Dnes je utorok, 18.september 2018, meniny má: Eugénia
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zlatá Kuzminová: Obhájila prvenstvo v Soči!

február 09, 2014 - 17:13
Hlasy po triumfe slovenskej reprezentantky v biatlone Anastasie Kuzminovej, ktorá si vybojovala zlatú medailu v nedeľňajších rýchlostných pretekoch (šprinte) na 7,5 km na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči.

Kuzminová podala v nedeľu podvečer v biatlonovom kompexe Laura suverénny výkon v bežeckej časti aj na strelnici a obhájila zlato spred štyroch rokov z kanadského Vancouveru. Dvadsaťdeväťročná rodáčka z ruského Ťumenu zvíťazila s náskokom 19,9 s pred Ruskou Oľgou Viluchinovou. Bronzovú medailu si vybojovala Ukrajinka Vita Semerenková s odstupom 21,7 s. Všetky tri medailistky sa blysli čistou streľbou.

Kuzminová, ktorá sa pripravuje pod vedením manžela Daniela a streleckého trénera Juraja Sanitru, si víťazstvom v šprinte vybojovala výbornú východiskovú pozíciu pred utorkovými stíhacími pretekmi, kde bude tiež adeptkou na jednu z medailí. Zároveň sa zapísala do histórie biatlonu tým, že ako prvá žena obhájila zlatú medailu v individuálnej disciplíne na zimných olympijských hrách. Ženské biatlonové preteky sú v programe ZOH od roku 1992, keď mali premiéru vo francúzskom Albertville.

Kuzminova obhájila zlato z Vancouveru

"To, čo rozhodlo, bola viera vo vlastné sily. Nasťa predala to, čo vie: predviedla výkon, aký som od nej čakal. Lyže mala vynikajúco pripravené. Nasťa týmto výkonom vstúpila do slovenskej i svetovej histórie. Som rád, že sme potešili slovenský národ a touto zlatou medailou sme povzbudili celú slovenskú výpravu v Soči. Za týmto úspechom sa skrýva tímová práca. Je treba zostať dnes na zemi, nebudeme lietať v oblakoch a robiť veľké oslavy, budeme sa snažiť koncentrovať na ďalšie súťaže. Bola by škoda nevyužiť formu, ktorú tu Nasťa má. Na nástrele bolo vidieť, že si verila, bola veľmi dobre pripravená a koncentrovaná. Od rána som nevidel nič iné ako desať bielych terčov. Nečakal som prvé miesto, potešilo by ma každé umiestnenie do piateho miesta, triumf je skvelý. Nasťa je veľká pretekárka a ukázala, že vekom dozrieva," vyjadril sa tréner streľby Anastasie Kuzminovej, Juraj Sanitra.