Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Láska Marilyn Monroe a Kennedyho: Odsúdená k tragickému koncu?

jún 01, 2016 - 11:26
Marilyn Monroe a John Fitzgerald Kennedy. Spája ich milenecká aféra, smrť v mladom veku, nestálosť, vnútorný nepokoj, akoby v ich tele prebývali dve duše. Pre svoju vnútornú rozpoltenosť neboli schopní dosiahnuť duševný pokoj. Typické vlastnosti znamenia Blížencov, v ktorom boli slávna herečka i americký prezident narodení. Predurčilo ich spoločné znamenie k tragickému koncu?
Foto: 
SITA

Ona bola ženou, ktorú milovali všetci. Ženy ju obdivovali a muži ju zbožňovali. On bol zase mladý a pokrokový, milovala ho celá Amerika. Obaja boli obdivovaní, ale i nenávidení. Ich spoločná milenecká aféra sa skončila nešťastne rovnako ako ich životy s tragickým koncom.  

Vrtkavá a nevypočítateľná

Marilyn Monroe sa narodila 1. 6. 1926 a hoci jej život, ktorý ako dieťa strávila v pestúnskych rodinách a v sirotinci, pretože mamu hospitalizovali v jej ôsmich rokoch v psychiatrickej liečebni, nepredurčoval úlohu osudovej ženy, narodenie pod vládnucou planétou Merkúr akoby sa postaralo o to, že z nej bude typická žena v znamení Blížencov. Vrtkavá, nevypočítateľná, temperamentná, ktorá dokáže svet okúzliť. V jej živote nebola žiadna monotónnosť alebo fádnosť.

 

Od momentu, keď ju počas vojny objavil vojenský fotograf David Conover v továrni na výrobu padákov a lietadiel, už nič nebolo jednotvárne. Jeho zábery ju vyniesli na výslnie a otvorili jej brány do filmového sveta. Milostný život žien narodených v znamení Blížencov je podľa hviezd ovplyvnený ich vnútornou rozpoltenosťou. Na jednej strane túžia byť dokonalými milenkami, ktoré ohurujú mužov, sú nestále, ich vnútorný rozlet a motivácia im dávajú krídla a hovorí sa, že preto nie sú schopné milovať iba jedného muža.

Neustále hľadajú ideál. Ak sa však zamilujú, zmenia sa na vzorné manželky, verné až za hrob, s predstavou o perfektnej a šťastnej rodine. A presne taká bola i Marilyn. Keď bola v pätnástich rokoch nútená vydať sa za jej blízkeho suseda Jima Doughertyho, aby sa vďaka sobášu už nemusela vrátiť do detského domova, jej predstava o dokonalom partnerstve sa zrútila. Bola nešťastná, jej manžel odišiel k námorníctvu a ona bola celé dni v práci a cez víkendy sama.

 

Už vtedy sa prvýkrát predávkovala liekmi. Jej psychická nestálosť a silné depresie sa prehĺbili, keď veľmi túžila po dieťati a  zistila, že ho nemôže mať. Jej túžba po dokonalej rodine stroskotala. Hovorí sa, že keď sa dostala do hollywoodskych štúdií, lásku mužov a mnohých milencov, ktorí ju zbožňovali, využívala iba na dosiahnutie svojich ambícií.

Túžila po láske?

Hoci bola trikrát vydatá a každým manželstvom dúfala v silu lásky, údajne až keď sa osudovo zamilovala do amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, bola presvedčená, že on je ten pravý. A to až tak, že vraj telefonovala do Bieleho domu prvej dáme Jackie Kennedyovej a povedala jej, že sa chce vydať za prezidenta.

Autor: Anna Žilková

VIAC SA DOZVIETE V AKTUÁLNOM ČÍSLE TÝŽEDENNÍKA SLOVENKA

- - Inzercia - -