Dnes je streda, 23.september 2020, meniny má: Zdenka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kvetinový recept ku Dňu matiek

máj 06, 2016 - 13:32
Počas májových dní nekvitne len láska, ale vďaka teplejšiemu počasiu i stromy a kvety navôkol. Tento rok môžeme tému kvetov vniesť aj do kuchyne a vykúzliť dezerty, ktoré priamo sršia pozitívnou náladou. Inšpirujte sa našim receptom na piškótovú tortu s tvarohovým krémom a malinami. Zapojte do zdobenia aj deti a pripravte si spoločne sladký darček napríklad ku Dňu matiek.

Rozkvitnutá piškótová torta s tvarohovým krémom a malinami

Na cesto
6 vajec
240 g polohrubej múky
140 g trstinového cukru
6 lyžičiek rastlinného oleja
štipka soli

Na krém

150 g smotany na šľahanie
200 g tvarohu z vaničky
mrazené maliny
vanilkový extrakt
múčkový cukor
zelené potravinárske farbivo

haribo_1.jpg

Foto: 
HARIBO

Na ozdobu

Ovocné želatínové kvietky HARIBO Flower Power

haribo_3.jpg

Foto: 
HARIBO

Majú hneď niekoľko príchutí – žlté sú citrónové, červené chutia ako jahoda s vanilkou a smotanou, fialové sú čerešňové a zelené ako jablko a vanilka. 

Postup

Rozbijeme vajcia a oddelíme žĺtky od bielok.

Bielky dáme do misy a začneme ich šľahať so štipkou soli. Len čo sa začne tvoriť sneh, pridáme cukor a šľaháme do úplného zhustnutia – vznikne cukrová pena. Do peny zašľaháme žĺtky s olejom a nakoniec opatrne vmiešame múku.

haribo_4.jpg

Foto: 
HARIBO

Zmes dáme do obdĺžnikového pekáča piecť zhruba na 170 stupňov. Pečieme 15 minút, ale pre istotu kontrolujeme špajľou, keďže každá rúra pečie inak.

Keď je piškótová zmes upečená, vyberieme ju z rúry a necháme ju úplne vychladnúť.

Krém si pripravíme, než vychladne piškótová zmes. Vyšľaháme smotanu, pridáme tvaroh, vanilkový extrakt a cukor. Odoberieme 1/3 krému a zafarbíme ho pomocou potravinárskej farby – to bude základ pre trávnik. 

haribo_5.jpg

Foto: 
HARIBO

Hneď ako je piškótová zmes studená, pozdĺžne ju rozkrojíme, potrieme bielym krémom a položíme na ňu maliny. Priklopíme druhou polovicou korpusu a ten zvrchu potrieme zeleným krémom a ozdobíme kvietkami Haribo.

haribo_2.jpg

Foto: 
HARIBO

- - Inzercia - -