Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jakubisko o pokračovaní Perinbaby: Technológia mi umožní veľké zázraky

marec 27, 2016 - 15:12
Kultová rozprávka Perinbaba sa po dlhých 30 rokoch dočká druhej časti. Uznávaný režisér Juraj Jakubisko sa rozhodol vyhovieť mnohým žiadostiam fanúšikov o pokračovanie slovenskej klasiky. Detaily o samotnom nakrúcaní filmu nám prezradil v exkluzívnom rozhovore.
Foto: 
Movies Film Cine

Po ohromnom úspechu rozprávky, ktorú si zamilovali všetky generácie, sa konečne dočkáme jej pokračovania. Diváci si po druhý raz vychutnajú obľúbenú Perinbabu! 

Na plátno sa vrátia obe hlavné predstaviteľky príbehu Peribaba aj Zubatá. Napriek tomu, že herečky Giuletta Masima a Valerie Kaplanová už nie sú medzi nami, vďaka špeciálnym efektom ich opäť uvidíme v pokračovaní rozprávky. Okrem oživovania mŕtvych, mi technológia dovolí robiť oveľa väčšie zázraky. Možno netypické pre rozprávku, ale príznačné pre moju tvorbu. Pôjdeme až do surrealizmu," hovorí Jakubisko. Maestro ďalej dodáva, že chce dosiahnuť rovnaký úspech pokračovania Perinbaby, aký zožal za prvú časť. 

deed672b73db5ffa6ad99a0eab237d07.jpg

Foto: 
FDB Filmová databaze

Nová dejová línia sa bude sústreďovať na syna Alžbetky a Jakubka Lukáša. Exteriéry budú prebiehať v Tatrách a na Liptove. Nakrúcanie malo začať už vo februári, ale kvôli nedostatku snehu sa celá produkcia bude musieť posunúť. Bohužiaľ, Perinbaba nám nežičí toho snehu. Ešte čakáme na koniec Veľkej Noci, i keď budúci rok má byť taká zima, že možno natočíme aj Perinbabu 3," s humorom rozpráva Jakubisko. 

Viac sa dozviete v rozhovore s režisérom Perinbaby 2 Jurajom Jakubiskom: 

Juraj Jakubisko - Perinbaba 2 je na spadnutie

Autor: 
Lukáš Kolenič

- - Inzercia - -