Dnes je sobota, 17.august 2019, meniny má: Milica
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

V meste nájde moja rodina všetko, čo potrebuje

máj 13, 2013 - 13:12
Známa moderátorka z televízie a rozhlasu našla rovnováhu medzi ruchom mestského zhonu a pokojom okrajovej štvrte. Ako býva s manželom a deťmi?

 

 
So svojím manželom a dvoma dcérami žijete v spoločnej domácnosti. Je to byt alebo dom?
Žijeme v štvorizbovom byte s tromi terasami, takže nám to celkom stačí. Pri kúpe sme sa rozhodovali medzi domom niekde pri Bratislave, bytom v centre a novým bytom. Napokon vyhrala tá tretia možnosť – byt v Dúbravke.  Potrebovali sme byť v  meste, kvôli deťom, školám, krúžkom a aj našej práci, ktorá je nepravidelná. Aj niekoľkokrát za deň cestujeme do centra a späť. Byty v centre boli z nášho pohľadu staré, hlučné, bez výťahu a možnosti parkovania.
 
Má veľkú rozlohu? Každá dcéra má svoju izbu? 
Má 120 štvorcových metrov. Obývačku sme si ešte pred dokončením bytu nechali prerobiť na veľkú miestnosť, minimalizovali sme vstupnú chodbu a halu, ktoré bývajú na môj vkus príliš veľké a nevyužité. Dievčatká majú zatiaľ jednu izbu, v jednej je pracovňa, pretože veľa robíme doma.
 
Je vám sympatický moderný štýl bývania, viac minimalistický ako romantický?
Áno, to určite. Do moderných domov a bytov sa tento štýl aj hodí. Ja dokonca nemám rada ani mnoho doplnkov a malých ozdobných predmetov kdekade na poličkách a skrinkách. Možno preto, že sa pod nimi zle utiera prach.
 
Čo váš spoločný priestor? Kde sa najčastejšie ako rodina stretávate? Mohli by ste nám opísať tento denný interiér? 
Je to veľká obývačka s kuchyňou. To je naša spoločná miestnosť. Malá, trojročná Eliška sa tu bicykluje,  popri deťoch varíme a počúvame televíziu, hneď pri kuchynskej linke mám svoj počítač, takže mi nič neunikne.
 
Navrhovali ste si zariadenie sama? Je podľa vašich predstáv?
Vyberali sme ho spoločne s mojím mužom. Hneď na začiatku sme uzavreli dohodu, že čo sa nebude páčiť obom, to nekupujeme. Aby sme predišli neskorším hádkam typu: vidíš, veď som ti hovorila...
 
Ako často zvyknete meniť štýl a farby v interiéri? Väčšina žien to robí s každou novou jarou, na prelome studených a teplých mesiacov...
Ja nie. Musím sa priznať, že ma to vôbec nebaví a ani neláka. Považujem takéto činnosti za stratu času. Ak niekto niečo na našom bývaní vylepšuje, tak je to môj muž. Našťastie. Pretože keby to ostalo na mne, tak sa u nás nič nemení. 
 
Ako majú zariadenú izbu dcéry? Ak sa nemýlim, Johanka má jedenásť rokov a Eliška bude mať štyri...
Áno, presne. Majú tam veľmi pekný, detsko-dievčenský  nábytok, ladený od bielej cez ružovú až po červenú. Obľúbené farby dievčat všeobecne.  Dali sme im urobiť poschodovú posteľ na mieru, aby vrchná nebola príliš vysoko a aby sa na tej spodnej dalo aj trochu sedieť. Vymyslel to môj muž a vyzerá to výborne aj prakticky.  Ale musím povedať, že všetka krása nábytku sa stráca pod obrovským množstvom hračiek, škatúľ, ktoré trčia zo všetkých strán. Jedno ponaučenie som si z tej izby vzala – najmä nábytok pre deti musí mať zatvárateľné poličky a skrinky, aby trčalo čo najmenej neporiadku. 
 
Johanka si už sama vyberá, ako chce mať vybavenú izbu? Má vzťah k takýmto „dekoratérskym“ záležitostiam?
Ona má veľký vzťah ku všetkému výtvarnému. Žiaľ, izba je tak naplánovaná a preplnená do každého detailu, že už veľký priestor na inovácie nezostáva. 
 
Celý článok nájdete v Praktickej Slovenke!
 
Zdroj a foto: Praktická Slovenka

- - Inzercia - -