Dnes je streda, 19.jún 2019, meniny má: Alfréd
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Top 3 zábavné parky v Európe

jún 09, 2015 - 17:32
Leto nám už klope na dvere a my sme si tentokrát posvietili na tie najlepšie zábavné parky v Európe. Ich návšteva nie je snom iba malých detí, ale rozhodne aj dospelý si tam užijú kopec zábavy. Veľké plus- nenachádzajú sa ďaleko od Slovenska.

Disneyland v Paríži

Je jedno či máte päť rokov alebo ste manažérom banky, Disneyland je vhodný pre každú vekovú kategóriu. Keď ho navštívite máte pocit ako by ste sa ocitli v rozprávke. V parku nájdete množstvo hotelov, reštaurácii a samozrejme atrakcie v podobe kolotočov, húsenkových dráh, strašidelného domu, fotenia sa s postavičkami z Disney Worldu, premietanie filmov a tak ďalej. Nesmieme vynechať Adventureland, ktorý je plný atrakcii v štýle kapitána Hooka, Indiana Jonesa alebo Pirátov z Karibiku. Určite na zahodenie nie je ani Frontierland, ktorý je inšpirovaný divokým západom. Discoveryland, nazývaný aj ako Tomorrowland, sa zase sústreďuje na vynálezy budúcnosti. Fanatasyland je naopak plný fantázie. V Disneylande nájdete aj Walt Disney Studios park, kde môžete nahliadnuť do zákulisia filmov.

Disneyland sa delí na päť zemí, ktoré sa sústreďujú okolo ikonického zámku Šípkovej Ruženky (symbol samotného parku). Pred uzavretím parku sa naň premieta show Disney Dreams. Pod zámkom nájdete Dračiu jaskyňu, v ktorej je mechanotronický drak. Samotný Disneyland patrí k najnavštevovanejším parkom v Európe. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Paríž vo Francúzsku.

cena vstupeniek: dospelý- 84 eur, deti od 3-11 rokov to majú za 77 eur (oveľa viac sa oplatia vstupenky na viac dní alebo špeciálne zľavy , ktorých majú neúrekom) 

Legoland Deutschland

Lego kocky pozná asi každý z nás, ale predstavte si park, v ktorom ich nájdete hneď 55 miliónov ! Deň strávený v Legolande znamená perfektný rodinný výlet. Tento park je tiež rozdelený do viacerých celkov. Lego Miniland sú do detailov postavené minikópie tých najznamejších miest, vecí alebo aj postavičiek z lega. Nájdete tu "zmenšené" Benátky, Berlín, charakteristickú architektúru Dánska, futbalový štadión Alianz Arena v Mníchove, letisko s niekoľkými lietadlami Boeing, krásny zámok Neuschwanstein, postavičky v životných veľkostiach a mnoho ďalších zmenšenín z lega. V Lego Adventure Land je veľa vodných atrakcii, preliezačiek, detských ihrísk, kolotočov, safari cesta s exotickými zvieratami z lega, vláčik, ktorý jazdí po celom parku a veľa ďalších atrakcii. Lego X-treme zase ponúka roboty Bionicle, do ktorých si môžete sadnúť a zažijete "extrémnu" jazdu. Ďalej tu je húsenicová dráha, podmorský svet Atlantis alebo lego-autíčka na ovládanie. V Legolande je aj Pirátsky ostrov, kde si to  užijú malí aj veľkí. 

Dominantou celého parku je kamenný Rytierský hrad, ktorý je plný strašidelných miestností a nájdeme v ňom aj tú najväčšiu húsenicovú dráhu. Celú návštevu parku odporúčame zakončiť v 4D kine, kde sa premietajú príbehy LEGO postavičiek.  Park nájdete pri mestečku Ulm, čo je z Mníchova len pár kilometrov. 

cena vstupeniek: dospelý- 41,50 eur, deti od 3-11 rokov- 37 eur, rodinná vstupenka pre 4 osoby 38,50 eur  (odporúčame kúpu online, ktoré je oveľa lacnejšia)

Prater Viedeň

Prater je so svojimi 250 atrakciami jedným z najznámejších európskych zábavných parkov. Veľkým plusom je poloha vo Viedi. Najznámejšou atrakciou je ruské koleso Wiener Riesenrad, má až 65 metrov! Výhľad z neho máte na celú Viedeň.

Ďalšou známou atrakciou je  húsenicová dráha Megablitz s rýchlosťou aj 70 km za hodinu. Ešte viac adrenalínu poskytne 37 metrov vysoká U-rampa, takzvaný Bumerang, či katapult Turbo Boost ktorý vás vystrelí do vzduchu rýchlosťou prekračujúcou 100km/h. Jednou z najnovších atrakcií je 117 metrov vysoký Starflyer, najvyšší reťazový kolotoč na svete. Za vyskúšanie stojí aj Wildalpenbahn – jazda v gumenom člne po vodnej horskej dráhe. Nájdeme tu aj klasické motokáry či autodrom. Súčasťou areálu sú aj rozsiahle oddychové zóny, napríklad golfový klub či plaváreň.

cena vstupeniek: vstup do areálu je zadarmo, platí sa za jednotlivé atrakcie. Ceny od 1 eura až po 10 eur.

Viac fotiek nájdete v galérii článku.

Michaela Hollá, Foto: Facebook/DisneylandParis, Facebook/LegolandDeutschland, Facebook/PraterWien

disneyland.com, legoland.de, mojerakusko.sk, prater,at

 

- - Inzercia - -