Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Veľvyslanectvo mladých: Poznáme meno víťaza!

apríl 30, 2015 - 16:16
V aktuálnom ročníku projektu Veľvyslanectvo mladých sa so svojimi prácami predstavilo sedem vybraných študentov. Práve vďaka Veľvyslanectvu mladých mohli dostať priestor na predloženie návrhov, ako zmeniť prostredie okolo seba k lepšiemu.

V dnešnej dobe je veľmi dôležité venovať sa mladej generácii ľudí, lebo veľká väčšina šikovných mladých ľudí odchádza za prácou do zahraničia a tým naša spoločnosť prichádza o ich široký potenciál. Projekt „Veľvyslanectvo mladých“ ponúka možnosť všetkým študentom stredných škôl na sebarealizáciu a následné uplatnenie v našej spoločnosti. „Som presvedčená, že sa stretli študenti, ktorým nie je ľahostajné to, kde žijú a ktorí majú tendenciu meniť život v ich okolí k lepšiemu. Hlavným cieľom projektu je dospieť k tomu, aby mladí ľudia nehľadali prácu v zahraničí, ale na Slovensku,“ povedala riaditeľka vydavateľstva STAR Production Mária Reháková.

Víťazkou projektu sa stala Emma Tomková, študentka Obchodnej akadémie v Starej Ľubovni. Svojím projektom Nájdi svoj príbeh si získala porotcov. Hlavnou myšlienkou projektu je využiť finančné prostriedky na rozvoj mladých a talentovaných ľudí v Starej Ľubovni. Emma si ako výhru odniesla týždenný jazykový pobyt v Oxforde, balíček od spoločnosti Microsoft a knihu z vydavateľstva Ikar. To, že sa stane víťazkou vôbec nečakala a preto odporúča všetkým, ktorí majú pocit potreby niečo zlepšovať vo svojom okolí, aby sa prihlásili do budúceho ročníka Veľvyslanectva mladých. Ako druhá sa umiestnila Katarína Vavrovičová s projektom “Vrajulica”, Čistota mysle - čistota prostredia, ktorá ako výhru získala deň strávený s veľvyslancom Veľkej Británie na Slovensku. Na treťom mieste skončila Ela Sabolová s projektom Cesta do raja, ktorá ako výhru získala návštevu Európskeho parlamentu v Bruseli.

Študenti sa pri tvorbe projektu mali zamerať na čokoľvek, čo prispeje k lepšeniu života mladých ľudí v ich okolí. Väčšina študentov mala prezentáciu v cudzom jazyku. "Výučba cudzích jazykov je v dnešnom svete nevyhnutná, dôkazom čoho je aj stále väčší záujem o ich výučbu. Dnes mala väčšina študentov svoju prácu v cudzom jazyku," povedal Martin Volek, riaditeľ organizácie Jazykové pobyty.

Princípom projektu je vytvorenie pozície „veľvyslanec mladých“ na Slovensku. Študent menovaný do tejto čestnej funkcie bude pôsobiť ako zástupca názorov mladých ľudí (študentov) žijúcich na Slovensku.

Zdroj: RED, Frederika Samuelová

Foto: Martin

- - Inzercia - -