Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V čom je ich kúzlo?

september 01, 2014 - 13:31
Len pred pár dňami osobná stylistka princeznej Diany po rokoch prezradila tajomstvo jej vizáže i to, že jej zakázala používať modrú linku na oči. Aké triky na krásu odhalili vnučka monackej kňažnej Grace Kelly či nová ikona Kate Middleton?
Princezná Diana
Princezná Diana sa stala vďaka svojmu neopakovateľnému šarmu a osobitému štýlu ikonou mnohých žien na celom svete. A hoci od jej tragickej smrti uplynulo už sedemnásť rokov, stále ňou je. Jej osobná vizážistka Mary Greenwell zrejme k výročiu jej smrti chcela odhaliť, ako sa Diana o seba starala a čo všetko robila pre svoju krásu, aby sa na ňu nezabudlo, a najmä, aby sa stala inšpiráciou aj pre súčasné ženy. Prezradila napríklad i to, že jej poradila, aby odložila modrú linku na oči, pretože ženám s modrými očami sa to jednoducho nehodí. 
Aké boli jej ďalšie tajomstvá? Princezná sa vraj nikdy nezabudla večer odlíčiť, preto mala dokonale jemnú pleť. Keď ju líčila, vždy začínala hydratačným krémom, potom naniesla mejkap, korektorom zakryla nedokonalosti, naniesla maskaru a rúž na pery. Diana všetko robila s mierou a nič nepreháňala. Nebála sa však ani experimentovať a nechala si aj poradiť, veď i jej účes, ktorý sa stal okamžite módnym hitom, bol vraj výtvorom jej stylistov.  
 
Vojvodkyňa z Cambridge
Porovnávajú ju s Dianou a k nej zasa prirovnávajú princezné z ďalších aristokratických rodov. Kate Middleton je vzorom krásy, pôvabu i módy. Má osobitý vkus a prirodzene pôsobiacu vizáž. Charakterizuje ju elegancia, minimalizmus, rafinovanosť. Biele šaty, ktoré mala oblečené na zásnubách, vyvolali v obchodoch šialenstvo, napodobeniny jej svadobných šiat sa za pár hodín vypredali, béžové puzdrové šaty, ktoré si obliekla pri stretnutí s Michelle Obamovou, boli za pár hodín taktiež vypredané. 
Tipy od Kate: Údajne už počas vysokej školy, kde sa zoznámila aj s princom Williamom, používala kvalitné švajčiarske krémy na tvár na báze aktívneho kyslíka. V kombinácii s vitamínom A obnovujú tvorbu kolagénu. Od Camilly dostala hneď po zásnubách masku s včelím jedom. Aj princezná má už šediny a maskuje ich farbou, výlučne prírodnou. Stavila vraj na melír pôvodne z Francúzska, ktorý je šetrnejší a kombinuje pri zosvetlení viacero odtieňov, ktoré do seba zapadajú. Na pleti má neustále bronzer, aby nebola bledá a jej tvár pôsobila prirodzene. Takmer neviditeľné líčenie dopĺňajú očné tiene, ktorými si dofarbuje obočie, lesk na pery a maskara. 
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
ANNA ŽILKOVÁ
Foto: isifa

- - Inzercia - -