Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vypuklé zadky sú IN! Tvrdia vedci

marec 23, 2015 - 22:35
Vedci zistili, že mužom sa páčia ženy, ktorých chrbtica v driekovej časti zviera so zadkom teoreticky optimálny uhol 45,5 stupňa. Veľkosť zadku pritom nie je rozhodujúca.
Tím vedcov z Texaskej univerzity a Bilkent Üniversitesi v tureckej Ankare zistil, že muži preferujú ženy s výrazne vypuklým zadkom, teda také, ktorých chrbtica v driekovej časti zviera so zadkom teoreticky optimálny uhol 45,5 stupňa.
 
 
Vo svojej štúdii zverejnenej v časopise Evolution and Human Behavior uviedli, že táto preferencia má pôvod ešte v praveku, keď ženám s takýmito krivkami hrozilo počas tehotenstva menšie riziko zranenia chrbtice, a tým pádom mohli za život porodiť viac potomkov. Samotný výskum sa skladal z dvoch častí.
 
V prvej vedci ukázali približne stovke mužov obrázky žien s rôznymi tvarmi driekovej chrbtice, pričom muži mali hodnotiť ich atraktívnosť. Z výsledkov vyplynulo, že mužov najviac priťahovali ženy so zakrivením 45,5 stupňa.
 
 
V druhej časti štúdie potom odborníci chceli zistiť, či muži preferujú tento uhol, pretože sa spája s väčším zadkom, alebo pre zakrivenie chrbtice ako také. Zistili, že testovaní muži preferovali ženy s optimálnym zaoblením chrbtice bez ohľadu na veľkosť zadku.
 
"Táto štúdia je ďalším dôkazom, že krása nie je úplne subjektívna, ako tvrdia mnohí vedci, ale skôr v sebe nesie logiku adaptácie," uviedol jeden z autorov štúdie David Buss. 
 
Zdroj: SITA
Foto: shutterstock

- - Inzercia - -