Dnes je štvrtok, 25.apríl 2019, meniny má: Marek
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Viete po čom vaše deti túžia? Zapojte sa do súťaže s prírodným syrom Mini Babybel a splňte deťom ich sny!

august 17, 2015 - 13:51
Je leto a deti ho chcú prežívať intenzívne a plné zážitkov! Prieskum značky Babybel realizovaný agentúrou Median v máji a v júni na vzorke 100 detí vo veku 6-10 rokov a 500 matiek vo veku 30-40 rokov ukázal, že túžby dnešných detí sú viac naklonené zážitkom ako materiálnym veciam. Slovenský prírdný supersyr plný zábavy, Mini Babybel, chce preto pravé letné túžby, na ktoré budú deti ešte dlho spomínať, už teraz plniť.
TOP detské letné túžby
 
Podľa prieskumu patrí v lete medzi tri najlákavejšie aktivity, ktoré si deti spontánne želajú, dovolenka pri mori (46 %), tablet (25 %) či návšteva aquaparku (24 %). Deti sa so splnenými túžbami rady podelia, a preto do svojich prianí neváhali zahrnúť aj svojich kamarátov. Rady by s nimi okrem návštevy aquaparku usporiadali letný piknik alebo pre nich urobili detskú párty na záhrade. Z detských túžob po vecných darčekoch dominuje jednoznačne podľa očakávaní elektronika (tablet, smartfón, notebook, počítač), ktorému sekunduje obstaranie domáceho maznáčika.
 
Prevažne zážitkové túžby sú mamičky pripravené splniť svojim deťom. Väčšie a drahšie darčeky (častejšie hmotné) však nadelia k významnejšej udalosti - narodeninám alebo Vianociam. Až 59 % mamičiek totiž uviedlo, že hmotné darčeky v hodnote 5 - 10 eur daruje deťom len výnimočne. 
 
 
Mamy svoje deti poznajú. Vedia, po čom túžia.
 
Pri konkrétne ponúknutom zozname možných želaní sa mamičky i deti v zásade zhodujú na najhorúcejších prianiach detí. Mamičky sú však o niečo skromnejšie pri výbere prianí svojich detí - bicykel, návšteva ZOO, návšteva aquaparku alebo výlet, zatiaľ čo deti sú vo vysnívaných prianiach náročnejšie. Na prvých miestach zmieňujú dovolenku pri mori, obstaranie domáceho maznáčika, návštevu aquaparku alebo obstaranie tabletu. Pre šťastie svojho dieťaťa si často vyhradí čas na aktivity, ktoré chce robiť ich dieťa, až 56 % mamičiek. O niečo viac, 57 % mamičiek, im pripraví sladké potešenie ako napríklad obľúbený zákusok.
 
 
„Deti vedia oceniť práve čas, ktorý s nimi rodičia trávia a samozrejme aj rozličné materiálne darčeky. S odmenami však treba zachádzať opatrne. Aj keď vychovávanie detí pomocou odmien je už dnes prežitkom, stáva sa, že rodičia robia tú chybu, že nielen že dieťaťu splnia všetko, čo mu vidia na očiach, ale často predčasne, bez ohľadu na jeho schopnosti a zrelosť. Potom sú deti často rozmaznané a nevážia si veci okolo seba. Je dôležité poznať túžby svojich detí. Šťastné dieťa nerobia drahé darčeky, ale pozornosť, záujem a láska rodičov. Preto moja rada je, sústreďme svoju energiu na čas, ktorý spolu s nimi aktívne trávime,“ hovorí psychologička Jana Šuchová.
 
 
Iná doba, iné túžby
Až 76 % mamičiek uviedlo, že sa ich detské túžby líšili od aktuálnych túžob ich detí. Spoločnou túžbou je dovolenka pri mori v zahraničí. Medzi najčastejšie priania mamičky uviedli bábiky (73 %), bicykel (71 %), oblečenie (68 %) či kazetový prehrávač (54 %). „Každá generácia má svoje vlastné túžby a špecifiká. Je samozrejmé, že dnes je k dispozícii oveľa viac typov hračiek i zážitkov ako kedysi. Tak isto ale rastú i nároky rodičov a detí. Odzrkadľuje to dobu, v ktorej žijeme. Preto je najdôležitejšie s deťmi intenzívne komunikovať a dobre poznať ich túžby, čo potvrdzuje aj prieskum,“ dopĺňa psychologička Šuchová. 
 
Zapojte sa do súťaže!
 
Prírodný Supersyr plný zábavy, Mini Babybel, bude deťom toto leto plniť ich túžby a ponúkať prežitie skvelých momentov so svojimi priateľmi. Teraz si môžu deti s pomocou svojich rodičov na stránke www.tuzbydeti.sk vybrať jednu z možných túžob, ale tiež vpísať úplne inú, špecifickú vlastnú!
 
 
Babybel ich trom deťom a ich kamarátom splní!!! Každé dieťa svoj zážitok môže prežiť s ďalšími dvoma kamarátmi. Dokopy sa tak deväť detí z celého Slovenska môže tešiť na nezabudnuteľný zážitok. Ambasádorom projektu letných detských túžob a jedným z členov poroty, ktorí budú vyberať víťazov, je i známy tanečník Laci Strike. Práve denný letný tábor jeho Street Dance Academy je tiež jednou z letných túžob. 
 
 
„Leto je pre deti obdobím hier, smiechu a krásnych zážitkov. Mini Babybel ako Supersyr plný zábavy bude preto slovenským deťom plniť ich letné túžby,“ hovorí Eva Chrenovská, Senior Brand Manager Mini Babybel. „Mini BabyBel je kvalitný a hravý syr, jednoducho detský superhrdina, ideálny na desiatu či olovrant. A superhrdinovia radi plnia tie najväčšie detské túžby. Veríme, že sa deti prejavia a ukážu svoju kreativitu. Mini BabyBel im za odmenu splní tie najtajnejšie prázdninové túžby,“ dopĺňa Eva Chrenovská, Senior Brand Manager Mini BabyBel.    
Zdroj foto: www.babybel.sk

- - Inzercia - -