Dnes je nedeľa, 21.júl 2019, meniny má: Daniel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tajné kozmetické triky svetoznámej Athiny Zerva

máj 18, 2014 - 08:33
Je majiteľkou úspešnej kozmetickej značky Zerva. Líčeniu a zdokonaľovaniu ženskej tváre sa venuje štyri desaťročia. Štúdium i neustále skúšanie a zdokonaľovanie z nej spravili odborníčku na techniku líčenia. Athina Zerva pri líčení herečky Lucie Vráblicovej prezradila pre Slovenku niekoľko svojich tajných kozmetických trikov.
Athina Zerva o líčení herečky Lucie Vráblicovej
Lucii som robila večerné líčenie. Riadila som sa pri tom skôr typológiou jej tváre. Farbu rúžu som vybrala podľa veľkosti pier. V jej prípade sú pery najmenšia časť tváre a preto bolo potrebné opticky ich zväčšiť a rozžiariť. Oči som, naopak, chcela trocha zmenšiť. Zvýrazňovala som spodnú líniu, nie hornú, pretože medzi hornou linkou a obočím nie je u nej až taká veľká vzdialenosť. Keďže má svetlú pokožku, použila som čiernu linku. Pokiaľ ide o lícenku, použila som marhuľový odtieň, pretože ružová je vzhľadom na farbu pleti pre Luciu úplne tabu. 
 
Tipy na líčenie od Athiny Zerva
 
Tvár
1. Podkladová báza pod mejkap je veľmi dôležitá! Zvyknite si používať ju, pretože mejkap vďaka nej vydrží na tvári oveľa dlhšie a neroztečie sa ani v letných horúčavách. Okrem toho pohlcuje mastnotu, vyrovnáva drobné vrásky a maskuje póry. 
2. Pri nanášaní mejkapu je lepšie, ak si najskôr malé množstvo nanesiete na ruku a  potom si ho začnete na tvár roztierať priamo končekmi prstov.  Nestane sa vám potom, že by ste to s mejkapom prehnali. Krycia schopnosť mejkapu nezávisí od toho, koľko si ho na tvár dáte, ale aký odtieň zvolíte a či ovládate tie správne ťahy!
3. Vždy je lepšie zvoliť svetlejší ako tmavší mejkap. Ak sa vám v lete zdá odtieň príliš bledý, no nechcete mejkap vyhodiť, stačí, ak tvár prepudrujete tmavším púdrom. Nezabúdajte ani na oblasť pod nosom, na brade a jemne i na krku. 
 
Oči
1. Po štyridsiatke by ste sa mali vyhýbať svetlým a perleťovým očným tieňom. Siahnite radšej po zemitých odtieňoch. 
2. Dolnú očnú linku po aplikácii trochu rozmažte tyčinkou. Bude to pôsobiť prirodzenejšie!
3. Ak nie ste profesionálna vizážistka, používajte na líčenie radšej penové aplikátory ako štetčeky. 
 
Pery
1. Ak máte viac ako štyridsať, lesky by už pre vás mali byť tabu. Voľte radšej suchšie rúže, ktoré nie sú na olejovej báze.  
2. Kontúrka na pery je nevyhnutnosť! 
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
Podobné články:
 
 
 
IVU VARÉNYI
Foto: red

- - Inzercia - -