Dnes je štvrtok, 23.máj 2019, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Upratovanie, ktoré baví aj mužov

január 06, 2015 - 10:20
Upratovanie. Viete, koľkým ženám sa pri vyslovovaní tohto hesla zježia všetky chlpy? A pritom by to mohlo byť také jednoduché.
Pamätáte si ešte, aký boom spôsobili kuchynské roboty? Ženy zrazu pochopili, že kysnuté cesto alebo plnku za nich môže vyšľahať aj „niekto iný“, ony sa zbavia kŕčov v rukách a môžu mať viac času na dôslednejšiu prípravu inej dobroty, či na iné pokojné vypitia kávy. A umývačka riadu? Dnes ju ma asi každá tretia domácnosť! Posledné roky sme svedkami veľmi podobnej život uľahčujúcej revolúcie, a to revolúcie v upratovaní. Robotický vysávač sa pomaly začal udomácňovať aj v obydliach Slovákov. Tí, ktorí ho už majú, rýchlo pochopili, že investícia do robota, ktorý uprace za vás, je zároveň investícia, do ešte väčšieho kúska voľného času, stráveného, povedzme, s rodinou. Trh ponúka množstvo typov robotických vysávačov, dostupných v rôznych cenových hladinách. Vlajkovou loďou v kategórii robotických vysávačov však naďalej ostáva iRobot Roomba série 800. S novou patentovanou technológiou AeroForce odstráni až o päťdesiat percent viac prachu, nečistôt a dlhých vlasov oproti predchádzajúcim modelom. Vysoko efektívny motor v spojení s batériou XLlife zvyšuje v Roombe 880 sací výkon oproti ostatným sériám až 5-násobne. Navyše nové hlavné kefy sú odolné voči namotávaniu vlasov a nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. 
 
 
A teraz umyte!
Povysávali ste, ale ešte by to chcelo poumývať dlážky? Najnovší iRobot Scooba 450 túto špinavú prácu hravo a pritom perfektne urobí za vás! Je to jediný  robotický pomocník na trhu, ktorý umýva dlážky. Prepracovaný čistiaci systém s troma fázami umývania hravo vyčistí dlaždice, linoleum a pevné podlahy. Na rozdiel od umývania vlhkou handrou alebo mopom Scooba oddeľuje znečistenú vodu v samostatnom zásobníku a na umývanie používa výlučne zmes čistej vody so špeciálnym čistiacim prostriedkom iRobot Scooba Hard Floor Cleaner, čím zničí až 99,3 percenta bežných domácich baktérii. 
 
Autor a foto: Praktická Slovenka, irobot, Thinkstock

- - Inzercia - -