Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Vodný svet Aquaworld Resort Budapešť splní vaše sny

marec 25, 2015 - 11:38
Liečivá termálna voda, zábavné atrakcie pre malých a dospelých, absolútny pokoj, oddych a v neposlednom rade dych vyrážajúca blízkosť od slovenských hraníc. S dvomi mladými dievčatami, Ivkou a Lenkou, sme v jednom z najväčších maďarských akvaparkov okúsili na vlastnej koži všetky možnosti, ktoré tento vodný svet prináša. Prečo by ste mali navštíviť vodný raj v Budapešti aj vy?
Máte jasno v predstavách ako stráviť príjemný deň či víkend? Túžite po zábave alebo naopak oddychu? Dve kamarátky Ivana a Lenka v tom mali absolútne jasno. Chceli ísť do cudziny a obdivovať krásy inej krajiny, zabaviť sa vo vode, ktorú doslova milujú, no zároveň si oddýchnuť a nechať sa rozmaznávať v objatí pary, omamných vôní a relaxačnej hudby. Ich odvážne plány však boli do bodky naplnené. „Ešte nikdy sme pod jednou strechou nevideli toľko atrakcií, no zároveň sme si vo vode a v saunách aj výborne oddýchli. Absolútne nám však vyrazil dych milý personál, ktorý nám skutočne bol schopný zohnať župan či papuče aj spod zeme. Práve obuv si totiž jedna z nás od toľkej radosti, že ideme na výlet, zabudla pribaliť do tašky,“ neskrývali nadšenie kamarátky.
 
 
Ako kráľovné...
Z hlavného mesta Slovenska, Bratislavy, sme vyrazili skoro ráno. Pár minút po siedmej sme už sedeli v aute a namierili si to do srdca Maďarska, Budapešti. Cesta trvala aj s prestávkami okolo dvoch hodín, akurát na to, aby sme sa porozprávali, spoznali a dozvedeli sa, na čo sa dievčatá najviac tešia. Každá si zbalila so sebou niekoľko druhov plaviek s odôvodnením „keby náhodou“. (smiech) Ich predtucha sa však napokon ukázala ako správna. Počas „oddychových“ chvíľ si mokrú bielizeň vyzliekli a pred ďalším šantením sa vrátili zo svojho apartmánu (hotel je súčasťou akvaparku) v suchých plavkách. Práve pri vybaľovaní nám Ivana s Lenkou s radosťou zapózovali. Po ľahkom občerstvení sme však v izbe s nádherným výhľadom na maďarské veľkomesto dlho nezostali. Dievčatá sa už ponáhľali do bazénov s termálnou liečivou vodou, príjemne hrejivou, v ktorej sa podľa vlastných slov cítili ako „v raji“. Vďaka príjemnej teplote vody sa odhodlali vyjsť aj von (bazén s vodným prístupom do záhrady) na vzduch. Ani chladivých marcových desať stupňov im nezabránilo v tom, aby sa kúpali v bublinkách a nechali sa ošpliechať vodnými tryskami. „Cítime sa priam kráľovsky,“ nechali sa počuť. 
 
 
Kúsok Kambodže v maďarskej vodnej ríši
Spolu s dievčatami sme nahliadli aj do časti vytvorenej pre rodičov, tzv. mandala bazén je absolútnou oázou oddychu a pokoja, a to práve v čase, kedy milované ratolesti šantia v detskom kútiku. Hostia majú možnosť ochutnať miestnu kuchyňu v reštaurácii i bare. Dievčatá si síce dopriali iba polievku a ľahký šalát, ale nie iba kvôli štíhlej línii. „Chceme si užiť a vychutnať aj ďalšie atrakcie vodného sveta v Budapešti. Doslova sa vyblázniť na maximum,“ prezradili nám. Po chvíli sme videli na vlastné oči, že sa rozhodli správne. Šmykľavky, tobogány, umelé vlny, ale aj možnosť surfovania, potápania či kráčania po vode v nafukovacej lopte. To všetko môžu návštevníci Aquaworldu Resort Budapest ****sup. zažiť. Dievčatá sa dvakrát prosiť nenechali. Vyskúšali absolútne všetko. Dych im však, rovnako ako nám, vyrazilo obrovské historické kráľovstvo, ktoré sa týčilo uprostred vodného sveta. „Ide o dokonalú repliku kambodžského chrámu Angkor. Vyvyšujúce sa ruiny tejto stavby sú obklopené drevenými mostmi, lianami, rastlinami a vodou,“ vysvetlila nám pôvod stavby  referentka marketingu Boglárka Tuka. Pravdou je, že kto neuvidí na vlastné oči niečo tak fascinujúce, späté s prírodou, pod jednou strechou, neuverí...
 
 
Ako si dievčatá užívali chvíle v Aquaworlde Resort Budapešť? Pozrite si video!
 

A resort of VAMED Vitality World

 
Viac sa dozviete v SLOVENKE a na webe Aquaworldu Resort Budapešť!
 
Autor: Z. Valovičová
Foto: Peter Kováč
Video: Dominik Besler
 

 

- - Inzercia - -