Dnes je utorok, 27.október 2020, meniny má: Sabína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenka roka 2016: Poznáme mená víťaziek!

jún 05, 2016 - 23:12
Prestížna anketa Slovenka roka dnes po roku opäť vyvrcholila televíznym galavečerom v historickej budove Slovenského národného divadla v priamom prenose RTVS. Večerom plným zvučných mien a skvelých hudobných vystúpení sprevádzala dvojica hercov - Ján Koleník a Jozef Vajda. Pozrite sa, ktoré nominované dámy si domov odniesli titul Slovenka roka!

Hneď v úvode večera bola odovzdaná mimoriadna cena, ktorú si odniesla Alena Heribanová. Potom prišli na rad jednotlivé kategórie. V prvej z nich -  Zdravotníctvo - si sošku z dielne Jany Brisudovej - odniesla PhDr. Beata Bernadičová. V kategórii Umenie a kultúra sa z ocenenia tešila krásna herečka Táňa Pauhofová, ktorej pracovné povinnosti nedovolili zúčastniť sa priameho prenosu. Najviac hlasov v kategórii Biznis a manažment sa stala MUDr. Lucia Filová. Za svoj prínos v Charite bola ocenená Ing. Ľudmila Kolesárová.

V sekcii Veda a výskum sa Slovenkou roka stala Prof. Ing. Viera Stopjaková, PhD.Za Podporu a vzdelávanie mladých talentov sa uznania dočkala PhDr. Jolana Laznibatová, CSc. a v kategórii Šport sa víťazkou stala Anna Oroszová. Špeciálne ocenenie za prínos v športe si odniesla aj Hilda Múdra. Poslednú sošku s dodatkom Médiá a komunikácia si domov odniesla obľúbená moderátorka spravodajstva Adriana Kmotríková.

Cenu pre Absolútnu Slovenku roka 2016, ktorou sa stala PhDr. Beata Bernadičová, odovzdali riaditeľka vydavateľstva STAR production a autorka projektu Slovenka RokaMária Reháková spolu s ministrom kultúry Marekom Maďaričom, Imrichom Beréšom a Andrejom Glatzom

Okrem moderátorov Jána Koleníka a Jozefa Vajdu sa o zábavu v historickej budove SND postarala aj viac ako desiatka hudobných hostí, ktorí si pripravili špeciálne prevedenie svojich skladieb.

V úvode všetkým prítomným zahral svoju skladbu Moonlight Sonata klavírista Jozef Hollý. Počas večera sa na pódiu predstavili Adriana Kučerová, Fragile, Čarovné ostrohy, Dalibor Janda a Sisa Lelkes-Sklovská. Mladé ročníky určite potešili vystúpenia Celeste Buckingham a vychádzajúcej hviezdy Liny Mayer, ktorú sprevádzala tanečná skupina The Pastels. Publiku zaspievala známy hit Personal Sky.

Po dlhej dobe sa v televízii objavil aj bývalý superstárista Tomáš Bezdeda. V doprovode The Ladies Ensemble zahral svoju skladbu Krásne krásna. Záverečné hudobné číslo večera patrilo pôvabnej speváčke Márii Čírovej, ktorá spolu s The Hope Gospel Singers predviedla svoju najnovšou pesničkou Unikát.

- - Inzercia - -