Dnes je nedeľa, 18.august 2019, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

V Štúdiu L+S bude hosťovať Zuzana Kronerová

február 01, 2013 - 09:31
Štúdio L+S vycestuje za svojimi divákmi do susedného Česka, do Brna a po prvý raz vystúpi v pražskom Divadle Hybernia

 

Február ponúka divákom bratislavského Štúdia L+S takmer celý repertoár divadla. Na javisko "Eska" sa napríklad po rokoch vráti herečka Zuzana Kronerová so svojou Shirley Valentine v rovnomennej britskej monodráme. Okrem divadelných predstavení nebudú chýbať ani špeciálne večery, ako Music á la cARTe a talk show Sedem (bez záruky). Štúdio L+S čakajú tento mesiac aj prvé hosťovania v pražskom Divadle Hybernia, agentúru SITA o tom informovala Zuzana Golianová zo Štúdia L+S.
 
Februárový program na scéne Štúdia L+S, na Námestí 1. mája 5 v bratislavskom Starom Meste, otvorí vo štvrtok 7. februára anglická konverzačná komédia Williama Douglasa Homea Rybárik kráľovský. V príbehu o navrátenej láske, ktorá akoby nikdy ani neodišla sa predstavia: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Milan Lasica. Následne 12. februára uvedie Štúdio L+S monodrámu, prvú premiéru aktuálnej sezóny - hru rakúskeho autora Petra Turriniho Hotovo. Schlusss... . Hlavnú a jedinú úlohu muža, ktorý rekapituluje svoj život, stvárnil Miroslav Noga. Na druhý deň bude javisko "Eska" patriť komornej komédii Půldruhé hodiny zpoždění, ktorá má česko-slovenské herecké obsadenie, účinkuje v nej Daniela Kolářová a Milan Lasica. Milan Lasica hrá aj v ďalších piatich predstaveniach. V komédii súčasnej francúzskej dramatičky Yasminy Rezy Kumšt vystúpi 14. februára so svojimi hereckými partnermi Milanom Kňažkom a Milanom Labudom. V piatok 15. februára je na programe večer rozhovorov Milana Lasicu a Milana Kňažka Na fašírky mi nesiahaj. Štúdio L+S uvádza 16. februára ďalšiu hru Yasminy Rezy - Život na trikrát. Účinkujú v nej: Milan Lasica, Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Marta Sládečková a Emília Tomanová. Lasica s Polívkom účinkuje aj v inscenácii Mínus dvaja (21. 2.). O tom, čo sa môže stať, ak vyhráte veľa peňazí, čo všetko sa zmení a čo možno ani nie, porozpráva hra maďarského dramatika Győrgya Spiróa Prach "alebo dvaja Maďari sa zbláznili" (24. 2.). V pondelok 25. februára je na programe bláznivá komédia o dvoch manželských pároch, ktoré sa snažia nájsť spoločnú reč Opačné pohlavie. Program tohto mesiaca uzavrie 28. februára hra britského autora Ronalda Harwooda o odchádzajúcom umelcovi, hercovi - Garderobier. 
 
Spomínanú monodrámu Shirley Valentine so Zuzanou Kronerovou uvedie divadlo 23. februára. "Je to žena, ktorá má na viac, než žije," povedala o svojej postave Shirley Valentine herečka Zuzana Kronerová v roku 2004, keď mala komédia premiéru v pražskom Café Teatr Černá labuť. Ako ďalej uviedla Zuzana Golianová, "reklamný slogan hry hovorí o tom, že Shirley je vtipná glosátorka svojho totálne fádneho života. Ako sa však dá glosovať fádny život? S výborným textom anglického dramatika Willyho Russela a skvelým majstrovstvom herečky Zuzany Kronerovej to ide". 
 
Divadlo uvádza už od konca minulej sezóny talk show, ktorá najskôr získala popularitu ako televízna relácia a v novej, komornej divadelnej podobe má názov Sedem (bez záruky). Najbližšie si ju publikum môže pozrieť 20. februára. Štyroch glosátorov Elenu Vacvalovú, Milana Lasicu, Oľgu Feldekovú a Mariána Leška doplní hudobný hosť, tentokrát ním bude Marián Geišberg so svojím synom Marekom. Každý mesiac patrí v Štúdiu L+S hudbe a nielen hudobným hosťom. Music á la cARTe je autorský projekt dvojice - Pavol Danišovič a Oskar Rózsa. V jeho februárovom vydaní (22. 2.) účinkujú: Vladimír Mišík, Ivan "King" Vereš, Marián Čekovský a stála zostava Pavol Danišovič, Oskar Rózsa, Martin Valihora, Eugen Vizváry. 
 
Štúdio L+S vycestuje aj za svojimi divákmi do susedného Česka, v Brne uvedie 10. februára inscenáciu Život na trikrát a po prvý raz vystúpi v pražskom Divadle Hybernia, 18. februára s Rybárikom kráľovským a 26. februára s Malými manželskými zločinmi, dodala Zuzana Golianová zo Štúdia L+S. Viac o programe Štúdia L+S možno nájsť na jeho webstránke http://www.studios.sk.
 
Autor: SITA
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

 

- - Inzercia - -