Dnes je štvrtok, 18.august 2022, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Recept na čokoládové Cupcakes s Aloe vera pyré

máj 07, 2016 - 20:33
Vyrobte si ku Dňu matiek skvelé cupcakes podľa receptu umeleckej cukrárky Petry Zváčovej Tóthovej, majiteľky Art Cakes, ktorá svoje cukrárske umenie prezentuje na všetkých významných svadobných výstavách doma, ale aj v zahraničí.
Foto: 
Art Cakes Cafe

Krém
200 g zmäknutého masla
200 g krémového syru
500 g práškového cukru

Cupcakes

105 g mäkkého masla
285 g svetlého hnedého cukru (mokrý cukor)
180 g polohrubej múky
½ ČL prášku do pečiva
½ ČL sódy bikarbóny
2 veľké vajcia
Štipka soli
125 g čokolády nakrájanej na kúsky (minimum 53% obsah kakaa)
165 ml mlieka
8 g kakaa

Aloe vera pyré
150 g rastliny aloe vera alebo 100g dužiny (v núdzovom prípade sa môžu použiť precedené nápoje s kúskami Aloe)
2 PL práškového cukru (pri čerstvej aloe)
Stužovač za studena
Postup:

  • Aloe pozdĺžne zbavíme šupy alebo pozdĺžne nakrojíme a vydlabeme dužinu. Určite ju treba umyť, aby sme aloe zbavili takzvaného Aloe vera latexu, žltá tekutina medzi šupou a dužinou. Umyjeme pod tečúcou vodou, kým nebude voda číra.
  • Dužinu rozmixujeme a pridáme cukor. Aloe ako taká nemá chuť, tak pridávame trocha cukru. Ak používame scedené kúsky, cukor netreba pridať.
  • Pripravíme si stužovač za studena podľa návodu, na toto možstvo stačí pol balička (25g), zmiešame so stužovačom. Dobre premiešame.

Postup na 24 cupcakes

  • Predhrejeme si rúru na 175 C .
  • Čokoládu, mlieko a ½ množstva cukru za stáleho miešania jemne privedieme k varu. Necháme vychladnúť. Maslo a zvyšný cukor zmiešame mixérom na penu. Preosejeme múku, prášok do pečiva, sódu, soľ a kakao odložíme bokom. Jemne vymiešame vajíčka a pomaly zmiešame s maslovou penu. Ak by pena zhrudkovatela, zamiešame lyžicu pripravenej múky. Jemne vmiešame zvyšnú múku.
  • Opatrne vlejeme čokoládovú zmes a premiešame. Vlejeme do odmernej nádoby a vlievame do košíčkov do 2/3. Pečieme 15-20 minút v predhriatej rúre na 175 ◦C. Kým sa pečú, pripravíme si sirup. Privedieme cukor s vodou k varu a necháme mierne variť kým sa cukor úplne neroztopí a necháme vychladnúť.
  • Upečené Cupcakes hneď potrieme sirupom, vyberieme z plechu a necháme vychladnúť. Zatiaľ si pripravíme krém. Vymiešame maslo s práškovým cukrom do bledej nadýchanej peny, postupne pridáme syr. Naplníme cukrárske vrecko. 
  • Až po vychladnutí do Cupcakes vydlabeme malé dierky kam nalejeme Aleo vera pyré. Po stuhnutí o 2 hodiny, môžeme podľa fantázie zdobiť.

aloe_cupcakes.jpg

Foto: 
Art Cakes Cafe

- - Inzercia - -