Dnes je štvrtok, 09.júl 2020, meniny má: Lujza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na víkend: 4 kráľovstvá za jeden deň

august 13, 2015 - 11:30
Ako zabaviť deti v lete, aby videli zo sveta viac než len z dokumentov v televízii, a aby ste pri tom nezruinovali rodinný rozpočet? Naplánujte im kráľovský výlet, na aký tak skoro nezabudnú.

1. zastávka – vodné kráľovstvo

Nenápadná štvortisícová dedinka Trenčianske Teplice ukrýva poklad v podobe kúpeľov, jedných z najstarších na Slovensku. Predsudky o tom, že kúpele sú pre seniorov, tu skutočne nemajú miesto. Dôkazom je obľúbený rodinný bazén Grand už pre deti od troch rokov, kde okrem plaveckých dráh a oddychovej zóny nájdete aj menší relaxačný bazén. Zábavu znásobuje množstvo vodných atrakcií ako vzduchové lôžka, vírivky, sedadlá s hydromasážnymi tryskami či chrliče vody. Zážitkom pre celú rodinu bude prechádzka starodávnym Hammamom, ktorý dýcha atmosférou príbehov z Tisíc a jednej noci.

2. zastávka – prírodné kráľovstvo

Turisti a cykloturisti oceňujú Trenčianske Teplice ako rozcestník pre výlety do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Považský Inovec, Strážov, Vtáčnik, Tribeč... všetky tieto miesta máte na dosah. Stačí zvážiť výdrž každého člena rodiny, podľa toho vybrať trasu a podniknúť cestu do lesa, ďaleko od tabletov a internetu. 

3. zastávka – kráľovstvo princezien

Trenčiansky hrad má svoje historické kúzlo, no pre deti je ešte väčšou lahôdkou Bojnický zámok, zachovalý zvonka i zvnútra. Pridanou hodnotou sú jeho komnaty, ktoré možno drobcom pripomenú nejednu filmovú rozprávku. Práve tu sa nakrúcali vybrané časti obľúbenej koprodukčnej série Fantagiro i nestarnúca československá klasika – Šialene smutná princezná.

4. zastávka – kráľovstvo zvierat

Bojnická zoologická záhrada je aktuálne stredobodom pozornosti turistov zo Slovenska i zahraničia. Môže za to rozkošné súrodenecké duo berberských levíčat – sestrička Zara a braček Ramzes. Mláďatá patria k druhu, ktoré dnes už vo voľnej prírode nenájdete a na celom svete ostalo posledných niekoľko desiatok kusov. O to vzácnejší je dvojnásobný prírastok do levej rodiny, ktorý sa v bojnickej zoo pred polrokom narodil.

red, foto: ZOO Bojnice, archív KTT, 

- - Inzercia - -