Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Upokojte citlivú pleť svojho dieťaťa pomocou prírody

október 01, 2014 - 18:12
Ešte skôr, než začne dieťa vnímať svet očami, vníma ho pokožkou. Tento svet pre neho ožíva s každým jemným pohladením. Súčasne ale potrebuje najväčší orgán tela - koža - ochrániť. Po celý život bude vášho potomka ochraňovať pred vplyvmi vonkajšieho prostredia a umožní mu zoznámiť sa s okolitým prostredím. Preto je dôležité ju udržiavať zdravú už od narodenia.
Weleda v spolupráci s pôrodnými asistentkami vyvinula nový rad starostlivosti o pleť s ibišom lekárskym. Rad je určený špeciálne pre detskú pokožku, ktorá je precitlivelá či náchylná k atopii a dermatitíde. 
 
Jemný účinok ibišu lekárskeho
 
Botanický názov ibišu lekárskeho L. Althea officialis je odvodený od gréckeho "Altheeis" čo znamená liečivý. Jeho liečivé schopnosti sú známe už od staroveku. Rastliny tohto druhu používané Weledou v novom detskom rade pochádza z BIO záhradkárstva v Nemecku a spĺňajú prísne kritériá pre udelenie označenia BIO.
 
Ibiš lekársky má vplyv na nervové a zmyslové zakončenia v pokožke (epidermis). Vďaka svojim upokojujúcim schopnostiam zmierňuje podráždenie a chráni precitlivelú pokožku či pokožku náchylnú k atopii a dermatitíde. Účinné sú najmä polysacharidy v jeho koreňoch, ktoré v kombinácii s vodou tvoria prírodný gél. Tento gél zvlhčuje, zmierňuje podráždenie a zahaľuje pleť do ochrannej vrstvy. Precitlivelá pokožka je tak upokojená a chránená pred dráždivými faktormi vonkajšieho prostredia, čo podporuje jej zdravý vývoj. 
 
Detská pokožka je veľmi jemná a potrebuje ochranu
 
Pokožka dieťaťa je päťkrát tenšia ako koža dospelého. Jeho podkožný tuk má inú štruktúru a jeho škára* obsahuje menej tuku. Škára je u dospelých pevná, pružná väzivová vrstva kože, obsahuje kolagénne a elastické vlákna, je prekrvená. Epidermis - pokožka tvorí bariéru s okolitým prostredím, je zodpovedná za odolnosť voči baktériám a v neposlednom rade udržiava vlhkosť kože ako celku. Pri porušenej bariérovej funkcii kože môže vlhkosť z pleti ľahko unikať. To oslabuje prirodzenú ochrannú schopnosť kože a u niektorých detí môže viesť k tomu, že sa pokožka stáva suchou a náchylnou k precitlivelosti. 
 
Precitlivelosť je výsledkom nerovnováhy zasahujúcej do zdravého vývoja pokožky, čo môže viesť k podráždeniu. Často je precitlivelosť vrodená, ale môže byť aj provokovaná vonkajšími faktormi ako napríklad extrémnymi teplotami a znečistením životného prostredia. Deti trpiace precitlivelosťou pokožky bývajú citlivé aj emocionálne a fyzicky. Ich koža preto môže prehnane reagovať aj na bežné vonkajšie podnety. 
 
Pravidlá starostlivosti o atopickú a veľmi citlivú pokožku
Okrem používania nového detského radu starostlivosti Weleda s ibišom lekárskym môžu byť k zmierneniu príznakov použité aj iné produkty starostlivosti o pleť a telo. Pozornosť je vhodné venovať aj oblečeniu, rituálom a zmene stravy. 
 
• Umývajte a kúpte svoje dieťa len čistou vodou v ideálnej teplote 37 stupňov. Pre zlepšenie hydratácie pokožky odporúčame pridať pár kvapiek Nechtíkového dojčenského oleja bez parfumácie.  
• V ťažkých prípadoch svrbenia strihajte dieťaťu často nechty a ruky na noc zakrývajte bavlnenými rukavicami.
• Produkty k vonkajšiemu ošetreniu je nutné nanášať šetrne, vyhnúť sa mechanickému dráždeniu, postihnutú plochu je vhodné skôr len ľahko potrieť. Vlhký obklad priložený na svrbiacu plochu prináša úľavu pri svrbení. 
• Oblečenie z BIO bavlny, hodváb je tiež veľmi príjemný na kožu. Odstrihnite štítky s informáciami o praní a štítky výrobcu. Mohli by dráždiť.  
 
