Dnes je sobota, 28.november 2020, meniny má: Henrieta
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

MS 2016: Slovensko prehralo s Kanadou 0:5!

máj 14, 2016 - 19:58
V dnešnom zápase sa stretli dva z troch najmladších tímov na šampionáte. Z výsledku zápasu sa však tešila kanadská reprezentácia. V prvých dvoch tretinách sa za Hudáčkov chrbát dostali 4 puky, tretia tretina priniesla len jeden gól. Kanada tak zvíťazila v piatom z piatich zápasov a v tabuľke má už 15 bodov. Slovenská reprezentácia s bilanciou tri prehry, dve výhry, získala doposiaľ len 6 bodov.

PRVÁ TRETINA:

Prvý Hudáčkov zákrok prišiel len pol minúty po začatí prvej tretiny. Kanaďania ukázali, že sú rýchli korčuliari, a že sú dôrazní pri streľbe na bránu. V tretej minúte zápasu sa slovenská reprezentácia po prvý raz dostala k strele na bránu Cama Talbota. Naši hráči sa celú prvú tretinu len s veľkými ťažkosťami dostávali do útočného pásma. Tri a pol minúty po začiatku zápasu prišlo prvé kanadské vylúčenie. Martin Bakoš pekne vystrelil na bránu, razantne, zo záklonu, avšak Talbot jeho strelu vychytal. Naši hráči sa k ďalšej výraznejšej strele nedostali.

Prvé slovenské oslabenie prišlo v 8. minúte, keď Cehlárik hákoval McDavida. Kanaďania vystrelili na bránu Júliusa Hudáčka hneď po buly v našom obrannom pásme, slovenský gólman strelu vyrazil pred seba. Kanadskí hráči predviedli vynikajúci tlak smerom na našu bránu, kým im Juraj Mikuš neprerušil rozohrávku. Naša reprezentácia na druhej strane predviedla krásnu defenzívnu hru a nedovolila súperom využiť presilovku.

Deväť minút pred koncom prvej tretiny Kanaďania otvorili zápas gólom. Postaral sa oň Morgan Rielly. Vzápätí na to si Jaroš sadol na trestnú lavicu za podrazenie. Naši hráči odolali aj druhej kanadskej presilovke. Preniknúť do útočného pásma sa im podarilo vyhodením puku z našej obrannej tretiny až 5 minút pred koncom prvej tretiny. Švarného strela vypadla Talbotovy z lapačky, no jeho spoluhráči nestihli dokorčuľovať za dorážkou. Graňák s Viedenským sa postarali o ďalšie pekné ohrozenie bránky, no gól z neho nepadol.

Deväťdesiat sekúnd pred koncom prvej tretiny Marchand zvýšil gólový náskok na 2:0.

DRUHÁ TRETINA:

Druhú tretinu začali naši hráči o niečo odhodlanejšie než prvú. Libor Hudáček mal prvú veľkú šancu, Martin Bakoš druhú, no šance na ofenzívnu hru zmarilo vylúčenie Tomáša Draveckého. Dravecký takmer znížil stav kontaktným gólom, no v páde trafil iba hornú žŕdku. Kanaďania nás na niekoľko minút zovreli v našom obrannom pásme, akoby hrali presilovú hru, Hudáčkovi sa však podarilo zneškodniť všetky ich strely.

Duchaneovo vylúčenie za hákovanie Bakoša v 8. minúte priniesol Slovákom prvú presilovku v druhej tretine. Útočník Tomáš Dravecký mal ďalšiu obrovskú gólovú príležitosť hneď po vhadzovaní, zakončiť sa mu nepodarilo. Lušňák ohrozil Talbota strelou, ktorá mu vypadla z lapačky, no Skalický sa nedostal k dorážke. Švarného strela vypadla Talbotovi 8 minút pred koncom druhej tretiny. Potom však prišla prvá kanadská presilovka v tejto tretine. Na trestnú lavicu išiel Marko Daňo za podrazenie. Skalickému sa podarilo oslobodiť náš tím z kanadského zovretia. 6 minút pred koncom druhej tretiny Kanada zvýšila na 3 gólový rozdiel. Hall strelil svoj šiesty gól na týchto majstrovstvách sveta.

Kanaďania zvýšili svoj tlak a na našich hráčoch sa prejavila únava. Prerušiť súperove útoky na našu bránu sa podarilo až prerušením hry. Ani spomalenie hry však nezastavilo kanadské ťaženie za víťazstvom, Scheifele zvýšil na 4:0. 

TRETIA TRETINA:

Už tridsať sekúnd po začiatku tretej tretiny sa za seknutie posadil na trestnú lavicu Andrej Sekera. Kanaďania ju nevyužili. Slovenskí reprezentanti mali ešte väčšie problémy dostať sa do útočnej tretiny ako v predchádzajúcich dvoch tretinách.

Derick Brassard využil príležitosť v 11-tej minúte a poslal Kanadu do päťgólového vedenia. Navyše, Andrej Sekera vzápätí odišiel na trestnú lavicu. Jeho vylúčenie ďalší gól do Hudáčkovej brány neprinieslo.

Slovenskí hráči sa aj v tretej tretine snažili aspoň zmierniť gólovú nádielku svojho protihráča a hoci prišlo niekoľko pekných šancí aj na našej strane, kanadský brankár Cam Talbot odohral dnešný zápas s čistým štítom.

- - Inzercia - -