Dnes je sobota, 28.november 2020, meniny má: Henrieta
1 minúta
Zatiaľ prečítané

MS 2016: Kanada rozstrieľala USA 5:1

máj 06, 2016 - 20:08
Prvý zápas v základnej B-skupine na jubilejných 80. majstrovstvách sveta v Rusku zahájili hokejisti Spojených štátov amerických a Kanady, tímy s najmladšími hráčmi na šampionáte. Obhajcovia majstrovského titulu z minulého roka Američanov zdolali 5:1 a do tabuľky si pripísali cenné 3 body.

Mužstvo Kanady poľahky zdolalo svojich protihráčov z USA a to aj napriek tomu, že zápas otvorili v piatej minúte prvej tretiny Američania. Patrick Marron, ktorého tím hral v početnej prevahe, stelil prvý a zároveň aj posledný gól do brány kanadského brankára Cama Talbota. Kanaďania odpovedali gólom už o 29 sekúnd neskôr a obhajcovia titulu v gólovom náskoku už len pokračovali.

Kanadský hráč Boone Jenner, strelec štvrtého gólu, padol vedľa amerického brankára Keitha Kinkaida
SITA/AP

Prvá tretina skončila 1:2, v druhej tretine videli diváci len jeden kanadský gól z hokejky Matta Duchenea. Ďalšie dva kanadské góly pridali v tretej tretine Boone Jenner a Brad Marchand, ktorý sa presadil dokonca vo vlastnom oslabení.

Kanaďania nastúpia na ďalší zápas v nedeľu 8. mája o 11:15 proti Maďarom, zatiaľ čo Američanov uvidíme hrať už zajtra o 19:15 proti Bielorusom.