• Používajte prací prášok bez parfumácie. 
• Ubezpečte sa, že vaše dieťa má dostatok čerstvého vzduchu a vetrajte miestnosti v ktorých dieťa býva niekoľkokrát denne.  
• Pravidelný odpočinok, dostatok spánku a denné aj večerné rituály deti upokojujú.  
• Testovaním môžete odhaliť potravinové intolerancie a alergie. 
• Urobte si čas na seba, odpočívajte. Vaše dieťa vníma a preberá váš stres. 
 
Naša rada: Verte svojim inštinktom! Podvedome viete, čo vaše dieťa potrebuje a čo je pre neho najlepšie. 
 
Nový rad starostlivosti o citlivú a atopickú pokožku od Weledy bol navrhnutý tak, aby povzbudzoval a posilňoval prirodzenú obranyschopnosť pokožky, kým výťažok z ibiša lekárskeho napomáha udržiavať jej prirodzenú rovnováhu. 
 
WELEDA Upokojujúce telové mlieko
 
Mlieko s výdatnou starostlivosťou a dobre vybranými prírodnými surovinami má na pokožku blahodárne upokojujúce účinky a zmierňuje svrbenie veľmi citlivej pokožky so sklonom k atopii. BIO kokosový a sezamový olej dodávajú pokožke intenzívnu starostlivosť, vzácne výťažky z ibiša lekárskeho v BIO kvalite a violky trojfarebnej upokojujú podráždenú pokožku a zmierňujú svrbenie. Mlieko pokožku hydratuje a má príjemný chladivý účinok, ktorý podráždenej citlivej pleti prinášajú rýchlu úľavu. 
Vhodné pre každodenné použitie pre veľmi citlivú pokožku detí už od narodenia a pre dospelých s veľmi citlivou pokožkou. 
 
Použitie: Po umytí či kúpeli nanesieme na pokožku a jemne rozotrieme. 
 
Prípravok je veľmi dobre znášaný aj vysoko citlivou pokožkou so sklonom k atopii a dermatitíde. Prípravok je nositeľom certifikátu NATRUE. Neobsahuje syntetické konzervačné látky, farbivá či parfumáciu ani minerálne oleje (parafín či vazelínu). 
 
Obsah: 200 ml
Odporučená MOC: 16,20 EUR
 
WELEDA Upokojujúci pleťový krém

 
Upokojujúci a vyživujúci pleťový krém chráni veľmi citlivú pleť so sklonom k atopii pred
škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. BIO kokosový a sezamový olej dodávajú pokožke intenzívnu starostlivosť, vzácne výťažky s ibišu lekárskeho v BIO kvalite a violky trojfarebnej upokojujú podráždenú pokožku a zmierňujú svrbenie. Krém upokojuje podráždenú pleť a dodáva jej potrebnú hydratáciu. 
 
Použitie: Na pleť nanesieme malé množstvo krému a jemne rozotrieme. 
 
Prípravok je veľmi dobre znášaný aj vysoko citlivou pokožkou so sklonom k atopii a dermatitíde. Je nositeľom certifikátu NATRUE. Neobsahuje syntetické konzervačné látky, farbivá či parfmáciu ani minerálnej oleje (parafín či vazelínu).
 
Obsah: 50 ml
Odporučená MOC: 10,20 EUR
 
 
O Welede
 
Začiatky značky Weleda siahajú až do roku 1921. Vtedy traja nadšenci založili zariadenie pre výskum a štúdium antroposofickej medicíny. Tú dnes poznáme ako celistvo pôsobiace liečivá stimulujúce organizmus tak, aby sa liečil sám. Od prírodných liečiv bol už len krok k starostlivosti o krásu založenej na výťažkoch z rastlín. V súčasnosti Weleda ponúka až 120 prírodných kozmetických produktov pre starostlivosť o vlasy, telo a pleť. Dojčenskú aj detskú pokožku. Weleda dodržiava najvyšší štandard kvality a udržateľné prírodné zdroje. Liečivé rastliny pestuje vo svojich vlastných záhradách a vo svojich laboratóriách ich aj spracováva. Kladie dôraz na ekológiu, zodpovednosť a obchodné aktivity spoločnosti idú vždy v súlade s prírodou.  
 
Kozmetické prípravky Weleda sú vyrobené len z najčistejších dostupných prírodných surovín a sú držiteľom medzinárodného certifikátu prírodnej kozmetiky a biokozmetiky NATRUE. 
 
Weleda v súlade s človekom i prírodou.
 
Viac informácií vrátane zoznamu predajných miest na www.weleda.sk
 
Autor: Lucie Hrubá
Foto: Weleda

- - Inzercia - -