Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Znovu osemnásť

február 19, 2015 - 13:30
Nech vám v občianskom svieti akýkoľvek vek, vieme, ako docieliť, aby sa vaše telo cítilo aj o desať rokov mladšie! Každá z nás si dáva rôzne novoročné predsavzatia – chcem prestať fajčiť, viac sa vzdelávať, šetriť peniaze či viac sa venovať rodine. Nebudeme ďaleko od pravdy, ak povieme, že existuje záväzok, ktorý potichu každý rok vyslovuje väčšina žien: urobiť niečo so svojou postavou. A je úplne jedno, či chceme začať jesť zdravšie, schudnúť, alebo spevniť postavu.
Ruku na srdce, koľkým z nás tento záväzok vydrží viac ako prvých pár týždňov? Keďže sa k dokonalej postave ani náhodou nedostaneme mávnutím čarovného prútika, ani zaručenou štvordňovou „tukožrútskou“ diétou, musíme začať bojovať proti „vankúšikovým“ problémom na našich zadočkoch či proti „pomarančovej“ koži na stehnách naozaj systematicky. Ale ako dosiahnuť, aby naše predsavzatie neprasklo po pár dňoch ako naše obľúbené nohavice po „bohatých“ Vianociach? Existuje miesto určené výhradne ženám, kde s týmto večným problémom poradia. Celosvetový fenomén fitnescentier určených len pre nežné pohlavie ľudstva sa už udomácnil aj v našich končinách. V ženskom fitku vám ušijú tréning či upravia stravu priamo na vašu veľkostnú aj osobnostnú mieru. Ak ešte stále nie ste rozhodnutá, či práve toto je spôsob, ako urobiť niečo pre svoju postavu, tieto štyri dôvody vás určite presvedčia.
 
 
1. Nutričná alfa a omega
Prvá návšteva bude čisto informačná. Hodinový rozhovor medzi vami a nutričnou špecialistkou vám nastaví zrkadlo vášho doterajšieho jedálnička, aktuálneho životného štýlu a zdravotných problémov. Odborníčka vám zároveň pomocou meraní na špeciálnej digitálnej váhe diagnostikuje telesnú stavbu a testami zistí prekyslenie organizmu. Zároveň vám navrhne individuálny program a úpravu stravy. „Špecialistka s klientkou preberie aj postupné kroky, ako z jedálnička odstrániť potraviny, ktoré ovplyvňujú vaše zdravie, váhu, prípadne prekyslenie, a poskytne konkrétne návrhy, ktoré zaistia ženám lepšie zdravie, zníženie váhy, prípadne odkyslenie organizmu,“ hovorí výživová poradkyňa Romana Kmeťová. 
 
 
2. Tušíte, na aký vek sa cíti vaše telo?
Domov si odnesiete nielen veľa nových informácií, ale aj údaje o svojom tele, o ktorých ste doteraz ani len netušili. Koho by nezaujímalo, aké množstvo celkovej váhy tvoria v tele svaly, tuky alebo „ťažké kosti“? „Avšak asi najzaujímavejším údajom ostáva metabolický vek, ktorý sa získava porovnaním množstva svalov, tukov a vody v tele. Ide vlastne o vek, na ktorý sa cíti naše telo,“ približuje Romana Kmeťová. Na metabolický vek má veľký vplyv hodnota viscerálneho tuku – tuku, ktorý sa ukladá na vnútorných orgánoch. Preto sú niektoré mladé a štíhle dámy prekvapené, keď majú pri veku 19 rokov metabolický vek 38 rokov. Zriedkavosťou však nie sú aj opačné prípady, keď sa 40 ročné telo cíti na 12. 
 
 
3. Kruh, ktorý hlavu nezamotá, ale vás namotá
Keďže staré známe príslovie hovorí, že bez práce nie sú koláče, túžbu po sexi brušku, akým sa môže pochváliť napríklad speváčka Shakira, musíte jednoznačne okrem úpravy stravy podporiť cvičením. Darmo, každá akcia vyvolá reakciu, ak teda chcete potlačiť ručičku na váhe doľava, musíte cez deň vydať viac energie, ako prijmete stravou. No to, že cvičenie môže mať aj zábavnú formu a nemusí ísť o dlhé hodiny „mučenia pod ťarchou“ kovových činiek, vám dokáže kruhový tréning, ktorý vymysleli v USA. Ide o polhodinový komplexný cvičebný program, ktorý zahŕňa prvky kardiovaskulárneho aj silového cvičenia. Posilňuje svaly, spevňuje telo, zrýchľuje metabolizmus a spaľuje tuky. Počas tréningu sa pod vedením školenej inštruktorky v tridsaťsekundových intervaloch presúvate v kruhu z jedného miesta na druhé na 8 hydraulických strojoch a 8 aeróbnych medzistaniciach, na ktorých rovnomerne precvičujete spodnú alebo hornú partiu tela. „Toto cvičenie sa nám na rôznych typoch žien veľmi osvedčilo. Napríklad už po dvoch mesiacoch cvičenia sme zaznamenali u klientok úbytok až 7 rokov. Úžasné výsledky dosiahla aj slečna Natálka zo Senca, ktorá s nami vďaka upravenej strave a pravidelnému pohybu dosiahla sexi postavičku,“ prezrádza manažérka bratislavského ženského fitnescentra Expreska Katarína Jurková. 
 
 
4. Pravidlo, že nič nie je zadarmo, vôbec neplatí
Ženské fitnescentrum Expreska, ktoré je otvorené už v deviatich slovenských mestách, vám okrem komfortu, že sa nemusíte hanbiť zvedavých mužských pohľadov návštevou klasického fitka, prináša aj ďalšie výhody. Vo fitku s rodinnou atmosférou môžete prísť na skúšobný tréning úplne zadarmo a cvičebné plány vám pripravia bez akéhokoľvek viazania či poplatku za predčasné splatenie. 
 
Zdroj a foto: red

- - Inzercia - -