Dnes je piatok, 30.október 2020, meniny má: Šimon, Simona
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Básnik Kamil Peteraj: „Stačí sa dožiť a všetky ceny Vás dobehnú.“

november 28, 2015 - 19:59
Kamil Peteraj patrí k najobľúbenejším a najuznávanejším textárom na Slovensku. Jeho diela tvoria základ modernej slovenskej textovej tvorby. Spolupracuje s veľkými menami ako Pavol Hammel, Marián Varga, Miro Žbirka Marika Gombitová a iný.

Ako sám tvrdí, spolupráca prišla vždy spontánne a s umelcami si veľmi dobre rozumel aj v súkromí. Každé jedno oslovenie ho potešilo, ale vznikli situácie kedy musel osloviť interpretov aj osobne. Za svoje doterajšie pôsobenie v oblasti umenia a kultúry si odniesol vzácne ocenenie OSOBNOSTI Bratislavy 2015. Na uznanie, ktoré získal od čitateľov mesačníka Metropola, je patrične hrdý.

Legendárny básnik prispel na nový album Pavla Hammela, ktorý nesie názov Z pekla šťastie. Titulnú pieseň tohto albumu napísal práve Kamil Peteraj. Podľa jeho slov komunikuje s fanúšikmi cez svoje texty a snaží sa v nich osloviť každého.

Vážený básnik v rozhovore prezradil svoje prvé pocity z ocenenia, odkiaľ čerpá inšpiráciu na písanie a ako vníma dlhoročnú spoluprácu s Pavlom Hammelom.