečerný koncert v Starej tržnici sa uskutoční v rámci festivalu Viva Musica! Fanúšikovia dobrej hudby sa môžu tešiť na klasiku s prímesou popu, jazzu či latino.

Hudobné zoskupenie Janoska Ensemble je síce svetové, ale založili ho rodáci zo Slovenska, bratia Jánoškovci spolu so švagrom Júliusom Darvašom. Všetci spomenutí začínali ako sólisti, no neskôr začali vystupovať spolu. Takto časom vznikol ich hudobný žáner, ktorý publikum vo svete nazýva „Jánoška style“.

„Na koncerte odznejú aj premiérové skladby ako napríklad moja nová kompozícia Bossa for Amadeus, ktorú som skomponoval pre môjho dvojročného synčeka Amadeusa a ktorú odohráme po prvý krát na koncerte v Bratislave. Deutsche Grammophone príde a nahrá so svojim profesionálnym tímom koncert a možno vyjde ako DVD“, prezrádza klavirista František Jánoška.

Pre toto mužské zoskupenie bude tento koncert veľmi dôležitý. Ako prezradili, na koncert prídu Bude zástupcovia Universal music  Austria , riaditeľ Konzerthaus Wien , zakladateľka a producentka Hollywood In Vienna či Sandra Tomek.

Členovia súboru naďalej pôsobia aj sólovo a v rámci orchestrov. Koncertujú po celej Európe ale stáli aj na javisku legendárnej Carnegie Hall v New Yorku či v Opere v Sydney. Ako hosť slovenského koncertu sa predstaví spevák Apád Jánoška. Arpád absolvoval štúdium klavíra a spevu na Konzervatóriu v Bratislave a následne študoval v Španielsku a USA.

Janoska Ensemble tento rok podpísali exkluzívnu zmluvu s hudobným Universal Music. Ako prvý Slováci vydajú album pod hlavičkou prestížneho labelu Deutsche Grammophon. Vydanie albumu je naplánované na 26. februára 2016 a bude obsahovať skladby od známych skladateľov ako Mozart, Čajkovský, Fritz Kreisler, vlastné kompozície a aj spojenie dvoch velikánov klasickej hudby a popu - Paganini/Michael Jackson.

Dušan Marko, Zdroj: Viva Musica!

- - Inzercia - -