Dnes je sobota, 25.máj 2019, meniny má: Urban
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vstúpte na palubu Titanicu!

august 12, 2015 - 19:24
Jedinečná výstava najslávnejšej lode všetkých čias, ktorej pozná snáď každý, dnes otvorila svoje brány. Prežiť katastrofický príbeh legendárneho parníku budú môcť návštevníci výstavy takmer do konca tohto roka.
Výstava, ktorú po celom svete už videlo viac ako 17 miliónov ľudí, bude od dnes až do 6. 12 sídliť v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Expozícia ponúka unikátne rekonštrukcie kajút a iných častí tohto plavidla, ale aj jedinečné artefakty, vylovené priamo z hlbín mora. Fanúšikovia zaoceánskeho plavidla si budú môcť vychutnať ten najväčší luxus, ktorý loď ponúkala prominentom , ale aj jednoduchosť tretej triedy.
 
Slávnostné otvorenie výstavy bolo dnes po 10 hodine a na mieste nechýbala ani redakcia ŽenskehoWebu. Pozvanie prijali mnohé známe mená, ako napríklad Evita Urbaníková, sestry Daniela a Veronika Nízlové zo skupiny Twiins, Karolína Chomisteková, Mária Zelinová či Barbora Rakovská a Alexander Rozin ml.
 
 
Od 14. Hodiny je výstava otvorená pre širokú verejnosť a jej brány budú otvorené každý deň, vrátane víkendov a sviatkov až do 6. Decembra tohto roku. Každý návštevník tejto expozície dostane pri vstupe vstupenku v podobe palubného lístka, s reálnym menom jedného z cestujúcich Titanicu. Na konci výstavy sa dozviete, či meno, ktoré ste dostali potopenie lode prežilo alebo nie. Všetci účastníci ďalej pri vstupe obdržia tzv. audiguide, teda hlasového sprievodcu v slovenskom, anglickom alebo nemeckom jazyku. Ten poskytne výklad k jednotlivým expozíciám a prezradí zaujímavosti o vzniku, samotnej plavbe a potopení lode, ktoré mnohí ani netušili.
 
 
Výstava Titanic prerozpráva okrem iných aj príbeh dvoch Slovákov, ktorí boli na palube. Jedným z nich bol podnikateľ Michele, ktorý sa na lodi plavil spolu so svojimi dvoma malými synmi. Jeho príbeh však navždy skončil, práve na "nesmrteľnej" lodi.
 
Viac informácii o výstave nájdete na stránke vystavatitanic.sk.
 
Dušan Marko, Foto: Ramon Leško

- - Inzercia - -